Tényleg annyira fontos a szabad akarat abban a formábban amiben van?
Nem lett volna jobb egy olyan világ, ahol szabadon eldöntheted, hogy melyik csokit akarod megvenni, melyik zenét szereted, kivel akarod leélni az életed (persze ha ő is úgy gondolja), .....
De nem lenne annyi szabad akarata az embereknek, hogy legyen a világban ennyi szenvedés.
Nem lett volna jobb? Megéri az, hogy elmondhatjuk, igen mi választhatunk a között, hogy megöljük a szomszédot és aközött, hogy nem, hogyha ennek ez a rengeteg borzalom és szenvedés az ára?
1 az olyan döntések mint, hogy kivel szeretnéd leélni az életedet nem kapcsolódnak a bűnhöz.
Ellentétben azokkal a döntésekkel amikor például arról döntesz, hogy megöljél, meglopjál valakit ahol már arról döntesz, hogy bűnt követsz-e el vagy sem.
Ez utóbbi döntésektől ha megfosztana az Isten akkor kevesebb lenne vagy egyáltalán nem is lenne olyan borzalmas szenvedés a világban mint most is van. Élhetnénk akár Ádám és Éva paradicsomában öröké, úgy hogy közben az előbbi jelegű döntéseket pedig szabadon meghozhatnánk.
Tehát nem lenne bűn és az emberek nem is lennének agyatlan robotok.
Nem lenne jobb egy ilyen világ?
#4
Azért jó, hogy szabad akaratot kaptunk, mert általa tudunk fejlődni. Nem hozunk mindig jó döntéseket, de ha belátjuk, tanulhatunk a hibáinkból. Szóval, szerintem nem a rendszer a rossz, hanem azok az emberek, akik nem tudnak felelősségteljesen dönteni, és bűnt követnek el.
#1
Az általam vázolt világban sem hozol mindig jó döntéseket. De nem ártasz a döntéseiddel másoknak.
Azonkívül az emberek nagy része nem gyilkol meg senki soha sem. A felvetésed szerint akkor ők rosszabbak mert nem tudtak ezáltal fejlődni?
De a biblia is tiltja a bűnök elkövetését. Ha annyira fontos a fejlődés akkor miért nem azt mondja ki, hogy kövess el minél több bűnt aztán fejlődj általa?
Mi az a rettentően fontos fejlődés egyébként amit nem tudsz elérni anélkül, hogy ne ártanál másoknak és ami annyira fontos, hogy megéri ártani másoknak, tönkre tenni akár az életüket?
Lezárásként, ha a rendszer nem veszi figyelembe azt amiből felépül, nem számol azzal, hogy a tagjai ilyen rosszak akkor az a rendszer már pedig hibás. Mintha felépítenél egy fogaskerék rendszert olyan fogaskerekekből amik nem oda valóak és csodálkoznál, hogy nem működik. Figyelembe véve azt azonban, hogy milyenek a fogaskerekek olyan rendszert lehet alkotni ami működik.
Márpedig ez a rendszer így működik, itt szabadon dönthetünk minden helyzetben. Eldönthetjük, hogy az akaratunkat/energiánkat üdvös, vagy bűnös cél elérésére fordítjuk. Rajtunk múlik, hogyan használjuk a szabad akarattal ránk ruházott lehetőségeket. Éppen az lenne az ember feladata, hogy élete során megrendíthetetlenné acélozza a jellemét, hogy eszébe se jusson bűnösen cselekedni.
Szóval, szerintem a rendszer jó, csak fel kell hozzá nőni tudatilag.
Tehát szerinted megéri milliók szenvedése azt, hogy páran megacélozzák a jellemüket és így ők elkerüljenek valamit amit amúgy is el lehetett volna kerülni?
Más az értékrendünk akkor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!