Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha lenne módod halálod után...

Ha lenne módod halálod után választani? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
akkor mit tennél ?leszületnél újra a földre?ugy h elöre nem tudhatod hova születnél?
2010. febr. 14. 23:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

09:29 - Ennek továbbra sincs semmi értelme, bocs. :)

Mert ez egyelől azt jelentené, hogy MINDENT meg kell tapasztalnod ahhoz, hogy mindentudó lehess, amire viszont egy örökkévalóság sem elég.

Másfelől pedig azt is jelentené, hogy a mindentudás/tökéletesség aztán megszűnhet, és megint kezdhetsz előről mindent, üres lappal.

Akkor meg rohadtul semmi értelme az egésznek. :)

2010. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

de van értelme,az,hogy élhetünk! :D

És szerinted nem elég az örökkévalóság?Nehogy időbe kezdj el gondolkodni,mert az idő relatív..

az meg,hogy tiszta lappal indulunk,akkor már nem mi leszünk,hanem egy másfajta lélek,akinek többfajta jellemzője más lelkektől származik..amúgy ez az egész olyan,mint a születés-élet-halál,tehát a lelkek kivállnak istenből,=születés,folyton ujjászületnek fizikai síkokra,hogy tanuljanak=élet,iskolába járás,majd ha mindent elintéztek,megtapasztaltak,megtanultak,aztán meghalnak=nirvánába jutás,egybeolvadás istennel..Ezt nem tudom már hogyan magyarázni,most majd azt kérdezed,hogy de ennek az egésznek mi értelme,erre én azt mondom,semminek sincs semmi értelme,az egész világnak,a lelkek ujjászületésének,a földi létnek,a folyamatos fejlődésnek,és az istenből való ide-oda cikázásnak,és semminek..mert én magam sem tudom,mert olyan vagyok,mint egy általános iskolás,az univerzum,és Isten szemében,akárcsak a többi ember..

2010. febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nálam az lenne a döntö, hogy mi vár rám, ha nem akarnék újra idejönni. Van egy olyan érzésem, hogy nem nagyon kapkodnék az újrakezdésért.
2010. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!