Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek majdan az új pópa...

Szerintetek majdan az új pópa milyen értékrendeket fog képviselni?

Figyelt kérdés
Konzervatív lesz a Vatikán szabályaihoz, vagy inkább szabadelvű a világra?

2022. szept. 8. 07:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

#20

"egymást mindig megölve jutnak hatalomba"

Gondolod, hogy XVI. Benedek megölte II. János Pál pápát, hogy hatalomba jusson? Ferenc pápa esetén nem nagyon tudnád felhozni, mert még Benedek mindig él.

Amúgy tudtommal választás útján kerülnek a pápák Péter székébe, nem párviadal során. De lehet megint valamit rosszul tudok :D


"emberek milliói életét elvéve"

Ez furcsa, én eddig úgy tudtam, hogy az Egyház működteti a világ két legnagyobb karitatív szervezetét, a katolikus Karitászt és a Máltai rendet. Lehet ismét rosszul tudtam, de ők segítik az embereket például élelemmel, ruhával, anyagi támogatással, nem pedig millió számra ölik őket.

2022. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Arra vagy büszke hogy nem ismered a történelmet?

Vagy ha valami nem ma történt, az meg sem történt?

A hazugság még mindig erény a katolikusoknál?

2022. szept. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Értem, tehát te kiragadsz egy egyszer lehet megtörtént esetet a történelemből és azt általánosítod mindenre és mindenkire. Majd házunk is nevezel, mert nem fogadom el ördögi érvelésed. Nem tudtam, hogy a sátán szolgájával beszélek, de most már világos.
2022. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

" tehát te kiragadsz egy egyszer lehet megtörtént esetet a történelemből"

Egyszer??! Itt jön ki hogy mennyire lelkiismeretlen, szégyentelen alak vagy.

Nézd, simán lehet hogy te ezt az istentelen hamis szervezetet képviseled, és ez a munkád, hogy itt mosdasd magatokat.

Minek beszélgessek veled?!

Szerettem volna rávilágítani, hogy akik a pápát követik nem a jézusi úton járnak, de ennek az eldöntése mindenki saját felelőssége.

A pápa kollégája az orosz pátriárka épp megáldotta egy szabad ország lemészárlását, ahogy sok elődje a mostani pápának ugyan ezt megtette.

Az ausztrálok pár hónapja kezdték el kikaparni többszáz megölt bennszülött kisgyerek pár évtizede elkapart hulláját katolikus iskolák hátsó udvarán.

Nem az a baj, hogy az ördög atyát szolgáljátok, hanem hogy Jézusra is hivatkoztok.

Elengedtem a történetet, mert nem vezet sehová ez a beszélgetés.

2022. szept. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
#24 milyen beszélgetés? Eddig annyi történt hogy megpróbáltam/ megoróbáltunk a másik hozzászólóval ész érveket felhozni, te pedig fröcsögsz össze-vissza. És neked áll följebb. Hatalmas forma vagy
2022. szept. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#25

A Biblia is ír ilyen hazug provokátorokról, ők a sátán emberei, Krisztus Egyházának ellenségi sajnos. Csak hazugságokkal képes rágalmazni.

2022. szept. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
A pópa próbál ellentartani Jezosz Krisztosz tanításai nyomán, az önös érdekeket szolgáló kapitalista társadalomnak, ahol a fiatalabb generáció nem is érti mik voltak azok a tanok amik egy magasabb eszmét szolgáltak.
2022. okt. 17. 06:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!