Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Dobronay László...

Szerintetek Dobronay László igazat mond vagy hazudik?

Figyelt kérdés
Nagyon ellentmond, a Bibliának és a kereszténységnek. Pl.: a lélekvándorlásban is hisz,

2021. febr. 7. 11:29
1 2
 1/14 pelgrim ***** válasza:
98%
Szerintem igazat mond és nem mond ellent Jézus tanításának.
2021. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A története nagy része valóban hiteles, de azt is állítja, hogy már 9 élete volt és, hogy a lelkek reinkarnálódnak. A Lelkek a halál után megpihennek, nem jönnek vissza újra és újra.
2021. febr. 7. 13:22
 3/14 pelgrim ***** válasza:
95%

2/

Dobronay László esete oly mélyreható volt számára hogy őszinteségéhez nem fér kétely. Szerintem minden igaz amit arról mondott. És igen a lelkek reinkarnálódnak, nem csak egyszer talán százszor is. Ő csak 9 életre emlékszik, de én azt hiszem, hogy már többsz ör is járt itt.

Talán ismered Dr. Michael Newton „Lelkünk Útja” című könyveit, alanyai hasonló dolgokról tanuskodnak.

2021. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem nem igaz, mi a jó újra reinkarnálódni? Csak szenvedés az egész. László úr meg vágyik a hírnévre
2021. febr. 7. 16:40
 5/14 pelgrim ***** válasza:
94%

Hát nem azt kérdezted, hogy Dobronay László igazat mond vagy hazudik? - Szerintem igazat mond.

„László úr meg vágyik a hírnévre”

Nem kellene azonnal hazugsággal vádoni, nem hinném, hogy személyesen ismernéd.

„mi a jó újra reinkarnálódni?”

Arra hogy a tudatban fejlődhessünk. Vagy talán azt gondolnád hogy már elérted a számodra elrendelt isteni ötlet tökéletességét.

2021. febr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

Ami nincs Isten Szavával összhangban, az nem lehet igazság.

Tehát ha valami nem igaz, akkor nyilvánvaló, hogy hazugság.


Ha lenne lélek vándorlás, akkor semmi szükség nem volna Jézus megváltására.

2021. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Pataky Attilát kiröhögik, Dobronay Lászlónak pedig elhisznek mindent, pedig kb. ugyanolyan szinten vannak, vicces:D
2021. febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
88%

Ezt nem (csak) Dobronay mondja hanem minden halálközeli élményt átélő. Persze van aki csak látja a testét és visszaküldik. De aki hosszabb élményt él át ugyan ezeket mondja el. Akkor nem csak Dobronay László hazudik hanem mára már rengeteg ember aki erről beszámolt.


Egyébként Móra Ferenc is egy halálközeli élményt ír le. "Mikor én az égben jártam" című művénél, olvasd el. Gyerekkori interpretáció, de a lényeg ott van.


Na és mit mondanak neki az angyalok?

"Kis testvér, te csakugyan nagyon elszoktál hazulról - kacagtak az angyalkák. - Hát igazán nem tudod, hol jársz?"


Hogyan szokhatott el hazulról ha még nem járt ott? Úgy, hogy leszületése előtt igenis ott volt. Hiszen mindig is voltál és leszel, az otthonod pedig sohasem az emberi test.

2021. márc. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Ezek csak álmodozások, képzelgések, nem tények vagy bizonyítékok.
2021. márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 afer ***** válasza:

Ami a halálközeli élményét illeti igazat mond, ehhez nem is fér kétség. Valóban járt a másvilágon, sorsfordító és szemléletformáló volt ez számára. Nagyon jó, hogy ezeket elmondja, és másokban is hitet ébreszt.


De az már más kérdés, hogy időnként "belelát" mások lelkébe, sorsába, életébe. Ez már szerintem az élményétől független, felvett, vallásos sallang. Elképzelhető, hogy csak képzeleg. Egyszer váltottam vele pár mondatot levélben, és írt nekem néhány olyan dolgot, ami szerinte igaz a múltamra és a jelenemre. Sokat sejtetően fogalmazott. De azokból szinte semmi nem illett rám. Amiben meg igaza volt, abban szinte minden ember sáros, nem volt nagy kunszt beletrafálni.

2021. dec. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!