Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bizonyíték lenne...

Milyen bizonyíték lenne hiteles szerintetek a reinkarnációra, ami nem szubjektv tapasztaláso alapulna (csakmert az is lehet fantázia, hit, elme terméke)???

Figyelt kérdés
2022. júl. 13. 01:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Okés akkor még egyszer leírom, mert úgy látom mindenki nagyon logikus akar lenni, de nem sikerül.


Miért azoktól (is) kell megkérdezni mi lehet hiteles bizonyíték, akik nem is hisznek benne.

A reinkarnáció egy elég tág fogalom önmagában, aminek több fajtája is lehet.


Nekem, aki nem hisz benne, szerintem nem is létezhet hiteles bizonyíték, mert olyan szinten a valóságtól el vagyunk rugaszkodva, hogy ha igaz is lenne, maximum fura dolgokat tapasztalhatunk.


De ha sok nullát összeadsz az nem lesz egy.

0+0+0+0+0+0+0+0+0+0 =! 1

2022. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésből nekem az jött le, hogy nem konkrét bizonyítékokat vár a kérdező, hanem bizonyítékok típusát. Például mi lehet bizonyíték egy gyilkosságra? Képek, vér, a gyilkos fegyver.

Mi lehet bizonyíték arra, hogy a nagyítóval lehet tüzet gyújtani? Ha mondjuk kipróbálod, mert ez éppenséggel lefuttatható kísérlet. Emellett egy videó is bizonyítéka lehet.

Szóval, mi lehet bizonyítéka a reinkarnációnak?

Én legalábbis így értelmeztem a kérdést, amikor válaszoltam (számot nem tudok mondani, de az előző életes emlékeket írtam)

2022. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

#12

Ha létezne reinkarnáció akkor régen lenne valamilyen bizonyítékunk.


Ha létezik, de lényegében nincs semmi konkrét bizonyíték amit megállapítva biztosan kijelenthetjük, hogy valós a reinkarnáció, akkor ez ennyi.


Esetleg ha valami más vonalon, pl. a lélek vonalán (mert ha jól tudom, akkor a legtöbb ember szerint a reinkarnációhoz kell egy lélek) kellene elindulni.

Vagy nem tudom, mert a kettő nem bizonyítja egymást és nem is ütik egymást.


Plusz hiheted, hogy isten alapján történik ez vagy isten nélkül.

Szóval itt pontosan melyikre gondol a kérdező?

2022. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!