Ha érettségin elutasítod a darwini evolúció elméletét az ember származásáról, akkor megbuktatnak?
„AZ EMBER EVOLÚCIÓJA A negyedkorban megjelenő ember évmilliók során az ősi főemlősökből alakult ki, amelyek a földtörténeti középkor végén élt rovarevőkkel mutatnak rokonságot. A főemlősök evolúciós kibontakozása a harmadkor elejére tevődik.” [link] Ugyanez itt is. [link] Ugyanez itt is: [link]
„A darwini forradalom arra kötelez bennünket, hogy a természet részének tekintsük magunkat, amely minden szervezethez kapcsolódik, és talán csak mennyiségileg, semmint minőségileg különbözik a többi állattól.” - ezt teljes mértékben visszautasítom!
„Az egész genetikai program a DNS, és nem maguk az emberek szolgálatában áll. Mi csupán az életet hordozó molekulák időleges tárolói vagyunk. Ebben az esetben a csomagolás, vagyis mi magunk, arra szolgál csupán, hogy eldobják.” /Rudi Westendorp, holland gerentológus professzor/
Az ateista nyugodtan csomagolja magát kartondobozba, lelke rajta. De hogy a tudomány nevében ezt még rám is erőszakolja, azt kikérem magamnak!
„Az emberi minőség része a lelkiismereti meggyőződés is, és ezen belül adott esetben a vallás. Az állam ezért nem kényszeríthet senkit olyan helyzetbe, amely meghasonlásba vinné önmagával, azaz amely összeegyeztethetetlen a személyiségét meghatározó valamely lényeges meggyőződésével.” /4/1993. (II. 12.) AB határozat, ABH 1993, 48, 51. /; - [link]
Ennyivel kellene kezdened: A darwini evolúció szerint...ENNYI
Tudod mit oldasz meg vele? A feladatot és a felesleges problémádon való rugózással okozott stresszt magadnak, mialatt ezen agyalsz. A biológia szóbelin ott vannak előtted a kérdések, a tanár előtt meg a válaszok, melyek megvan mennyi pontot érnek, amennyit elmondasz annyi pontot kapsz, ha még kérdez, azzal csak segíteni szeretne, ha valami pontot érőt kihagytál, nem a véleményedet fogja kikérni. Olyan mint egy írásbeli megoldókulcsa. Őszintén remélem,hogy nem ezzel kapcsolatos tételt húzol,az erre fordított energiád a többi tétel tanulására is fordíthatnád.
Kérdező
A világ nem egy kívánság műsor.
Akarsz éretségit? Akkor tanuld meg és mond el. Nem kell a gyerekes hiszti.
Ha meg többet ér ez hisztizés neked mint az hogy meglegyen az éretségid akkor el se menj.
Ennyi.
#15 Nyilván azért, mert a majomalkatú állatok a nagyobb csoport, azon belül vannak emberszerű állatok (úgy mint orángutánok, gorillák, csimpánzok, és emberek). És igen, a biológiai működés szerint az ember is állat.
De most tulajdonképpen nem csak a közös őstől eredést tagadod, hanem a biológiai hasonlóságot is egyes állatok között, vagy mi?
- A világ nem egy kívánság műsor. Akarsz éretségit? Akkor tanuld meg és mond el. Nem kell a gyerekes hiszti…. Fogalma sincs róla hogy mit is tagad, csak visszaböfögi azt, amit a fészbúkon olvasott és megtetszett neki. -
Nos, pont arról szól a történet, hogy ha érettségit akarok, tanuljam meg és mondjam el, vagyis visszaböfögjem azt, amit odaraknak elém, ami nem egy kívánságműsor. Tehát a visszaböfögés az követelmény, de nem mindegy mit böfögök vissza.
Ami a fogalmamat illeti, kb. így szól:
Egy állítás mindaddig kérdőjelet szül, amíg nincs mögötte tárgyi bizonyíték. Ahol a állítást tárgyi bizonyíték nélkül tényként kérik számon, az nem tudomány, hanem áltudományos diktatúra.
„Az élet valószínűleg először körülbelül 3,7 milliárd évvel ezelőtt jelent meg, mint egyszerű sejt, amely képes reprodukálni… Valószínűleg egy cianobaktérium volt az első organizmus, és valószínűleg az endoszimbiózis következtében az első kloroplasztisz lett. /Reith M, Munholland J. A Porphyra purpurea kloroplaszt genomjának teljes nukleotidszekvenciája . Plant Mol Biol Rep 1995; 13 , 333–335.; McFadden GI. A kloroplaszt eredete és integrációja. Plant Physiol 2001; 125 , 50–53./ Ez az egysejtű szervezet új kloroplasztjával volt az első sejt, amely a napsugárzásnak ezt a meglehetősen szűk sávját használta fel energia előállítására.” /A szem evolúciója: főbb lépések./ [link]
„ … jelent meg, mint egyszerű sejt, amely képes reprodukálni…” - már szószellentéssel indít, mert ez erőtudomány és nem ténytudomány. Semmi bizonyítéka nincs rá, mégis mindent erre a „lyukra épít, az én lehetséges megbuktatásomat is!
Itt KÉT MONDATBAN létrehozott egy gyárat /alanatúre/, amely már energiát állít elő a napsugárzásból. Elképesztő demonstráció, ha figyelembe vesszük ezt:
„Diplomadolgozatomban bemutatom egy egyszerű naperőmű kiviteli tervezésének lépéseit, amit sablonként lehet használni a többi erőmű kiviteli tervezéséhez. A dolgozatban kellő részletességgel fejtem ki a fő termelő berendezések kiválasztásához és ellenőrzéséhez felhasznált számításokat.” /Készítette: Mile Lajos Bence Mesterképzés, villamosmérnöki szak/
A tárgytudományban diplomadolgozatot írnak az energia hasznosításának lehetséges módjairól, az erőtudományban meg ugyanezt, de sokkal bonyolultabb módú kivitelezésben elintézi két állító mondattal, amit tőlem visszakérdez a vizsgán, hogy tudom-e a cianobaktérium működésének elvét, amit a kloroplasztjával vitelez ki. Én honnan tudnám, ha ő sem tudja, akkor mire fel kérdezi? Hogy mer ebből feleltetni? Egyértelmű, hogy ha az egyszerűbbhöz tervezés kell, a bonyolultabbhoz sokkal inkább! Vagy ennyire ostobának kell lennem, hogy szerezzek egy érettségit a stupid elvek visszamondásából, amit az erőtudomány rám kényszerít?
„Add elő ahogy elvárják. legyél egy kicsit színész.” A darwinizmus, ahogy az ábra mutatja egy színészet, amit ti simán átvesztek: hazudnak nektek, hazudtok ti, amikor visszaszínészkedtek és megtanítjátok a gyereketeket is a színészetre. Az érettségitek meg a diplomátok nagyrészt színészet, mert az igazság nektek értéktelen melléktermék, de magatokat is annak tartjátok, ahogy a gerentológus professzor előadta, eldobandó tartálya az emberi színészkedésnek.
A valódi tudomány mesterképzésről szól, mert ha nem jól számol és tervez a mérnök, akkor leszakad a híd, átszakad a gát és nem fog a fék. A darwinizmusban meg színészkedés a igény a sikerre.
És mi van a természetben, színészkedés vagy tudás? A virágok például azért nem lehetnek általában zöldek, mert a zöld színt „lefoglalta" a szárban és a levélben lévő klorofill s a virágoknak más színűnek kell lenniük, hogy eléggé feltűnőek legyenek a környezetben a méhek és rovarok számára.” A színskála a virágoknál színészkedés mi, nem tudás?
„Ez az egysejtű szervezet új kloroplasztjával volt az első sejt, amely a napsugárzásnak ezt a meglehetősen szűk sávját használta fel energia előállítására.” - Ez is színészkedés volt mi, nem tudás! Attól tartok, hogy a darwinizmus nem több mint színészkedés ától cettig, és azt a színészkedést várja el tőlem a vizsgáztató, hogy mint tudást adjam vissza. Csakhogy én nem színésznek készülök, az nem gond?! Talán nem engem kellene megbuktatni, hanem azt a filozófiát, amely színészetre kényszeríti az érettségire jelentkezőket egy abszolút hiteltelen paraméterekkel rendelkező tudományág nevében!!!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!