Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Korán csak a Bibliával...

A Korán csak a Bibliával együtt értelmezhető mű, vagy önmagában véve is teljes és szent?

Figyelt kérdés
Pl. benne van a 10 parancsolat? Vagy mi a legfőbb javaslat a paradicsomra és a pokol elkerülésére??

2022. dec. 2. 01:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Önmagában is egy farokság, de a Bibliával együtt értelmezve lesz belőle igazán nagy fasság.
2022. dec. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semmi köze a Koránnak a Bibliához. Az iszlám szerint a jelenlegi Biblia egy hamisított írás. Az eredeti Tóra és Evangélium valóban az iszlám szerint Isteni kinyilatkoztatások, de ugye a jelenlegiek nem azok. Szóval a Korán értelmezéséhez nem kell a Biblia. A Korán önmagában is jól értelmezhető. A részleteket, gyakorlati alkalmazást pedig a prófétai hagyományból tudhatod meg amit Szunnanak nevezünk.


A Koránban benne van a Tízparancsolat de nem így hogy Tízparancsolat. Legfőbb javaslat a paradicsomra és a pokol elkerülésére a Koránban a hit és jócselekedet.

2022. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy sok muszlim az iszlám tanítást csak a kereszténység ellenében tudja értelmezni, tehát önmagában véve semmi. Amikor az iszlámról beszélnek, sokan azzal kezdik, hogy a kereszténységet támadják, a keresztény hitet, majd erre alapozzák a saját hitüket. Illetve ugyanígy teszik a zsidó hittel is. De ha megnézzük, Mohamed is azzal a hazugsággal igazolta magát, hogy a keresztények meghamisították az Evangéliumot, a zsidók a Tórát és kellett még egy próféta, aki helyre rak mindent. Persze bizonyítani ezt a rágalmat azóta se tudták.
2022. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Amikor az iszlámról beszélnek, sokan azzal kezdik, hogy a kereszténységet támadják, a keresztény hitet, majd erre alapozzák a saját hitüket. Illetve ugyanígy teszik a zsidó hittel is."


Ez nem igaz. Ez egy keresztény hazugság. Senkit nem érdekel a keresztény vallás. Ha mégis érdekel valakit akkor elmondjuk mi az iszlám álláspontja a keresztény vallásról. Itt is ez történt. A Kérdező feltette azt a kérdést hogy van-e valami szerepe a Bibliának a Korán értelmezésében, ezért erre válaszoltam.



"De ha megnézzük, Mohamed is azzal a hazugsággal igazolta magát, hogy a keresztények meghamisították az Evangéliumot, a zsidók a Tórát és kellett még egy próféta, aki helyre rak mindent."


Számtalan bizonyíték van az iszlám igazára. Ezek közül csak egy hogy a tudomány álláspontja szerint is a mai Tóra és Evangélium hamisítvány.



"Persze bizonyítani ezt a rágalmat azóta se tudták."


Már réges régen bizonyította a tudomány hogy a Biblia meg lett hamisítva.

2022. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4

Igen, pont erről beszélek. Kénytelenek vagyok ezeket mantrázni, már-már ti is elhiszitek, mert különben a muzulmán hit úgy dőlne össze, mint a kártyavár. Nézd meg, például a hinduk képesek hitüket önmagában is értelmezni, nem kell hozzá se kereszténység, se iszlám.

2022. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondtam már hogy senkit nem érdekel a keresztény vallás. A Korán néhányszor említi a keresztényeket és ennyi. A kérdező feltette a kérdést hogy van-e valami szerepe a Bibliának a Korán értelmezésében, ezért erre válaszoltam. Egyébként engem sem érdekel a keresztény vallás. Sőt a keresztényeket sem érdekli a keresztény vallás. Európában rohamosan csökken a a keresztények száma. Magyarországon 10 év alatt 2 millióval csökkent a keresztények száma, Angliában pedig 5,5 millióval csökkent.


[link]

2022. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Annyira nem érdekel téged a keresztény vallás, hogy kényszeresen majdnem minden második keresztényeknek szóló kérdés alá kommentelsz :)
2022. dec. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért kell hazudozni? Tudom hogy nálatok keresztényeknél a hazudozás normális de ez azért még egy hazug kereszténytől is sok. Nem tünik fel hogy ez a kérdés a Koránra vonatkozik? Inkább az a kérdés hogy te mint hazug keresztény mit keresel itt, egy iszlámmal kapcsolatos kérdésnél?
2022. dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A kérdés a Koránra vonatkozik és nem az iszlámra. Az iszlám csak a Szunnak által lesz teljes. De azokra ez a kérdés nem vonatkozik.

Azért érdekes hogy annak ellenére hogy a Koránt isteni kinyilatkoztatásnak tartják a muszlimok még is csak a Szunnak által lesz teljes!

2022. dec. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az iszlám csak a Szunnak által lesz teljes. "

A korániták szerint anélkül is az.


"A koránizmus ( arabul : قرآنيون, Qurʾāniyūn , angolul : Quranism ) , más néven a Korán egyedüli iszlám , olyan hiedelem, amely teljesen vagy részben elutasítja a hadísz -gyűjtemények [1] vallási tekintélyét, és a Koránt tekinti a legtöbbnek (vagy egyedülinek)."


[link]

2022. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!