Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan vehetem fel az unitáriu...

Pro Patria kérdése:

Hogyan vehetem fel az unitárius vallást a római katolikus helyett? Mi ennek a helye, menete, időhossza - ha van - anyagi költsége?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 19:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én római katolikus vagyok, hűségesen szeretem saját egyházamat, de teljes mértékben elfogadom a főbb történelmi egyházakat, s köztük az unitáriust különösen szeretem. Sokat olvasok róla, örömmel nézem a tévében, ha unitárius istentiszteletet közvetítenek. Ettől azonban hívő katolikus maradok, mert végsősoron ugyanazt az Úristent imádjuk, nevezzük Őt Atyaistennek, vagy éppen Szentháromság Egy Istennek.


Lényeg az, hogy Kedves Kérdező, kicsit el vagy tájolódva az unitárius hitelvek terén, mert olyan szélsőséges dolgokat írtál le az unitárius tanításokról, hogy az valami elképesztő. Szóval én is azt javaslom: előbb nézz utána az unitárius hitelveknek, olvass unitárius honlapokat, keress fel unitárius lelkészeket, akárcsak emailen is, és így ismerkedj meg ezzel a vallással.

2011. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Miért, miben tévedek?
2011. szept. 19. 22:40
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Miben? Például abban, hogy az unitáriusok számára is a Biblia a legfőbb zsinórmérték, hasonlóan a legtöbb protestáns egyházhoz. Senki sem állítja, hogy a Bibliát szó szerint kell értelmezni (még a katolikus tanítás SEM !!!), éppen ezért a 7 napi teremtést nem szó szerint kell érteni, hiszen pl. a 90. zsoltárban ez áll: "Mert ezer esztendő előtted annyi, minta tegnapnak ő elmúlása, és egy éjnek rövid vigyázása". Ezt az unitáriusok is éneklik. Még egy példa, hogy nem kell szó szerint venni: Ádám és Éva, majd Kain és Ábel, de ki volt Kain felesége?


Az unitáriusok ugyanúgy magukévá teszik a Bibliát, annyi különbséggel, hogy Jézusra úgy tekintenek, mint emberre, de ezen kívül mindenben a Bibliára támaszkodnak.


Annyi a lényeg, hogy az unitárius vallás egy "dogmáktól megtisztított kereszténység", amely az őskeresztény időket próbálja követni. Ők már a 4. századi zsinaton kimondott Szentháromság tant illetve a Szent Ágoston által kimondott Eredendő bűn tanát sem fogadják el, ellentétben más protestáns egyházakkal. Ezért nevezik az unitáriusok magukat a "legtisztább jézusi kereszténységnek", mert ők semmilyen dogmát nem fogadnak el, amik a jézusi idők után keletkeztek, hanem csak és kizárólag a Biblia alapján tesznek mindent, nem vonják kétségbe a Biblia egy tanítását sem, hanem ésszerűen értelmezik azokat.

2011. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Ebben a kommentben semmi olyat nem írtál, ami ellene menne az én felfogásomnak, véleményemnek.
2011. szept. 20. 15:47
 25/26 anonim válasza:
Aki az unitáriusokat gyalázza az talán azért van, mert vagy nem ismeri őket, vagy téves dolgokat tud csak róluk. Hiába szórnánk hamut mások szemébe hogy a tényeket ne vegye észre, attól még a tények változatlanok maradnak.Kívánom hogy az adventi gyertya fénye ragyogja be mindannyiunk lelkét és vezessen el a lelki békességbe. Valószínű lehetnek olyan unitáriusok is akik római katolikus hitre szeretnének áttérni - de ez még nem zárja ki és nem tagadja az unitárius vallás értékeit és nem kellene ezért egy unitáriusnak sem szidnia a katolikusokat - ez fordítva is igaz . Aki tehát unitárius vallásra szeretne térni az vegye fel a kapcsolatot egy olyan unitárius lelkésszel aki eligazító válaszokat ad számára és akinek a tanítása számára tetszik. Vannak olyan katolikus lelkészek akik nem az által lesznek nagyobbak és igazabbak hogy szidják az unitáriusokat és fordítva. Ha a kilencven kilencedik juh éppen az unitáriusok akolba talál menedéket nem kell azért az akolra medvéket és farkasokat úszítani, mert lehet hogy ezek a vadállatok vissza fordulnak. Áldott adventi készülődést kívánok mindenkinek és aki az unitárius vallás és hit iránt érdeklődik az nem szégyen - és nem kárhoznik el ha betér e vallásba, mert az unitáriusok számára is van megváltás . Várjuk hát az adventi ígéretek beteljesülését, hogy örömünk szétosztva nagyobb legyen.
2011. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én úgy hiszem, hogy egy unitárius ember is lehet Isten szemében kedves, ha a Jézus által mutatott úton halad, és követi az Újszövetség életminőségét, tanításait.
2011. nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!