Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint bűnnek...

A Biblia szerint bűnnek számít két férfi szerelme akkor is, ha nincs közöttük testiség (még csók se, max megölelik néha egymást), csak együtt élnek és szeretik egymást?

Figyelt kérdés

Igaz, ez nem valami életszerű helyzet (meg ugye ott lenne a kísértés is

folyamatosan), de ha létezne ilyen, az bűnnek számítana?



2022. máj. 31. 03:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen nem bűn, a szerelem az egyik legmélyebb foka a szeretetnek, erényes dolog. Bűn a testi, szexuális kapcsolat lenne.
2022. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 szp72 ***** válasza:
31%

Ha jól értem, akkor két homoszexuális hajlamúról van szó, akik nem élik ezt ki. Nos abban az esetben nem bűn, ha nem akarnak "szerelmesek" lenni egymásba, hanem akaratuk ellenére ez a tényállás, amiről nem tehetnek.


Mindazonáltal valóban nem tanácsos az együttélésük mindaddig, amíg fennáll ez a beteges érzelem. Ha viszont tényleg csak barátok, akkor már semmi gond.

2022. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

"Mindazonáltal valóban nem tanácsos az együttélésük mindaddig, amíg fennáll ez a beteges érzelem."

A szerelem beteges erzelem mostanaban? :o

Hova fejlodik ez a vilag...

2022. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

Elméletileg nem. Gyakorlatilag a #9 ateista válaszoló nem írt butaságokat.


Az az igazság, hogy te szerelem alatt, ha jól sejtem azt érted, hogy vonzódnak egymáshoz. Mert ha a testi vonzalmat leveszük a szerelemről, akkor tulajdonképpen micsoda? Szeretet. Na, most a szeretet nyilván nem rossz dolog. Tehát ezzel a részével nincs probléma. A testvérek is nagyon szerethetik egymást, jobban mint bárki mást. Mi a különbség akkor? Hogy testileg nem vonzódnak egymáshoz.

Tehát hol kezdődnek a gondok? A testi vonzalomnál. A vágynál. A vágy önmagában nem bűn, mivel a vágyon lehet uralkodni, lelehet győzni, lehet önmegtartóztatásban élni stb. A vágyak jönnek-mennek.

Tehát a példában, nem, nem számít bűnnek, ha nem csinálnak semmit. De őszintén szólva én nem ajánlanám. Nem tűnik egészséges dolognak, hogy folyamatosan ott van mellette az akit kíván, de nem kaphat meg. Hogy tartja így tisztán az elméjét is? Ráadásul egy folyamatos sóvárgó állapotban vannak? Ez olyan, mintha két házas ember lakna együtt, akiknek nincs ott a párja és egyfolytában vágynak egymásra. Folyamatosan kísértik magukat.

Persze, nem akarok ítélkezni senki felett. Lehet van, aki ezt így képes kivitelezni és működik. Elméletileg nem bűn, ha együtt laknak, de nem csinálnak semmit. De én azt gondolnám, hogy rosszabb nekik mintha külön laknának és max. időnként beülnének egy kávézóba beszélgetni. Sokkal nagyobb kísértésben vannak és valószínűleg ez az egész, sokkal többet jár a fejükben, mintha élnék külön az életüket vagy akár egyedül. Mert ha belegondolok, én pl. nagyon szeretem a csokit, de nem úgy próbálom ezt leküzdeni, hogy körbeveszem magamat csokival csakhogy nézhessem. Ha napokig nem látom, eszembe se jut, de ha ott van előttem, csak azon jár az agyam, hogy milyen finom lenne. Persze nem vagyunk egyformák.

Ha nekem olyan személy tetszik, aki nem jöhet számításba valami miatt, azt egyrészről mindig is könnyen eltudtam könyvelni magamban, hogy "Ok, ő tiltólistás, mert párja van." és ezt követően tudtam egyszerű barátként tekinteni rá. Másrészről meg inkább távolságot tartottam tőle, ha nagyon tetszett. Szóval nem mondom, hogy teljesen megértem ezt a dolgot.

Szerintem ez az egész, nem nagyon különbözik attól, ha mondjuk két házas félről lenne szó vagy az egyik házas a másik nem. (Tudom, más a szitu, mert elvileg a két férfi szabad prédái egymásnak...) De szerintem a válasz valami hasonló lesz mind a két esetben.


Ha pusztán azt nézzük, ami történik, akkor nem számít bűnnek. De ettől függetlenül, azon a véleményen vagyok, hogy valószínűleg nem túl ideális.

2022. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 szp72 ***** válasza:
71%

@ "A szerelem beteges erzelem mostanaban?"


Mindenesetre vannak beteges változatai. Van aki például egy gumi babába szerelmes.

2022. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%

Még leirni is bűn az ilyesmit.

Minden jó érzésű ember gyomra forog meg öklendezik aki elolvassa a kérdést.

2022. máj. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
46%

2.: Rég túl vagyunk már szaporodva, francnak kell több ember.


16.: Hát az enyém nem forog. Vegyél be savlekötőt akkor!

2022. jún. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
51%

A szeretetnek vannak típusai, amit a görög nyelv szépen megkülönböztet.

Legelső az "eros". Ez gyakorlatilag a testi szerelem, szenvedély. Ami érzelem szintjén erős, de nem tartós.

Ennél sokkal tartósabb, mélyebb a "filia". Barátinak szokták fordítani, de nem csak barátok között van. Legalább ennek kéne lennie házasságban is. Mikor nem birtokolni akarom a másikat, hanem hibáival együtt is szeretem. Az eros fellángolás, rövid. A filia (akár baráti, akár párkapcsolati) sokkal tartósabb.

A harmadik pedig az agapé. Na, ezt igazán csak Isten tudja megvalósítani. Nem egy spontán érzelem, hanem szolgálat.


Azt kívánom, hogy "eros" helyett fejlődjetek tovább "filiává" vagy még inkább "agapévá". Ez nem hogy nem bűn, hanem kvázi parancs. Krisztus parancsolta, hogy agapé formájában szeressük egymást. De pl. az együttélés nem hiszem, hogy segíti ezt, házasság nélküli párkapcsolatban sem segíti.

2022. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes és hasznos válaszok jöttek, köszönöm szépen!


"Azt kívánom, hogy "eros" helyett fejlődjetek tovább "filiává" vagy még inkább "agapévá"


Az agapénál már a testi vágy is megszűnik? Hogyan tudja magát (a kapcsolatát) két ember ilyen szintre fejleszteni?

2022. jún. 6. 04:10
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha létezik ilyesmi, azt a Biblia alapján nem lehet bűnnek nevezi. Nincs olyan igevers, ami alapján ezt bűnnek lehetne titulálni.
2022. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!