Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire lehet megbízni a...

Mennyire lehet megbízni a mostani hívő fiatal párokan?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az együttjárásra házasság előtt. Hallottam olyan esetekről akik lefeküdtek, együtt voltak házzasság előtt. Ez ciki, vagy nem, vagy a pár magánélete. Tudom, hogy ez bibliailag nem helyénvaló. Nagyon feje tetejére állt a világ. Mi a véleményetek?
2011. jún. 5. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Nehogy nagyobb problémája legyen valakinek az életben, azt szólom!

Ezt tudod mi? Egy TELJESEN TERMÉSZETES dolog.

2011. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 napietus ***** válasza:
55%

én is vallásos vagyok, a férjem is, de nekünk is volt szexuális kapcsolatunk a házasságunk előtt. én is tudom, hogy elvileg helytelen, de a mai világ ilyen. és az atya sem rótt meg érte a jegyesoktatáson, szóval nem mondta, hogy ez valami óriási halálos bűn lenne. pedig azt is elmondtuk, hogy persze nem az elsők vagyunk egymásnak, sőt, a férjemnek már gyereke is volt előző kapcsolatából, akit mi nevelünk.


szerintem inkább az a fontos, hogy a házasságunkat Isten parancsai szerint éljük meg, és a gyerekeinket keresztény módon neveljük. ez pedig megvalósul.


29/N


29/N

2011. jún. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem állt feje tetejére a világ, ez mindig is így volt.Legfeljebb nem beszéltek róla, titkolták.Most meg nem titkolják.Nem vagyok mai fiatal, 35 éve vagyunk házasok. Már abban az időben is nagyon kevesen mentek szűzen férjhez. Csak nem beszéltek róla.Vagy túl nagy csokra volt a menyasszonynak, hogy takarja, amit el kellett takarni.
2011. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Emberekben nem kell bízni.

De jobb házasságban élni mint égni.

2011. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 napietus ***** válasza:
ja, igen, régen. a dédikém nagyon jólnevelt, igazi úrihölgy volt. a dédapámhoz akarata ellenére ment hozzá, aztán halálosan egymásba szerettek már házasokként. 6 gyerekük született. DE: a dédi a halálos ágyán vallotta be nekem, hogy a papa nem tudta, de ő sem volt már szűz, mikor férjhez ment...volt valami praktika, nem tudom, azt nem mondta, mi, de nem jött rá soha az ő kedves, imádott, szerető férje. és történt ez 1922-ben. tehát nem tegnap...
2011. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Tudod, az lenne a természetes, ha az ember nem intézményesítené a szerelmet házasság formájában. Nem a feje tetejére állt a világ, csak az emberek rájöttek, hogy nem biztos, hogy olyan jó összeházasodni egy olyan emberrel, akit még nem ismersz 100%-ig. És igazuk van.
2011. jún. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én úgy gondolom Isten elvárása nem változott a világgal, és a felelőtlen szexuális élet nem helyes, akárhogyis tekint rá a világ. Krisztus elég magasra helyezte a mércét még a gondolatot is bűnnek nevezi. Minden szexuális kapcsolatból származhat gyermek (nincs 100%-os védekezés), és a gyermeknek egyértelműen a családban a helye. Aki pedig nem akar elkötelezettséget vállalni, az gyermeket se vállaljon.


Nos amiket írtatok a hazudozásokról, hogy ki kivel volt illetve nem volt, talán nem is kell mondanom, hogy ez milyen bűnt jelent...


Üdv. Péter

2011. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

A világ nem állt a feje tetejére ebből a szempontból,a vallás állította a feje tetejére a szexualitást.ugyanis amit az egyház tanít az egy természetellenes felfogás,ezek után nem csoda,hogy sok fiatal nem tartja be,és nem tartotta be régen sem.Tehát,ha ilyen elvárásaid vannak az emberek felé,akkor könnyen csalódhatsz,erre készülj fel.

Péter:"Nos amiket írtatok a hazudozásokról, hogy ki kivel volt illetve nem volt, talán nem is kell mondanom, hogy ez milyen bűnt jelent..."

Ha egy nő titkolja,hogy már nem szűzen ment férjhez,az nem azért van,mert bűnös,rossz ember,hanem azért,mert az egyház,a társadalom,természetellenes dolgot vár el tőle,amit hülye lenne betartani,mert nem akarja,hogy madzagon rángassák mások,és nem akar a saját testi-lelki egészsége ellen fordulni.De ezt a szerencsétlenje kénytelen titkolni,ha nem akar balhét,lek*rvázást,megvetést,elítélést.

és itt nem arról van szó,hogy össze-vissza le kell feküdni mindenkivel,hanem arról,hogy az egészséges szexuális késztetést nem bölcs dolog elfolytani,buta korlátok betartása miatt.

2011. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Az a véleményem, hogy a Biblia kb. 1700 éve létezik, az emberiség történelme pedig bő 10 ezer évre nyúlik vissza. A Biblia előtt 8 ezer évben szerinted milyen volt a világ, ha mindent a szent könyvhöz viszonyítasz... ? :P
2011. jún. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a párok magánélete, nem mindegy neked, hogy XY mikor feküdt le és kivel? Ha annyira vallásos majd elszámol a lelkiismeretével vagy meggyónja, ha úgy érzi. Szerintem ez magánügy és egyáltalán nem ciki.
2011. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!