Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tennie az illetőnek...

Mit kell tennie az illetőnek az esetben, ha ezt a hivatást szeretné választani?

Figyelt kérdés
Kifejtem bővebben. Mit kell tennie egy egyénnek akkor, ha szeretne szerzetes lenni. Tudom, hogy van egy bizonyos idő, amíg jelölt. De én arra lennék kíváncsi, hogy hogy kezdődik ez az egész. Bemegy a zárdába és megmondja, hogy ő szeretne szerzetes lenni? Vagy hogy történik ez az egész? Kérdésemet egy előttem lévő kérdező ihlette...
2010. okt. 1. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom először áhitatos hívő. Aztán Elmegy teológiát tanulni... ott úgyis bekerül ebbe a közösségbe, és tudja hogy mit akar, miért megy oda, mire számíthat.
2010. okt. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De muszály neki tológiát tanulnia? Vagy ez csak egy példa volt?
2010. okt. 1. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Könyörgöm a szerzetes kolostorban élő embert jelent, ami feltételezi és meg követeli a mély, mondhatni "vak" hitet-nyilván kell neki teológiát tanulni, ha nem is "iskolában" de a kolostorban biztosan. "Szerzetes", mint munka, nem létezik...
2010. okt. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem erről csupán egy kolostorban kapsz biztos információt. Ha szerzetes szeretnél leni, menj l egybe, és kérdezd meg, hogy mik a feltételek?
2010. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes és NEM BUNKÓ válaszokat!
2010. okt. 2. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!