Keresztények! Most akkor rettenetesen ősi, pogányoktól átvett, vagy modern keresztény szokás az adventi koszorú?
Amerikai oldalakon több helyen olvastam, hogy ez igazából teljes mértékben a germán és skandináv pogányok szokása volt, amit így emelt át a kereszténység. Azt is írták, hogy már rettenetesen régóta jelen van a katolikus hagyományban, és már a középkorban is díszítették ezzel a katolikusok a templomaikat. Alig találtam amerikai forrást, ami egyáltalán megemlítené Wichernt, legtöbbször a katolikusokhoz kötik.
Ezzel ellentétben európai oldalakon mindenhol ennek a szöges ellentétét, sőt, akár cáfolatát olvastam: a keresztények, azon belül is a protestáns evangélikusok által kitalált, modern, új keletű szokás. Német és skandináv oldalakon egyáltalán nem említettek ilyen pogány hagyományt vagy szokást. A skandináv oldalak egységesen azt állítják, hogy a 20. század elején érkezett Németországból. Mindenhol egyértelműen azt írják, hogy a 19. század elején Johann Hinrich Wichern evangélikus lelkész, teológus, pedagógus, tanár találta fel, ő készítette az elsőt. Előtte ilyen szokás egyáltalán nem volt. Olyannyira nem volt, hogy a katolikusok és a más területeken élő németek is csak a 20. század elején vették át a szokást. Először kizárólag a protestánsok, lutheránusok csinálták, először kizárólag Hamburgban, és környékén, majd egész Észak-Németországban, végül terjedt el mindenhova máshova is. Ezenkívül a germán pogányoknak nem is nagyon voltak gyertyáik, pláne nem helyezték őket koszorúra, mivel a Római Bir. területén volt elterjedt először a gyertya, később a keresztények terjesztették el a germánok között, az örökzöld védőkoszorúikat pedig a tető gerincére, vagy a kéménybe akasztották, ugyanakkor ezek nem fenyőkoszorúk voltak, szalagokkal, hanem volt rajtuk szinte minden ami zöld (például a különösen mágikus erővel bíró fagyöngy, vagy épp a szintén mágikusnak hitt magyal, de tiszafa stb. is emellett). A magyar oldalak is egytől egyig ezt írják. Több magyar néprajzkutató írásában is olvastam, hogy hajlamosak vagyunk nagyon régi, szinte ősi hagyománynak gondolni, annak ellenére, hogy ez egy újkori keresztény szimbólum, ami ráadásul még később érkezett Magyarországra, és még a nagyszüleink mindennapjainak sem volt ennyire a része. Sőt, az európai katolikus, ortodox, valamint anglikán oldalak is protestáns, átvett szokásként hivatkoznak rá. A Magyar Katolikus Lexikon is Wichernhez köti a feltalálását, és a protestánsoktól átvett, keresztény szokásként írja le.
Akkor most melyik az igaz?
Most akkor melyik az igaz?
????????
Válaszoljon már valaki!
Én az európai történelemírókban jobban bízok, mint az amerikaiakban.
Amúgy én is úgy tanultam, hogy evangélikus, német találmány eredetileg, később a katolikusok módosítják, így lesz 4 gyertya, 3 lila és egy rózsaszín.
Kedves Kérdező!
Sajnos, mint szinte minden, ez is pogány eredetű, ahogy a karácsonykor a fenyőfa állítás!
A keresztény vallás, római, pogány eredetű.I.Konstantin hozta létre, mivel ő is egy pogány, napisten imádó vallású volt.Semmi möze nincs a Megváltóhoz a kereszténységnek, csak a Bibliát használják arra, hogy igaznak látszódjon a keresztény vallás.
Amikor ezt létrehozta, akkor üldözte azokat a zsidókat és azokat a pogány nemzetekből Megvaltót követő embereket, akik nem voltak hajlandóak átvenni az általa létrehozott keresztény tanokat.Ellehetetlenítette az életüket, rosszabb esetben megölette őket. Tehát, minden ami keresztény hagyomány, az mind pogány eredetű!Sehol sem olvasni sem karácsonyról, sem pedig advent ünnepről a Bibliában.A karácsony, az a napisten születésének és halálának az ünnepe.Szemiramisz, Tammúz, Istár, stb. elnevezésű mondvacsinált istenek ünnepe.
#7
Hogy hozhatta létre Konstantin, ha már sokkal születése előtt is írnak róla különböző források? Vagy hitvitákban mit számít a történelem meghamisítása és bármit lehet mondani?
A karácsony most a napistened születésének, vagy halálának az ünnepe? Találd már ki, mert egyszerre a kettő nehezen lehet. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!