Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházba vetett hitét...

Dongaben kérdése:

Az egyházba vetett hitét hogyan veszítette el valaki?

Figyelt kérdés
Hogy más egyházat választott, vagy, mint én: "Egyházon kívüli hívő" lett, vagy teljesen kiábrándult, az mindegy!
2017. júl. 2. 18:04
1 2
 11/17 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Nem egyezik a tanításuk a Bibliában írottakkal, és a vallásos képmutatás miatt. Hatalmas csalódás ért a fiam keresztelésekor....

2017. júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 követ62 ***** válasza:
36%

Úgy, ha Isten szavát tanulva rájön, hogy az adott egyház szembe megy a Bibliával.


Itt leirok egy megtörtént esetet.

Az 1800-as években történt. Film is készült belőle. Cime: Lázadás a Bauntin. Érdemes megnézni.

A film bemutatja az előzményeket. A folytatást már csak a történelemből tudhatjuk meg.

A hajósok leszármazottai elköltöztek egy Pitkairn nevezetű szigetre a Csendesóceánon. Élték a maguk kis erkölcstelen életét (akár gyermek lányok megrontása is.) Míg valaki a hajóról elhozott ládában talált egy Bibliát.


El kezdték olvasni és egy idő után a szerint élni.

Tudom, hogy nem hiszitek el, de "adventisták" lettek. Nem az volt a nevük, de tisztán érkeztek, szombatot tartottak és várták Jézus eljövetelét.

A misszionáriusok csodálkoztak a legjobban amikor először a szigetre jutottak.

Ugyan is nem befolyásolta őket emberi tanítás csak az Isten szava volt a kezükben.

Persze azóta már változott a helyzet.

De, ha valaki CSAK A BIBLIÁT olvassa NEM JUTHAT MÁS KÖVETKEZTETÉSRE!

2017. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy még nem voltam hívő,mikor szüleim eljárattak misére,nem is érdekelt semmi,bérmálkozás miatt mentem,mert szüleim szerint az fontos volt,aztán alig vártam,hogy ne kelljen mennni többet. Kb 4 éve,hogy elköltöztem, és az itteni helyi gyülekezet révén lettem hívő. :)
2017. júl. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"megtörtént esetet"

Nagyon szépen hangzik, csak sajnos nem pontosan így történt.

Előbb sajnos kiirtották egymást... és utána az EGYETLEN túlélő lett mélyen vallásos, ahogy írtad is.

EGY túlélő.

2017. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 követ62 ***** válasza:
39%

Kedves #14.

Bevallom régen hallottam már a történetet és nem emlékeztem minden részletre, viszont a végeredmény a lényeg.

A Bibliát olvasva, kutatva, mentesen az emberi hagyományoktól NEM LEHET más következtetésre jutni mint a jelenlegi Adventista tanítás.


Sajnos azóta már jött más befolyás.

De, ha valakit EGYEDÜL Isten igéje befolyásol az nem hihet mást!

És nem azért, mert az adventisták bárkinél jobbak lennenek. Azért, mert Isten igéje TÖKÉLETES ÉS VÁLTOZATLAN mit az Aki adta azokat.

2017. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy teológiát végeztem.
2017. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tisztázandó az eleje:

Az "egyház" az igazi egyház, az nem a kat. egyh., hanem a Bibliában szereplő "szellemi test", "Jézus teste" lásd Efezus levél.


Ez az igazság. És ez a bibliai.

Bizonyos felekezet teljesen "bent" van.

Bizonyosak éppen "bent" vannak,

Bizonyosak súrolják,

Bizonyosak azt hiszik, hogy "bent" vannak, de sajnos nincsenek.

Lehet mondani a magadét, de ez a helyzet.

Ráadásul a felekezeten belül is lehet, hogy vki "bent" van, vki pedig nincs.


Ha vki kiábrándul felekezetéből mert üres és nem tapasztalja az isteni látogatásokat, válaszokat, utánanéz, és látja a hite nem pontos, felekezete esetleg nem gyakorolja az Igét helyesen, érthető...


És az sem biztos, hogy "Egyházon kívüli hívő" lett, lehet, hogy pont ő van "bent"...

2017. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!