Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan veszítetted vagy...

Lucifer-666 kérdése:

Hogyan veszítetted vagy nyerted meg a hitedet?

Figyelt kérdés
Az itteni hozzászólások mennyire befolyásoltak?

2023. ápr. 11. 20:43
 1/10 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
85%
Beleszülettem.
2023. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

- Rájöttem, hogy a kereszténység nem nekem való.

- Világossá vált, hogy ahhoz, hogy jók legyünk nem kell a kereszténység. Sőt, a vallás nem is teszi jobbá az embert.

- Sőt, ahhoz sem kell kereszténység, hogy valaki boldog, vagy sikeres legyen. Van egy rakás más vallású/vallástalan ember, aki jól él, ellenben ki tudja, hány, hithű keresztény van, aki nehéz körülmények között él, ma is.

- megtudtam, hogy a világ megérhető, és magyarázható vallás nélkül is. A tudomány természetes magyarázatokat kínál. Ezeknek egy része már bizonyított, más részük hipotézis, de ezek is logikusabbak, mint a vallásos magyarázatok.

- Nem igazán fejlődtem a vallásos korszakban sőt, úgy érzem, hogy inkább vissza lettem húzva.

- Rájöttem, hogy a vallások egyáltalán nem állnak olyan szilárdan, mint ahogyan magukat beallítják.

- Számos ember van a vallásban, aki nem éli azt, amit hirdet, és ez a hozzáállás nekem taszító.


A fentiek a vallásos hitem elvesztéséhez vezettek.


Ateista vagyok.

2023. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Tombolan
2023. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Mindenható Istenhez fordultam.
2023. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Az én megtérésem:


Annyi hogy régebben kifejezetten a spiritualitásban hittem. Úgy voltam vele hogy az összes vallás egy szigorú szabályrendszer, ami csak megkeseríti az emberek életét.


Aztán egyszer csak bedobta a YT egy magyar Keresztény influenszer videóját, és megnéztem. Igazából mindenre választ adott, amire nem annak utána akartam nézni, és nyitni kezdtem a Biblia meg úgy amblokk a Kereszténység felé.


Nem sokkal ezután a nagyszüleim elkapták a covidot, a nagyapámnak nem voltak túl jók az esélyei. Elkezdtem imádkozni. Az állapota javult, majd fel is épült és azóta is vígan él.


Ha ez nem Isten műve akkor a Föld lapos...

2023. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 12. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
Válás után rátaláltam.
2023. ápr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Épphogy megnyertem a hitem, már el is veszítettem.

A hitre egy lelki válság hatására ébredt bennem késztetés, a kétségbeesés sokakkal ezt teszi - a hogyan tértél meg kérdésekre többnyire emberi tragédiák érkeznek válaszul.

Tudtam, a kérdéseimre választ csak itt lelhetek, a képzett hittudósok, teológiai professzorok és az Isten által megérintett emberek gyűlőhelyén. A hozzászólások kezdetben erősen befolyásoltak, később az üzenetek is. Azt hittem én is egy leszek közülük és megtérek. De nem így történt.

Keresésem majdnem egy évig, a tiszta hitem majdnem egy teljes napig tartott.

De lassan megnyugodtam és visszatért a gondolkodás és megfigyelés képességem. A hozzászólások és üzenetek ebben az esetben is befolyásoltak, de immár fordítva.

Szóval a tiszavirág életű hitemre itt találtam rá és itt is vesztettem el.


Az más kérdés, hogy a szívem még mindig vágyódik utána, de a racionális agyam nem engedi - "kapcsold ki az agyad és merülj el a szívben, meg fogod majd látni, milyen szép az élet" - mondta egyszer valaki..

2023. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Vallásos családból származom, gyerekkoromban rendszeresen jártam hittanra és templomba.


Kiskoromban még elhittem a "mesétket", de mára ezekből már semmi sem maradt.


Én a technológia embere vagyok.


Voltak kérdések, melyek felmerültek bennem, többek között ezek miatt is távolodtam el a vallástól:


Melyik vallás az igaz út, melyiknek van igaza? - Keresztény, Iszlám, Buddhidta, Zsidó, Hindu? És még sorolhatnám. Némely vallás pedig ráadásként többistenhívő...


Ezek mind világvallások, nézeteik pedig eltérnek.


Ez az én szememben már elárulja az összesről, hogy kitalált mese mind.


Nem vagyok vallásos, de mégsem bűnözök, a lelkiismeretem nem engedi. Alapvetően jószívű, kedves, segítőkész ember vagyok, nem kell ehhez vallásosnak lenni. Tisztelem az embertársaimat, mert akkor ők is viszonozzák. Nem kell ehhez vallás, megy ez anélkül is.


Én a természetben és a technológiában hiszek, az egyik hobbim és a szakmám is ezen a területen van.


A történelem sem áll tőlem messze. Aki jól ismeri az emberiség múltját, az nagyon jól tudja, hogy a vallás milyen piszkos dolgokat művelt az elmúlt évezredekben.

Népírtástól kezdve a háborúkig munden volt. A pápák hatalmas befolyással bírtak, az életmódjuk is erősen megkérdőjelezhető, ha a vallás szemszögéből nézzük.


Számomra a vallás csak egy jó hatalomeszköz, mellyel könnyedén lehet befolyásolni és irányítani népeket, országokat. Még ma is. Habár a fejlettebb régiókban már nem annyira, de a szegény országokban még mindig sok minden a vallás körül forog.

2023. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jégszív ***** válasza:

Hiábavaló kérdés!


Rá fogsz jönni:

Akárki akármit mond, az rajtad nem fog segíteni!

A választ MAGADNAK kell megadni, vagy sikerül, vagy nem...

2023. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!