Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha meggyónnyám katolikus...

Ha meggyónnyám katolikus papnak, hogy nőként a saját nememhez vonzódom (de tettlegességig nem fajult még a dolog), mire számíthatok? Esetleg megtette már ezt valaki?

Figyelt kérdés
2022. márc. 20. 21:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%

#10

Rokonom most múlt 40, de lehet, hogy születése óta dolgozik, mint írod.

Amúgy hol olvastad, hogy a papok nettó 500-at visznek haza? Mert inkább ez tűnik rágalmazásnak, uszításnak, ellentétben az általam leírt tényekkel.

2022. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

A rokonod most mult 40, o meg 26.

Ijeszto, hogy ha ket embernek nem egyezik VALAMIBEN a velemenye, akkor mindenbe belekotnek.

Nem tudom, mennyit keres egy katolikus pap, de az biztos, hogy neki konnyu azt mondani, hogy eljen valaki onmegtartoztatasban, mikor o is azt csinalja - csakhogy o onkent vallalta.

En nem romai katolikus vagyok, de dolgoztam olyan helyen, ahol apacak is dolgoztak es egy pap. A papok sok mindenben megertoek, jo emberismeretuk van, plane ha mar tapasztaltak. De szamomra is neha komikus volt, neha felhaborito, hogy ok akartak megmondani a mindenek feletti tutit hazassagi kerdesekben: parvalasztas, feladatmegosztasok, milyen anyanak lenni, milyen anyava valni, mitol idealis egy hazassag.

Viszont egy pap vagy apaca nem mondhat mast, mint amit az egyhaz hivatalosan tanit, ugyhogy eszerint kobgyokot kell vonni belole.

2022. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
33%
Előző, egyetértek veled, inkompetens emberektől nem érdemes tanácsot kérni.
2022. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%
#12, alapvetően nem a papnak van tapasztalata pl. a házasságról, hanem az egyháznak. Így kollektíven több ezer éves felhalmozott tudás birtokában vannak. A gyónás során megismerik az emberek legsötétebb titkait is, így már rég rájöttek, hogy mi mire vezet.
2022. márc. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

"nem a papnak van tapasztalata pl. a házasságról, hanem az egyháznak"


Igen, de az egyhaz minden magasan befolyasos poziciojaban notlen es a szexualitasban teljesen tapasztalatlan ferfiak ulnek.

Az anyasagrol es gyerekszulesrol sem olyanok tanacsat kerem, akik olvastak valamit olyanoktol, akik olvastak valamit rola.

2022. márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
36%

"#12, alapvetően nem a papnak van tapasztalata pl. a házasságról, hanem az egyháznak. Így kollektíven több ezer éves felhalmozott tudás birtokában vannak. A gyónás során megismerik az emberek legsötétebb titkait is, így már rég rájöttek, hogy mi mire vezet."


Tehát a gyónás során elhangzott titkokat megosztják egymással?

2022. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mi a célod a gyónással? Leli tehermegosztás, mert nem mondhattad el senkinek? Vagy szeretnél megváltozni? Ha nem éled ki, nem követtél el bűnt. Te milyen életmegoldást gondolsz helyesnek hívőként a helyzetedben?
2022. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, hívő vagyok (katolikus), nem hetero. Ha van kedved beszélgetni, és aktuális még számodra a téma, írj rám nyugodtan. Nem ismerkedni akarok, ne aggódj :)
2022. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!