Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha lenne módod halálod után...

Ha lenne módod halálod után választani? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
akkor mit tennél ?leszületnél újra a földre?ugy h elöre nem tudhatod hova születnél?
2010. febr. 14. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem szeretnék visszajönni, főleg azért, mert egyre rosszabb a Földön élni. Jó hely lesz nekem a túlvilág, illetve ha valami szellemféle lehetnék, az is megfelelne.
2010. febr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Elméletileg a buddhizmus szerint (ami a reinkarnációról szól) lehetséges az is, hogy egy későbbi korba születsz újjá, tehát lehetsz legközelebb egyiptomi hercegnő.

Nem akarok belemenni a részletekbe, de nem egészen tekintették a földi világot a szellemi, lelki síkról lineáris idejűnek.

2010. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én maradok a Nirvánánál. :) Legyen vége és kész.


Bár, ha az első által is említett szellemi lét is egy alternatíva, azt azért kipróbálnám előtte egy ideig.

2010. febr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

A buddhista nézet szerint:

- Földi lét --> újjászületés

- Köztes lét --> szellemi vezető a még reinkarnálódó lelkeknek

- Nirvana --> Örök nyugalom és békesség


Bár én sem vagyok benne annyira otthonos, el kéne olvasnom a Tibeti halottaskönyvet.

2010. febr. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mit érnék vele, ha a mostani életemet elfelejteném és a szeretteim nincsenek a közelemben.Azt hiszem ha lejárt az időm, én is a nyugalmat választanám, az örök semmit.Valószínűleg ez is lesz a sorsom, ha akarom, ha nem.
2010. febr. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Olyan szerintem nincs,hogy nem tudhatod hova születsz,ezt pedig,hogy leszületsz,vagy sem, a lelki fejlettséged fogja meghatározni..Ha van még mit tanulni,tapasztalni itt a földön,akkor leszületsz,de te neked kell meghatároznod,mikor és hova,és ezzel mit kell megtapasztalnod,megtanulnod.Ha lenne mód,vagy ha van,akkor én egy fejlettebb bolygóra vágynék leszületni,ahol mondjuk már többet tudnak erről az egész élet-halál dologról,és szerettudatos lények vannak..viszont az nem biztos,hogy a lelkem fejlődése érdekében ott tanulhatnék bármit,tehát lehet maradnom kell ezen a vad földön,hogy ami jót megtapasztalok a túlvilágon,azt kiegészítsem az itt megtapasztalható rosszal,és jóval..ez az élet rendje...ez az én véleményem..
2010. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ha van még mit tanulni,tapasztalni itt a földön"


Nagyon szép és hangzatos klisé ez, de minél többet gondolkodok rajta, annál kevésbé látom értelmét.


Gondolj csak bele: ha a tökéletesedés azt jelenti, hogy már nincs szükséged több anyagi életre, akkor utána vagy valamiféle teljes megsemmisülés/örök nyugalom (Nirvána) jön, vagy pedig valami egészen másféle, tisztán szellemi/energia-alapú/stb. létformaként válhatsz a mindenség részévé, vagy miegyéb.


Bármelyik is következik be a kettő közül, egyik esetben sem fogod semmi hasznát venni az anyagi tapasztalatoknak.


Az első esetnél ugye egyértelmű, miért: már nem zavar/nem érdekel semmi. A második pedig egy annyira más létforma, hogy semmilyen korábbi tapasztalat nem alkalmazható rá, az maga egy új világ/környezet, amint megint ki kell tapasztalni alfától omegáig. Nem is szólva arról, hogy ha annyival fejlettebb, akkor feltehetőleg vagy részesülsz valamiféle univerzális tudásból, vagy legalább mindenki más élményeiből/tapasztalataiból, vagy legalább gyorsabban fogsz tanulni, stb., így megint csak semmi szükséged "földi" tapasztalatokra.


Akárhogy is nézem, ennek se füle, se farka, bár tény, hogy nagyon jól hangzik. :D

2010. febr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

09:16

Hát nem tudom..Hiányos ismeretek nélkül nem lehet bekerülni a mindentudás állapotába..Ez olyan,mintha úgy akarnál egyetemre menni,hogy nincs meg a nyolc általánosod,pedig se a rajzórákra,se az énekórákra nem lesz szükséged,ha pl nem olyan szakot választassz,amihez ez kell..mégis meg kell tanulni dolgokat az alap műveltséghez..Na ilyesminek gondolom én ezt a bolygót is..De van más hely is,ahol tanulni lehet más dolgokat,mint ahogy van matekterem,és töriterem...

Ha kijárod az iskolát,megkapod a jutalmat:tudást az életek iskolája végén megkapod az Istenbe olvadást,ami valami jó lehet..aztán mivel az anyag nem vész el,körforgásszerűen következik belőled az új fejletlen lélek,amit pl egy összegyúrt szinesgyurma egyetlen csipetjéhez hasonlítanék,amiből újra lehet egy aranyos kis figura! :D

remélem mostmár értessz..néha azt is meg kell tanulni,amire az embernek talán a büdös életbe nem lesz szüksége..

2010. febr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én azt szeretném, hogyha nem lenne utána semmi. Nem szeretnék örökké létezni semmilyen formában. :(
2010. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Ajánlott irodalom:

[link]

[link]


A lélekvándorlásról...

A FELTÁMADÁSBAN HISZEL VAGY A LÉLEK VÁNDORLÁSBAN? Neked is szól a kinyilatkoztató Isten szelíd figyelmeztetése:"Ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket, hogy Istentõl származnak-e, mert sok hamis próféta rontott a világra" /1 Jn 4,1/. Meg akarod-e õrizni keresztény hitedet? Meg akarod-e tartani egységedet Jézus tanításával? Figyelj, vizsgálódj, és dönts!

Miért terjed a lélekvándorlás tana? Az élet, a világ bizonytalansága miatt napjainkban igen sokan természetfeletti igazságokra, vallási élményekre vágynak. Érthetõ, hogy az ember ebben is a könnyebb, az olcsóbb, s a neki tetszetõsebb megoldásokat keresi. Így élednek fel ma álvallási mozgalmak, amelyek szellemi divattá válnak. Egyre többen vélekednek így valamiféle hamis békülékenység, hamis ökumenizmus jegyében: "neki is igaza van, neked is, meg nekem is..." Veszélyes igénytelenség ez, mert ha az ember nem veszi a fáradságot, hogy keresse és tisztelje az igazságot, könnyen olyanok befolyása alá kerülhet, akik kihasználják és érdeklõdésébõl anyagi hasznot húznak.

A keleti vallásoktól érkezik hozzánk, elsõsorban a hinduizmus nagyarányú mai missziója nyomán. Ha jól odafigyelünk, látjuk, hogy a lélekvándorlást a New Age /új Korszak/ névvel jelölt álvallási mozgalom terjeszti, amely a kereszténység kiszorításával távol-keleti alapokon próbál létrehozni valamiféle "egyetemes vallást". Aki különféle jóga irányzatokhoz, divatos lelki technikák kurzusaihoz, a dianetikához, vagy a reiki ál gyógyító mozgalmához, keleti küzdõsportok, illetve természetgyógyászat tanfolyamaihoz csatlakozik, felfedezi, hogy ezek oktatói, képviselõi szinte mind ezt a tant hiszik vagy terjesztik.

A lélekvándorlás tanítása röviden: az "örök egy"-bõl kiszakadó lélek arra kényszerül, hogy minduntalan új testet öltsön fel, hogy az újraszületések sorozata után megtisztulva visszaolvadhasson a világlélekbe /amelynek az egyes keleti vallások különféle neveket adnak/.

Mit hirdet ez az elmélet? Azt, hogy isten azonos a mindenséggel, egy személytelen világlélek, így tehát szeretni nem tud. Életünk és egyéniségünk csak egy hullám az óceán felszínén, s ha elcsitul a szél, a hullám beleolvad az egésznek a tükrébe. A test a lélek börtöne, mivel és a test alacsonyabbrendû nála, a léleknek ki kell szabadulnia belõle, mint ahogy valaki leveti a ruháját. Szerintük az ember az új ra születések sorozata után beolvad a nagy egészbe, egyéni boldogságot sosem érhet el, valójában csak a szenvedései szûnnek meg. Azt hirdetik, hogy személytelen a törvény, vagyis a végzet /a karma/ irányít mindent, ezért valódi szabadság nem létezik. Az ember a végzet játékszere, fölösleges igazságot keresni, legjobb, ha beletörõdik a világ menetébe az ember, a rossz ellen nem érdemes küzdenie. Valójában nem tudjuk, mi a bûnünk, miért kell bûnhõdnünk és azt sem, kitõl remélhetünk irgalmat vagy segítséget - itt nincs örömhír, a végzetben sem igazság, sem szeretet, sem megértés nincs. Jézus csupán "megvilágosodott szellemek" pl. Krisna, Buddha, régi guruk/ újraszületése.

Ezzel a zagyvasággal szemben Isten más, mint a teremtett világ, mely tõle függ. Isten teremtõ, szeretõ és megszólítható SZEMELY. Személyiségünk megismételhetetlen, nem oldódik föl, nem folyik át más emberbe. Isten az embert a test és lélek egységében teremti, test és lélek ugyanazon egységben támad fel, ez õrzi meg az örök életben egyéniségünket. A feltámadásban reményeink és igaz vágyaink örökre megvalósulnak, az üdvösségre jutva átéljük a személyes boldogságot, a földi élet értékei nem tûnnek el, hanem beteljesülnek.

Isten gondviselése kormányozza a világot, hív minket a jóra, parancsai segítenek eligazodni az életben, de sorsunk alakításában nagy szabadságot és önállóságot ad nekünk.Végzet nem létezik, mindent Isten szeretõ akarata irányít, ezért az ember keresheti és megtalálhatja az igazságot, Isten eerejével képes szabadon a jót választani, van értelme küzdenie a rossz ellen. Ha Isten világos akaratát követi, jobbá teheti a világot. Az ember tudhatja, mi a jó és mi a bûn, azt is, hogy a bûnéért felelõs, de van örömhír: Isten segítségére siet, irgalmával megtisztítja és felemeli. Irántunk való szeretete oly nagy, hogy szabadulásunkért Egyszülött Fiát sem kímélte, hanem áldozatul adta, hogy "aki benne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen". Jézus megtestesülésében maga a Fiúisten jön el az emberi életbe, húsvéti feltámadáskor pedig nem újraszületik, hanem megdicsõült testben megjelenik tanítványainak, majd visszatér az Atyához és többé nem születik újra a földön. Csak a világ végén, az utolsó ítéletre "jön el ismét úgy, amint szemetek láttára mennybe emelkedett". / Apcsel 1,11b/

"Hiszek a test feltámadásában." Ellene mondok tehát a lélekvándorlás tanának, mert tudom, hogy két úrnak egyszerre nem lehet szolgálni. Áldalak téged, Istenem, mert Te szereted, amit alkottál: az anyagi világot is, melybõl testem épül. Hiszem, hogy ez nem börtöne lelkemnek, hanem vele szoros egységet alkot az egyetlen földi életem során. Vallom Krisztus megtestesülését, halálát és feltámadását. Köszönöm, Jézus, hogy Te örömmel magadra vetted testi életünket, osztoztál a sorsunkban. Hálát adok feltámadásod örömhíréért. Osztozni akarok életedben, hogy részem legyen feltámadásodban is. Hiszem, hogy testem-lelkem egységében én magam támadok fel, örök boldogságomat és teljes önmagamat így nyerem el országodban.

A Szentírás így szól hozzánk: "Mint felhõ tovaszáll, eltûnik a távolban, nem tér az vissza, kit az alvilág elnyelt. Házába nem mehet soha többé vissza és otthona nem látja soha viszont." /Jób 8,9-10/ "A holtaknak soha többé nem lesz részük abban, ami a nap alatt végbemegy..." /préd 9,6b/ "Akik jót tettek, feltámadnak az örök boldogságra, akik gonoszat tettek, feltámadnak az örök kárhozatra." /Jn.5,29/ A dúsgazdagról és a szegény Lázárról szóló példabeszédbõl világosan kiderül, hogy a halál utáni állapotból a földre nem térhet vissza senki: Lk 16,26. "Még ma velem leszel a Paradicsomban" -mondja Jézus a jobb latornak, s ezzel teljes egészében tagadja e bûnös ember számára az újraszületés szükségességét /Lk 23.43/. "Az ember számára az a rendelkezés, hogy egyszer haljon meg, és utána ítéletben legyen része" /zsid 9 ,27/ " Ha Krisztus nem támadt fel, nincs értelme a ti hiteteknek " /1 Kor 15,14/ "Hozzá hasonulok a halálban, hogy ezáltal eljussak a halálból a feltámadásra is." /Fil 3,11/


Ha figyelmesen olvastad ismertetõnket, megfontoltad, amit az egyház kezdettõl fogva így tanít neked, ha megvan benned az akarat hogy hûséges légy Isten szavához: akarata szerint gondolkozz és élj, ha szüntenül kéred a Szentlélek segítségét, akkor belátod, hogy a lélekvándorlás hiedelme élesen ellene mond a józan észnek és keresztény hitednek, rájössz, hogy a kettõben egyszerre nem lehet hinni, megérted, hogy a reinkarnáció hiedelme - bár mintha új esélyt adna azoknak, akik tartanak attól, hogy elrontják életüket -valójában a reménytelenség felé vezeti az embert, elveszi kedvét attól, hogy a jobb, igazabb életért küzdjön a maga és mások számára, megújul és megerõsödik barátságod az élõ Krisztussal, az Isten Fiával, megtapasztalod, hogy közel van hozzád: szeret, megbocsát és bátorít, megtalálod életed célját: az igaz és boldog élet útját, ha ezen az úton jársz, biztos lehetsz abban, hogy Isten megõriz a halál után és feltámadásodban örökre boldoggá tesz.

2010. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!