Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire lehet megbízni a...

Mennyire lehet megbízni a mostani hívő fiatal párokan?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az együttjárásra házasság előtt. Hallottam olyan esetekről akik lefeküdtek, együtt voltak házzasság előtt. Ez ciki, vagy nem, vagy a pár magánélete. Tudom, hogy ez bibliailag nem helyénvaló. Nagyon feje tetejére állt a világ. Mi a véleményetek?
2011. jún. 5. 21:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%
Mi a párommal hívő fiatalok vagyunk. Nem mondom hogy a vallásosság mintapéldái, de mélyen hiszünk Istenben, kérjük az ő segítségét, hálát adunk neki, stb. Most először találtam olyan párra, aki hasonlóan érez a vallással kapcsolatban mint én, és ez meglátszik mindennemű testi kapcsolatunkon is. Tőle többet kapok lelkileg szeretkezés közben is mint bárki mástól, és őszintén szólva nem érzem úgy, hogy bűnöznénk! Ma már nem lehet bűntelenül élni, és ezalatt nem feltétlenül ezt értem, de az egyház pl a védekezést is elítéli, házasságban is, ugyanis ha egy gyereknek jönnie kell, akkor hagy jöjjön. Ma már hány olyan pár van aki megteheti, hogy 8-10 gyereket neveljen fel vagy még többet? Nem sok... Vannak dolgok, amiben az egyház igenis lehetetlent követel, és én nem gondolom, hogy ezen múlna az, hogy én Isten szemében jó vagy rossz hívő vagyok e. Nem vagyunk a párommal totál vallásosak, inkább csak hívők, és elfogadjuk a katolikus egyház jórészét. Én úgy érzem, hogy nem a szexen fog múlni az, hogy Istennel milyen a kapcsolatom, ahogy pl sosem gyónok, mert úgyérzem nem kell közvetítő személy ahhoz, hogy én valóban megbánjam a vétkeimet, és azokat Isten előtt "lerakjam", megvalljam... Én úgy élek, ahogy azt gondolom Isten szeretné, hogy egy boldog ember éljen, és nem úgy ahogy azt anno EMBEREK megírták, hogy élni kell.
2011. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a tanítást! A címe: "Az együttjárásról a Biblia mércéje szerint".


[link]


Üdv.

2011. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem Magyarországon a fiatalok 99%-a lefekszik a párjával házasság előtt, függetlenül attól, hogy hívők-e, vagy sem.

Az, hogy te és a párod mit csináltok, rajtatok múlik.

Ha be akarjátok tartani Isten törvényeit, vártok a házasságig.

Üdv: egy baháí csaj

2011. jún. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mindenki magánügye, hogy megszegi-e Isten törvényét és játszik a párja és a saját boldogságával. Inkább azzal foglalkozz, hogy Te ne tégy így!
2011. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Látom, eléggé megoszlottak a vélemények!!:)


Ha igazán Istennek elkötelezett keresztény ember vagy, akkor szerintem fel sem kellett volna, hogy merüljön benned ilyen kérdés! :)


Mindig gondolj arra, hogy ha most ebben a pillanatban mondjuk Jézus ott állna melletted, miközben a bűnt elköveted akkor is megtennéd?? :) Kérdezd meg őszintén magadtól, hogy vajon amit teszek az tetszik Istennek?


És a Biblia írja, hogy ugyebár minden házasság előtti szexuális kapcsolat, az paráznaság. (még a kívánsággal tekintés a másikra is) És nem hiszem hogy Isten gondolkodása megváltozott volna az évek elteltével.

És tudd azt is, hogy a paráznasággal, vétkezel nemcsak Isten, hanem a saját tested ellen is, mivel a test a lélek temploma! :)

2011. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!