Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eltorzulhatott ez miatt az...

Eltorzulhatott ez miatt az értékrendem, személyiségem?

Figyelt kérdés

Iskolás koromban, általános iskolában és középiskolában is, de főleg általános iskolában eléggé "abberált" osztálytársaim voltak, akik folyamatosan szekálták a másikat, engem is bántottak sokszor.


Például aki kicsit beszédhibás volt, dadogott (mint például én is), azt nagyon kicsúfolták, kiröhögték, de minden egyéb másért is kiröhögtek, néha bántottak.


Mostanra felnőttem, dolgozom, és azt veszem észre magamon, hogyha például a munkahelyemre jön egy új ember, akinek például belelehet kötni a külsejébe vagy bármilyébe, akkor én nem vagyok vele szemben elfogadó, valahogy lenézem őt. Ez miatt lehet?


Vagy például ott vannak a melegek, a középiskolai osztálytársaim nagyon utálták őket, és folyamatosan azt hangoztatták, és ez miatt ha meglátok egy melegpárt véletlenül, akkor belőlem is csak a gyűlölet váltanak ki, és nem pozitívat, hogy mennyire jó hogy szeretik egymást.


2020. dec. 10. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
*emiatt
2020. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez lenne a fő oka.

Írtam egy hosszú szöveget de kitöröltem mert nem túl érthetőre sikerült :D.

A lényeg, hogy sokan normális életet éltek ahol sose bántották őket és mégis ilyenek mint te. És sokan vannak akit bántottak és pont azért nem olyanok mint te.

Ez a te személyiséged. Lehet részben benne van az is, de csak kis mértékben.


Sok embert én is lenézek. De tényleg csak azokat akiket van miért, és nem hangoztatom tehát csak a fejemben gondolok ezt azt, ez fontos. Kívülről mindig a kedves szerető oldaladat mutasd. :D

2020. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet emiatt, igen. Aki omega volt (azaz utolsó a rangsorban), az előfordul, hogy maga is "bántalmazóvá" válik, hogy kikerüljön ebből a szerepből.


Ez velem is megtörtént, sajnos annak idején.


Tudatossággal lehet ezen dolgozni, mert felnőttként már abszolút nem kell omegának lennie senkinek.

2020. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!