Ha a vallás miatt már millók haltak meg háborúkban és oly sokat végeztek ki, nem logikusabb az ateizmus?
bocs, folytatom:
ha szabad akaratot adott, akkor miért rendelt az ember számára tiltásokat és parancsolatokat (konkrétan tízparancsolat). Sántít az értelmezésed!
És az alapkérdésre első részére még mindig nincs válasz: Miért teremtette az embert, esetleg mi a célja vele?
Vagy amire a kérdező részben kíváncsi: a háborúkba több millióan már meghaltak - miért nem akart Isten közbelépve megakadályozni az értelmetlen vérengzést?
A biblia azt írja hogy Isten a saját képmására teremtette az embert. Szent Ágoston ezt elmagyarázza nekünk, hogy megértsük jól. A kereszténység sajnos sok dolgon ment keresztül, perverz, vérben fürdő és orgiákat rendező pápák, meg ilyesmi. A mai embernek a spirituális intelligenciája kb. sehol sincs, sokan keverik pl Istent a télapóval. Ezért kellenek az értelmezések. Persze van sok rossz értelmezés is, ilyen az élet. :)
Isten azzal, hogy Mózesnek odaadta a 10 parancsolatot, nem befolyásolta a szabad akaratod. Ez csak egy "emlékeztető", úgymond. Több prófétát is küldött a földre, akiknek szintén ilyen emlékeztető szerepük van, illetve természetesen azért is léteznek, hogy az embernek mindig meg legyen a lehetősége arra, hogy hátat fordítva a szabadságának, önként Isten szolgálatába álljon, az ő útját kövesse. Ilyenkor Isten mindig segít nekünk.
Hozzátenném, hogy ahhoz hogy Istent kövesd nem szükséges hangoztatni hogy te Isten szolgája vagy, meg hasonlók. Aki nagyon hangoztatja az gyanús, hogy másnak akarja magát láttatni, mint ami :P
Miért teremtette az embert: erről úgy tudom egy szent könyv se beszél nagyon, de én véleményem az, hogy azért, hogy az ember szabad lehessen, és Istenhez hasonlóan uralkodhasson az állatokon, a természeten, és a többi emberen. Ha az ember mindent tudna a világról, és a többi emberről, és csak Istent szolgálhatná, nem uralkodhatna senkin, akkor "nem teljesedhetne ki". Persze néhányan a földiek közül feladnánk ezt a szabadságot, mert rájöttek hogy a hatalom büdös, de az emberek nagy része inkább szenved ebben a világban, csak szabad lehessen, és uralkodhasson.
Jaigen, ide még hozzátartozik az, hogy a Biblia csak az ember teremtéséről beszél, de arról nem nagyon, hogy a lélek, azaz TE, hogy kerül bele ebbe a testbe, és korábban ki volt/mi volt.
Szókratész (aki azt hiszem inkább filozófus volt mint vallásos, bár ez a két dolog szerintem akkoriban keveredett) jól levezette azt, hogy a lélek miért örök. Miért létezett mindig és miért fog mindig létezni.
De az indiai vallás is úgy tanítja, hogy a lélek örökké létezett, és örökké létezni fog.
Ha a háborúkat Isten megfékezné, az ember nem tapasztalhatná meg a szabadságot és a hatalmat.
Felmerül még a betegségek kérdése: ezzel a Biblia nem foglalkozik, nem is nagyon beszél lélekvándorlásról, csak a születésről és a célról, mennyországról. Egyszerűen azt mondja, hogy ezek az ember megpróbáltatásai, amiket el kell viselnünk.
Néhány könyv/vallás behatóbban foglalkozik a témával. A karmikus rendszernek nevezik ezt a dolgot. Ha jót teszel, jó fog történni veled, ha rosszat, akkor rossz. Valójában ez egyszerűbb is meg bonyolultabb is. Az emberrel mindig az történik, amire vágyik. Persze a vágyai megtéveszthetik, becsaphatják. Ráadásul mindennek következménye van. Olyat nem lehet csinálni, hogy rosszat kívánunk másoknak, rosszat teszünk másokkal, de mi meg élünk boldogan. Ha valakinek rosszat akarunk, ezt megtehetjük. megmérgezhetjük, megátkozhatjuk, de szerintem az is elég ha csak egy ilyen gondolat megszületik bennünk hogy rossz legyen a másiknak. Ekkor az egyensúly miatt, a karmánk megváltozik, és ebben az életben, vagy a következő életben, a rosszakarásunk visszahat önmagunkra. Egyik életben rosszat tettünk másoknak, és élvezhettük a hatalmunkat másokon, a következő életben pedig nekünk tesznek rosszat, vagy csak simán elszenvedjük a karma visszahatását, például egy betegség formájában.
20:53 - Tanultál valaha bármilyen formában KRESZ-t? Ha nem, akkor is tudsz pár alapszabályt, amit be kell tartani azért, hogy ne legyen baleset (ilyen például, hogy nézz körül az úton, mielőtt átmész a másik oldalra, vagy lehetőleg várd meg, míg zöldre vált a lámpa, leengedett sorompón ne akarj átmenni, mert könnyen a vonat alatt végzed... stb.). Az életnek ugyanígy vannak "szabályai", mivel a világ, amiben élünk, nem egy burok, amiben semmi bajunk nem eshet, bizony vannak dolgok, amik miatt baj történhet, de ha legalább mi figyelünk a szabályokra, csökkenthetjük a baj nagyságát, vagy megelőzhetjük a bajt. Persze lehetnek ellentmondások (mint mindenhol), de olyan esetben mérlegelni kell, hogy épp melyik az a szabály, amelyiket adott esetben alkalmazni kell.
Mondok egy példát látszólag ellentmondásra, mégis egyértelmű:
A keresztényüldözések idején egy férfit üldöztek a rómaiak. A férfi elért egy házhoz, ami előtt egy kisfiú játszott, és elbújt, a kisfiú, aki a férfi rokona volt, látta elbújni. Mikor a katonák odaértek, megkérdezték a kisfiút, hogy nem látta-e a férfit. A kisfiú azt válaszolta, hogy nem. Mikor a katonák elvonultak, a férfi kijött rejtekhelyéről, és leszidta a kisfiút, amiért az hazudott. (pedig a kisfiú cselekedett helyesen, és ez a férfi ezt ugyanúgy nem látta be, mint azok, akik próbálnak vitát szítani)
A történet alapján 2 parancs merülhet fel:
Ne ölj!
Ne hazudj!
A kisfiú hazudott, de ha nem hazudik, a katonák megölik a férfit, vagyis a kisfiú a gyilkosoknak segített volna, és igazmondásával hozzájárult volna egy ember halálához. A kisfiú tudta (ráérzett), hogy ott abban a pillanatban a Ne ölj parancs felülírja a Ne hazudj parancsot. Ismerte a játékszabályokat.
Ismét Freya vagyok.
"A "magyarok istene" éppúgy nem létezik, mint az olaszoké vagy a németeké. Csak egyetlen egyetemes Istenben hisznek a monoteista vallások..."
Papíron! De a valóságban sok millió embert áldoztak fel (nem is olyan régen is) a fent említett ideológiák oltárán! "
Nos, ehhez csak annyit, hogy a vallás (és minden eszme)csak azért felelős, amilyennek lennie kellene, és nem az emberi butaságért. Aki a kereszténység nevében embert öl, az engedetlen Istennek, és ezért nem keresztényi módon cselekszik. Kész.
Ami a latint illeti (meg az összes többi ősnyelvet) az a baj, hogy a modern gondolkodású emberek rosszul állnak hozzá. Akkoriban nemcsak a papok, hanem a tanult emberek mind tudtak latinul. A jog, sőt a tudomány egyetemes nyelve is a latin volt! A mai napig bármilyen nemzetiségű orvosnak megmutatod a leleteidet, az tudni fogja, mi bajod, mert ott van latinul.
Ma is kéne legalább egy "holt" nyelvet ismernünk. Ugyanis a modern nyelvek kifejezőkészsége gyenge ezekhez képest, teljesen megváltoztatná a gondolkodásmódunkat, ha gyakorlatban lenne mai napig egy "holt" nyelv ismerete.
De ebbe most nem megyek bele. Hibás a vitád, mert az emberek gyarlóságáért okolsz egy olyan vallást ami a szeretetre épül, és egész Európa erkölcsi és morális értékének ez az alapja.
Freya voltam.
Egyébként ez a kérdés úgy van feltéve, mintha az ember eldönthetné, hogy miben hisz és miben nem. Ha én most azt mondom, hogy márpedig az ateizmus sokkal jobb, mint akármilyen vallás, mert kevesebb kárt okozott az emberiségnek: ez semmin nem változtat. Ettől függetlenül én úgy fogom vélni, hogy van egy felsőbb hatalom, mert a tapasztalataim ezt a véleményt formálták meg bennem.
A vallás nem olyan, mint egy politikai rendszer, amit rá lehet erőltetni az emberekre. Mert ha bevezetnék az ateizmust és állami szinten kimondanák, hogy semmilyen Istenség nem létezik - akkor már nem is hinnének az emberek?
A hit ugyanis sosem a logika kérdése volt, hanem az érzelmeké. Az pedig már egyéni vélemény, hogy ki melyiket tartja többre...
"A hit ugyanis sosem a logika kérdése volt, hanem az érzelmeké."
Hááát, az érzelem nem a legjobb szó erre.
20.53-as vagyok:
Amit a rendről, az alapszabályról irtok az igaz. Az értelmezésetekben és a Bibliában leírtakban találok ellentmondásokat.
Pl: itt van mindjárt a ... ne ölj... ne hazudj problémája. A törvény a "puszta valóságában" nem tartható be - amiben megint igazatok van, hogy az embernek kell mérlegelnie melyik a jó. Akkor ezért Isten ne büntessen meg, a túlvilágon, mert ez akkor nem a szeretetről szól. Ha egyszer szabad akaratot adott, ne kérje számon a döntéseimet - nekem ezzel van bajom.
És erre én adok egy nem egészen idevaló példát: a fiam leteszi a Kresz vizsgát kocsira, odaadom a kocsit neki és úgy vezeti, hogy balesetben meghal - felelős vagyok érte? Szerintem igen! Én ezt nem látom Istenben - mintha elbújna és valahonnan figyelne, hogy mit csinálok és a végén majd eldönti, hogy jutalmaz, vagy büntet.
A tapasztalat megszerzése - Isten jóváhagyásával - ha több száz millió ember halálával végződik, akkor megint hol a szeretet?
Ha Isten azért teremtette az embert, hogy uralkodjon a Föld .... - ez rendkívül "gyenge" cél, és az uralkodás (maga a kifejezés) megint nem a szeretetet erősíti (az uralkodás bármilyen szintje, eleve diktatúra - ugyanis valakik elnyomása nélkül nem működik).
A másik: az Ó-testamentum "nagy mesélője" - Mózes - 2200 évvel élt Ádám teremtése után. Honnan tudta, hogy a teremtésnél, Ádámnál mi történt? Ráadásul további 1500 év után írták le! Hol az igazság.
Egyikőtök írta, hogy az emberi gyarlóságért okolunk egy vallást amely a szeretetre épül - ez a vallás ma még nem létezik. Ha a válaszoló a kereszténységre gondol, akkor óriási a tévedés, hiszen az egyházi személyek hazudtak, raboltak, gyilkoltattak és irtották az ellentétes nézeteket. Ha ez az egyház így tudott teret nyerni, akkor semmire se jó, a hatalom gyakorlásának kivételével.
A következő értelmezés: ... sokan hisznek benne... Megint csalóka, mert sok az "olyan" ember, aki nem néz, vagy nem mer utána nézni dolgoknak, fél az igazság megismerésétől, mert egy világ "omlana" össze benne.
És végezetül egy személyes feltételezésem: jelenleg a vatikáni csillagvizsgáló vetekszik a földünkön lévő legjobb csillagvizsgálókkal - a pápa is keresi Istent?
12:43.
Az a helyzet, hogy Isten nagyon jól tudja, hogy az embernek nem eshet bántódása(örök létű)...csupán tapasztal, és mérlegel...de nyilván van egyfajta szabályzat a létezésben, amit szintén tud az Úr(mivel minden Ő), ami azért van jelen, hogy a tetteknek legyenek következményei, hogy az egyének tudjanak tanulni, nemesedni, hogy azzá váljanak, ami maga az egyetlen létező, önmagunk valósága, az Önvaló. :)
üdv
25/F
LastOne.Left
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!