Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházba vetett hitét...

Dongaben kérdése:

Az egyházba vetett hitét hogyan veszítette el valaki?

Figyelt kérdés
Hogy más egyházat választott, vagy, mint én: "Egyházon kívüli hívő" lett, vagy teljesen kiábrándult, az mindegy!
2017. júl. 2. 18:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mielőtt visszakérdezne még valaki... Jézus tanításaiban, hiszek! Az egyház "Dogmái", amik nem tetszenek. Azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül...
2017. júl. 2. 18:59
 2/17 A kérdező kommentje:
Na... Megvárom, míg hazaérnek a miséről...
2017. júl. 2. 19:26
 3/17 anonim ***** válasza:

Például így: hogy eléggé ellentétben állnak a Bibliával az egyházak egyes tanításai.

Vagy találkozol valamilyen becstelenséggel, ami különösen kínos egy felkent egyházfitól.

2017. júl. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Sosem hittem az egyházban, Istenben hiszek. Az egyház meg nem tökéletes. Egyik sem az. Mindegyik tökéletlen emberekből áll. Római katolikus vagyok, és vannak dolgok, amikkel nem tudok azonosulni. De a protestáns egyházakban is vannak olyan dolgok, amikkel nem értek egyet. Nem váltottam felekezetet,katolikus maradtam, de szívesen eljárok más felekezetek istentiszteleteire is. :)
2017. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nyugodtan lehet színt vallani! Ez anonim fórum!

Ha, ez segít: Én 12-13 évesen kaptam 2 marha nagy fülest hittan órán az akkori tanító paptól. A hátam mögött ülő "Köpőcsövezett", de én kaptam helyette. Azt mondta:..."Ha, nem te voltál, akkor is megérdemelted!". Aztán elkérte a bizonyítványom, és megkérdőjelezte, hogy lehet 4,6-os... Na, én ekkor lettem ilyen "Sehová sem tartozó...".

2017. júl. 2. 19:54
 6/17 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, és színt vallottam. Én szerencsére nem tapasztaltam olyat mint te, de könyörgöm, egy rossz pap miatt megítélni az egész egyházat hülyeség. Szar emberek mindenhol vannak.
2017. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#4

Korrekt, amit írsz, és hasonló az én felfogásomhoz. De, nézd meg, mi a valódi kérdés!

2017. júl. 2. 20:26
 8/17 anonim ***** válasza:

Nos, én részemről inkább azt mondanám, hogy azért távolodtam el az egyháztól, mert úhy véltem, gátol az önálló gondolkodásban és önállóan kialakított világkép elérésében. Szeretek gondolkodni a világon, a tudományokon, filozófia diplomám is van, és tényleg úgy érzem az egyház nem akar teret adni az egyéni gondolkodásnak. Számomra olyan, mintha szolgalelkű embereket akarnának gyártani akik mindent elfogadnak és beletörődnek a meg nem érdemelt sorsukba. Szerintem egy jóérzésű Isten nem akarná hogy a szegény ember törődjön bele a nyomorúságába míg a gazdag úgy lopta össze a vagyonát. Szerintem egy jóérzésű Isten nem hagyná hogy gyerekek haljanak meg rákban míg állatkínzók, gyilkosok életben lehetnek egészségben.

Egyaránt rengett meg a hitem egyházban és Istenben. Most ott tartok, hogy egyház nélkül próbálok rájönni, hogy vajon van-e számomra Isten, vagy egyedül vagyok...

2017. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egy nagyon átpolitizált közösségbe jártam, ez egyáltalán nem tetszett. Plusz ment ez a nemzeti bla-bla is, amitől viszketek. Egyszerűen egy politikai csicska volt az az egyház, amire eleve csak a családi okok következtében nyitottam.
2017. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azt sehogy. Az egyházban soha nem hittem. Jézusban igen. DE emberekben??? Egyébként az ilyen hitért nem nagy kár, mióta írja a Biblia, hogy higgy X.Y. egyházban?
2017. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!