Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent György miért népszerűbb...

Szent György miért népszerűbb szent, mint Szent László?

Figyelt kérdés
Szent László egy rövid időre a halálból is feltámadt, és a csodatételei sem voltak kisebbek Szent György csodatételeinél.

2020. nov. 16. 17:15
 1/8 anonim válasza:
Hát őszintén nem vagyok sem Bibliaszakértő, sem a tömegpszichológiához nem értek, de szerintem ahhoz lehet köze, hogy Szent György története sokkal kevésbé a történelmi tényekhez kapcsolható, és sokkal inkább olyan, mint egy mese a sárkánnyal és az elrabolt hercegnővel. Őszintén, az összes, amit tudok róla, hogy a templomunk védőszentje, sokkal többet nem, de én ezt ehhez tudom kötni :)))
2020. nov. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1


A Bibliának ehhez a kérdésnek semmi köze!

2020. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Mert egy kunt megverni nem olyam menő, mint egy sárkányt.
2020. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Kedves kettes válazsoló, hogy őszinte legyek, nem ismerem kívülről a kereszténységet, sem a szenteket. Az előbbinek nagy eséllyel van köze a Bibliához, az utóbbinak nem közvetlenül... De tudtommal ez a platform a kérdések megválaszolásáról szól :))
2020. nov. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. Szent György sem bibliai alak. A 3. századból ered.
2020. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kedves ötös válaszoló, én nem állítottam, hogy Szent György Bibliai alak. Mint a válaszban is megfogalmaztam, a szenteknek nincs közvetlenül közük a Bibliához, amennyire én tudom, legalábbis nagyon nagy részüknek. De a kereszténységnek azt hiszem, van, és ez állt a négyes válaszomban, amennyiben erre céloztál :)
2020. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha szent, akkor van köze a kereszténységhez. Szent Lászlónak és Szent Györgynek ugyanúgy. Ebben nem külömböznek, nem értem miért ezt hozod fel okként.
2020. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
37%
nagyobb szent volt mert kevesebb embert olt meg
2020. nov. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!