Vajon mennyire lehet megbízni a Bibliában, a fontos dolgokban, mint örök élet, Jézus létezése, élet teremtése (szerintetek hol lehet a legközelebb kerülni ezeknek az igazságához)?
Három érv mondható Jézus hitelessége mellett:
- kiemelkedő szellemiség és ennek megfelelő élet
- csodák, feltámadás a halálból
- ószövetségi próféciák és szimbólumok beteljesítése
Legutolsó ponttal kapcsolatban olvasd el Dér Katalin: Próféciák a Messiásról c. könyvét (Kairosz Kiadó)
A kereszténység hitelességének többféle ponton érdemes utánanyomozni, mint hogyan állt össze az újszövetségi kánon, hogyan őrződött meg a szöveg, ugyanazt tanítja e ma a kereszténység mint amilyen hitet az apostolok átadtak, stb.
Ha szeretnél pár könyv elolvasásán keresztül kezdő majd haladó szinten megismerkedni a kereszténységgel, van egy listám, miket érdemes áttanulmányozni. Egy komplex rálátásod lesz a kereszténységre.
Más forrásokból is csiszolhatod a gondolkodó képességedet, véleményem szerint Szókratész munkássága kiemelt figyelmet érdemel.
Platón: Szókratész védőbeszéde
Platón: Phaidón (a lélek halhatatlanságáról)
A Biblia hitelességében 100%-ban megbízhatsz. Ez Isten Szava, aki a Teremtőnk és az Élet Forrása. Isten a Szentírásban minden számunkra fontos információt megíratott, amit csak szükséges tudnunk.
Jézus a halála előtti szép imájában ezt mondta(Istenhez szólva)
"Az jelenti az örök életet, ha megismernek Téged, az egyedüli igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust" János 17:3
Ha a Bibliát alaposan megismered-vallásoktól függetlenül - akkor magát Istent és Krisztust is megismered. Isten szándékát, céljait, elvárásait és az embereknek szánt jövőt is, amin évezredek óta "dolgozik". Megtudhatod, miért teremtett egyáltalán Isten, miért engedi meg a gonoszságot és szenvedést, mikor lesz mindezeknek vége, mit hoz a jövő, ki volt Jézus, miért kellett meghalnia...stb, stb
"A Biblia hitelességében 100%-ban megbízhatsz. Ez Isten Szava, aki a Teremtőnk és az Élet Forrása. "
Ez önmagában nem érv, hiszen a mohamedánok meg a Koránról mondják ugyanezt, a Bibliáról pedig azt hogy meghamisították. Ezt hívják úgy, hogy vakhit.
... ha nem olvasol semmit, puszta agyalással nem is fogsz a végére járni, picit megmosolyogtató a módszered.
Ha tényleg érdekel , nemcsak a kérdésfeltevésig jutsz el, a puszta kételkedés kedvéért, és veszed a fáradságot, hogy megtaláld a válaszokat, tanulmányozd át ezeket:
Hogyan lett könyvvé az Újszövetség?
Manipulálta e az egyház Jézus üzenetét?
Jézus és a holt tengeri tekercsek
Peter J. Williams: Biztosak lehetünk az evangéliumokban? (Evangéliumi Kiadó)
Egyáltalán elolvastál e már egy Újszövetséget? Próbálkozz meg elolvasni egy-két evangéliumot kezdetnek.
Nagyon jó bevezető könyv kezdőnek:
John Maisel: Isten-e Jézus?
Nem rossz ez sem: Tom Short 5 döntő kérdés a kereszténységről
További hitvédelmi cikkek
Jézus feltámadása történelmi tény
A vak hiten túl
Nekem inkább az a gondom, hogy eleve menyi alapja lehet?
Merthogy bizonyíték az aztán egy szál sincs rá.
Kérdező: amiben BIZTOS lehetsz, az a tudomány.
Most sem a hit erejével jött hozzád el ez az írás, hanem a tudomány segítségével.
Amiről pedig a Biblia szól, az HIT. A hit az sohase bizonyosság.
#7
Bizonyítható-e a kereszténység igazsága?
„Ha az igazságról, különösen a vallás igazságáról esik szó, gyakran megkérdezik: „Be tudod bizonyítani, hogy a kereszténység tanítása igaz?” Általában azonban így fogalmazzák meg a kérdést: „Állíthatod-e száz százalékos biztonsággal, hogy a kereszténység tanítása igaz?”
Az első kérdésre ez a válasz: „Igen, be lehet bizonyítani, hogy a kereszténység tanítása igaz.” Ez természetesen nem jelenti azt, hogy mindenki elfogadja a bizonyítékot, akármilyen szilárd bizonyíték is az. A második kérdésre azonban az a válasz, hogy „nem, száz százalékos biztonsággal nem”.
Egyesek úgy érzik, hogy ez a „nem” őket igazolja. A baj csak az, hogy félreértik a bizonyíték természetét. Nem a tökéletes vagy abszolút bizonyosság jelenti a megoldást, ahogyan egyesek hiszik, hanem az a bizonyíték, amely az emberek közös véleménye szerint bizonyosságot ad, vagy ésszerű kétely nélkül elfogadható.
A történelem folyamán ezt tekintették a bizonyítás mércéjének a bíróságokon. Ha a bíró döntésre szólítja fel az esküdteket, akkor nem a bizonyosság, hanem a valószínűség alapján kell dönteniük, ami a feltárt bizonyítékokra épül, nem pedig a bűntény végignézésének bizonyosságára. Ha az esküdtek csak száz százalékos bizonyosság esetén döntenének, akkor sohasem hoznának ítéletet.”
[Josh McDowell: Válaszok a keresztyén hitet vizsgáló nehéz kérdésekre]
Bizonyítéknak azt nevezik, ami bizonyító erejű!
Persze egy hit SOHA nem lehet bizonyíték.
Viszont egy végtelen isten képes lenne bizonyítékot is adni - HA akarna.
Valami miatt nem akar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!