Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik az igazi isten és nem...

Melyik az igazi isten és nem csak egy van?

Figyelt kérdés
Különböző vallások szent könyveit olvasva merült fel bennem.
2010. szept. 17. 20:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Isten a vallások felett áll. Még csak azt sem lehetne mondani, hogy csak egy vagy több, mert ő az összes istenség, akihez valaha imádkoztak és mégis egy.

Mint a fehér szín: egyetlen szín csupán, de magában foglalja az összeset.

És a vallások meg az eszmék: nos, azokat csupán emberek állították össze különböző fejlettségi szinteken. Vannak dolgok, amikkel nem értek egyet: például a kereszténység pokol-elképzelése és a Sátán létezése, vagy a buddhizmus hite, hogy a lélek állatként is újjászülethet, vagy az iszlám dzsihád-elmélete - ugyanakkor a legtöbb vallásban vannak közös dolgok, olyanok, amelyek szépek és igazak. S főleg közös bennük, hogy a szeretetet hirdetik.


Én is több vallás szentkönyvét olvastam el, és erre a véleményre jutottam, tapasztalataim is ezt mondják. Számomra éppen ezért minden hit egyenlő értékű és hitelű. Hiszen az Istenség talán nem képes arra, hogy éppúgy ő legyen Ízisz, Quetzalcoatl, Jehova vagy Kuan-Yin?

Amikor az emberek Istent/Istennőt mondanak, ugyanarra gondolnak: a felsőbb hatalomra. Csak különböző könyvek teljesen másképp fogalmazták meg ugyanazt, és aki nem keresi, az úgysem fogja találni a hasonlóságot.

2010. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Az igazi Isten csak az, akinek nagy kezdőbetűvel írjuk a nevét. Az előttem szólók a többit már leírták.
2010. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

20:03


Tudtad, hogy a wiccában nagy kezdőbetűvel írják az Istent - és a vallás maga fényévekre van a kereszténységtől és Bibliától?

2010. szept. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia, egyetlen teremtő Isten van, ezt nemcsak a monoteista vallások állítják, pl a Védák könyve is ezt állítja, amire az amúgy sokszínű istenvilággal megáldott hinduizmus is épül.

Ha az egyetlen igaz Istent keresed, megtalálod. Ott, ahol meg tudod találni. Én a kereszténységben találtam meg, de milyen jogon mondanám hogy mindenki más téved? Ha valaki a buddhizmusban találja meg, váljék egészségére. Tudom, hogy most sok keresztény felháborodik, de én nem azt mondom, hogy mindegy miben hiszel, hanem hogy abban higgy, amiben tudsz. Ahol az igazságot megtalálod. Ha megtaláltad, ragadd meg, és ne ereszd el. Ugyanis őszintén csak így lehet hinni.

Freya

2010. szept. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Az igazi Isten nem olyan,mint a bibliaban,koranban,vagy akarmiben olvashatod,vannak persze kivetelek.A biblia nagyon-nagyon keves reszben hiteles,de nem megbizhato.



Az igazi Isten nem kivul van,es o nem fent,te meg lent vagy,mindketten egymas mellett altok:mert eggyek vagytok.

Segit feltetel nelkul,mikor felsz,vagy szukseged van ra,teremto kepzeletet adott neked,es azzal nyilvanitotta ki a szeretetet,hogy gyuloletet is teremtett,hogy megtapasztalhasd a szeretetet.Mivel nagyon sok mindennek ket oldala van,ezert a szeretet-gyulolet is letezik,hogy megtapasztalhasd a szeretetet a gyulolet altal,hogy teljes legyel.Isten mindig is tokeltesnek teremtett teged.A hibaid nem azt jelentik,hogy tokeletlen vagy,mert mindenki hibazik,hanem azt,hogy lehetoseget kaptal ra,hogy megtapasztald a hibat,es addig fogod megtapasztalni,meg meg nem tanulod kikerulni.Es a tapasztalatod tudassa lessz.



Ha erdekel meg,szivesen mondok rola tobbet.

2013. jan. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!