Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ismertebb halálközeli...

Az ismertebb halálközeli élményeknek mennyire lehet valós alapja; Anita Moorjani, Gavril Barnutiu, Dobronay László?

Figyelt kérdés

Nem csak olyanok vannak a Bibliában, hogy a halál után a tudatunk megszűnik, hanem olyanok is hogy felmentek Istenhez, ehhez kell ismerni a teljes szentírást!!!


Többféle ige ír a halál utáni létről, de ehhez nagyon alaposan össze kell szedni...nem mellesleg egy kutatás: [link]


Én ennyit tudok, kérem csak az írjon aki építőleg tud szólni...ha hiszünk Jézusban; feltámadunk, hogy eltörölte bűneinket és szabadok vagyunk, de még egy hanganyag, ez 5 perc (és ez igaz és pozitív és reményteljes): [link]


2023. febr. 6. 04:04
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Még valami, csak hogy ne tudjanak az itteniek támadni, mert nem fog sikerülni: https://www.youtube.com/watch?v=CPNqYtyBC7E
2023. febr. 6. 04:26
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

A valós alapja az, hogy nyilván halál, eszméletvesztés történt.

Hogy abból milyen foszlányokat mivé rakott össze a pszichéjük, tudatuk, s mi a valóság, az más kérdés.

2023. febr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


20 éve követem Jézust.Ez idő alatt kaptam időnként betekintést a Mennybe.

Találkozni fogunk ott az elhunyt szeretteinkkel.

1 hónapja tért vissza a Teremtő Erőhöz 91 éves Édesapám. Másnap álmomban találkozhattam Vele pár szó erejéig. Fiatalos volt, barna hajjal. Mennyei tisztaság, öröm sugárzott Róla.

Az Úr már előre megvigasztalt, nem is érzem a gyászt ez miatt : hisz él, találkozni fogok Vele.

Köszönöm Jézusnak mindezekért.


Áldás.


[link]

2023. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

A halálközeli élményeknek ma már komoly irodalma van, és egy csomó élettani hatást ismerünk.

Felhívnám a figyelmed, hogy ezek az ÉLET jelenségei! Aki már meghalt, annak nincsenek élményei.

Érdemes lenne ezeket átnézned, mielőtt túlvilági magyarázatot keresel.

Legalább 15 alkalommal szerepelt már ilyen írás itt.

2023. febr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
KRYON, Lee Carroll, Doreen Virtue könyveiben lehet bízni, mint angyali tanításokban?
2023. febr. 7. 10:00
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Bízni lehet benne. De tudományos szempontból nem hitelesek, egyéb módokon magyarázhatóak.


Ezenfelül tudományosan nem elismert semmilyen halhatatlan lélek, angyal, stb létezése.


Ilyen szempintból csak beszámolóknak lehet tekinteni ezeket traumatikus élményekről.


Ettől független persze lehet hinni benne, hogy valóbban az történt amit állítottak.


De az is megtörténhet, hogy nem hazudtak de nem az történt ahogyan az is lehetséges, hogy páran a felsoroltak közül vagy mindanyian hazudtak.

2023. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Annyit elfelejtettél, hogy médiumi dolgok mindig veszélyesek...ezért inkább óva intek mindekit! Az alapdolgok benne vannak a szentírásban is!


1Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige, 2ő volt kezdetben Istennél.

2023. febr. 7. 16:54
 8/21 A kérdező kommentje:

Ha érdekel valakit Isten tanulmányozása, szívesen elküldöm a Bibliakurzust amit én hallgatok bárkinek.

Ugyan zárt csoport, de ha jó helyre kerül az nem hiszem hogy bűn.

Ezek az alapok, majd lesz haladó majd felsőfokú…

2023. febr. 11. 01:16
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

A Kubinyi-féle videóhoz szólnék csak hozzá. Amíg a hamis tanításokat sem tudod felismerni, az ellenőrizhetetlen halálközeli élményeket sem fogod tudni megítélni.


"Hidd el, hogy bűntelen vagy."


Nem vagy bűntelen, de győzd meg magad arról, hogy az vagy. Ez a hitetés, az önámítás. Ez egy hamis evangélium. Jézus azt mondta, hogy akiket Ő megszabadít, azok VALÓSÁGGAL szabadok lesznek. Az nem valódi szabadság, hogy be kell képzelnem magamnak, hogy szabad vagyok. János azt írta, hogy ha azt mondjuk, hogy ismerjük Jézust, de közben sötétségben járunk, hazugok vagyunk, és nincs meg bennünk az igazság.


A bűnökre egyetlen recept van, ami valódi szabadságot hoz. Úgy hívják ezt, hogy megtérés. Ez a következőket jelenti:


- felismered a bűneidet

- megvallod azokat

- megbánod azokat

- elfordulsz tőlük

- kéred Isten bocsánatát

- elfogadod az Ő megbocsátását


Végül, a legfontosabb pont, amiről nem szokás beszélni:


- elmész, és többet nem vétkezel!


"Ha pedig te megintetted azt az igazat, hogy az igaz ne vétkezzék, ÉS Ő NEM VÉTKEZIK TÖBBÉ: élvén él, mert engedett az intésnek..." Ezékiel, 3:21


A "bűnösként is szentek és igazak vagyunk Isten előtt" evangéliummal egy fő probléma van:


"Én elmegyek, és kerestek majd engem, és a ti bűneitekben fogtok meghalni: a hová én megyek, ti nem jöhettek oda." János, 8:21

2023. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ajánlom megtekintésre, de több minden van a neten ha kitartó kereső vagy: [link]
2023. febr. 13. 03:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!