Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján lehet vallást...

Mi alapján lehet vallást választani?

Figyelt kérdés
Van hitem, de nem tartozom egyik felekezethez sem, viszont most szükségét érzem...nem tudom, hogy miért és azt sem, hogy hogyan kell ezt csinálni?
2009. nov. 16. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Az eredeti, Isten Fia, Jézus Krisztus által alapított vallás a római katolikus. Érdemes tehát ezt választani.
2009. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
akár ha én írtam volna :)
2009. nov. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz a valláshoz csatlakozz, amiben hiszel! Mást nem mondhatok.

Nem értem mi a problémád, de szerintem az a legcélravezetőbb, ha belemélyedsz a különböző vallások tanításaiba és amelyik a legközelebb áll a te hitedhez, azt válaszd!

2009. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég gyenge érv. A protestáns vallások éppen azért jöttek létre, mert a katolikus egyház (az alapítók nézete szerint) túlságosan eltávolodott az eredeti elvektől.


A nem keresztény vallásokat még nem is említettük. :) Válaszd azt, amelyik legközelebb áll hozzád.

2009. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem a kérdező már eldöntötte, milyen valláshoz akar tartozni, ne itt térítgessétek...arra kíváncsi, hogyan kell csatlakozni az adott felekezethez...


szerintem egyszerű...keress meg ezzel a kéréssel egy papot az adott felekezetből és ő biztosan segít majd neked

2009. nov. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
kedves első, még Jézus sehol sem volt, amikor már léteztek vallások, szóval nem ez az első és eredeti vallás... hogyha itt tartunk, akkor az első vallások a természeti vallások voltak még akkoriban, mikor az ember felfedezte saját szellemiségét...esetleg az első katolikus vallás lehet a római katolikus, de semmi esetre sem a legősibb és legeredetibb vallás
2009. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi alapján lehet vallást választani?

Hát, például lehet hasraütés alapján is. Vagy leírod egy lapra a szóba jöhető vallásokat, majd becsukott szemmel odaböksz, és amelyiket eltalálod, azt válaszod.

Rengeteg dolog alapján lehet választani.

Megnézheted melyik mit tanít, melyiknek hány tagja van, melyiknek magasabb a temploma, melyiknél kell több pénzt befizetni, stb. Ezernyi lehetőséged van, ami alapján választhatsz. Sőt, az is egyfajta választás, ha nem választasz egyet sem.

;)

2009. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem...

Ha Isten létezik akkor őt kell (megkérdezni, melyikhez hogyan?)

Ha nem létezik, akkor amelyik közösségben jól érzem magam.

Ha létezik és a Biblia az Ő könyve, akkor - gondolom - abban található a válasz.


Amúgy a Biliában valahogy így van


Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében, Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

2009. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
a Bibliában így van: Te Péter vagy, és én erre a sziklára építem Egyházamat, és a pokol kapui nem vesznek erőt rajta.
2009. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kiben hiszel? Miben hiszel? Jól gondold át, mert hamarosan megmutatja neked valaki, hogyan kell ezt csinálni, és nehezen tudsz letérni arról az útról, amiről azt hitted, hogy a tiéd. Közösségbe vágysz, válaszd azt a közösséget, amelyik legközelebb áll hozzád, és soha ne felejtsd el azt, hogy mit gondolsz a világról, csak azokat a törvényeket fogadd el, amelyeknek az igazáról meggyőződtél.
2009. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!