Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Miért imádkozto...

Keresztények! Miért imádkoztok és mi értelme van ennek?

Figyelt kérdés
Úgy értem h mire jö azon kívül h megnyugtat?

2023. jan. 24. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Olyan, mint a keleti vallásoknál a meditálás. Ahogy írtad, megnyugtat, jobban képesek tőle rendezni a gondolataikat, csökkenteni a felindultságot.


Én ateista vagyok, de az ima pozitív szellemi hatásait nem tagadom, még ha nem is látok mögötte valódi isteni segítséget.

2023. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Például egy ismerősömnek 0 esélyt adtak az orvosok, gépek tartották életben, intenzív osztályról jött vissza.
2023. jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az az orvosok műve nem istené........


De eggyet értek az eggyessel. Lehet megnyugtat de a problémát nem oldja meg. Inkább a naplóírás mert ott is rendszerezed a gondolataid és nem hiszel semmi lehetetlenbe sőt az még vissza is tudod nézni.

2023. jan. 24. 15:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem nyugtat meg. Ellenkezőleg. Pozitiv értelemben távolodom a nyugalomtól. Mi értelme az imádkozásnak? A gyerekedet imádni, mi értelme? O.o
2023. jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 Annyira az orvosok műve, hogy értetlenül álltak a gyors gyógyulása mellett.


Meg az is bizonyára az orvosok műve, hogy abortuszt javasolt az amúgy nem abortusz párti nőgyógyászunk, a babánk fejlődési rendellenessége miatt. A legmodernebb 3D-s ultrahang készülékkel (2 ilyen volt akkor Mo-on) vizsgálta a babánkat. Ha kell, meg tudom mutatni a felvételeket. Többen imádkoztak érte, végül makk egészséges gyermekünk született.

2023. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha keresztényként nem imádkoznék, akkor nem lennék következetes. Leggyakrabban három dolgot kérek Istentől: türelmet, hogy elfogadjam, amin nem tudok változtatni, bátorságot, hogy megváltoztassam amit lehet, és bölcsességet, hogy a kettő között különbséget tudjak tenni. Nem hiszem, hogy a három közül bármilyek irracionális lenne.
2023. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De az ima semmit nem ér......

Bakker....

Csodák nem léteznek. Isten nem létezik...

2023. jan. 24. 20:11
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, csak laikus hitetlen kívülállóként szemléled a dolgokat.

Nem azért imádkoznak hogy utána jobban érezzék magukat.

A keresztények és nem csak a keresztények azért imádkoznak, hogy valaki, aki fizikailag nem érzékelhető, de nálunk, embereknél hatalmasabb, az meghallgassa a hozzá intézett kéréseket. ÉS ők tapasztalatból tudják, hogy SOKSZOR nem hiába imádkoznak. Ahogy biztos hallottad már: Ami az embereknél lehetetlen, az Istennél lehetséges. Ezt ők és ÉN IS tapasztaltam, olyan dolgokat, amiket logikusan nem igazán lehet megmagyarázni, a bekövetkeztének esélye kb. 1:10 millióhoz, mégis megtörténik.

Elkezdhetsz te is imádkozni, hogy pl. tanulás nélkül átmenj a vizsgán, de ilyesmire ne várj pozitív feleletet. Az ima többről szól.

2023. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Keresztényeknek tetted fel a kérdést. Ha ateisták lennénk, akkor nem lennénk keresztények. Ti azt mondjátok, hol van az Isten, nem látjuk. Mi azt mondjuk, bárhova nézünk, az Istent látjuk. Ha erről akarsz vitatkozni, akkor írj ki külön erről egy kérdést.

Egyébként a #8-as megmondta a frankót. Az ima nem arról szól, hogy hasznot húzzunk belőle.

2023. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!