Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogy tudott mérnöki...

Isten hogy tudott mérnöki pontossággal teremteni?

Figyelt kérdés
A bolygok pontos helye a nap a hold és a csillagok pontos helye hogy tudta ezt kidolgozni?
2022. febr. 19. 20:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
61%

Persze nem olvastam el a vitát. Ha valamelyik hívő okoskodik, akkor csak mondom, hogy a fizikának semmi köze nincs semmilyen istenhez. Ráadásul az ilyen nem is érti a fizikát, hiszen eszetlenség belevinni istent...


#18 voltam.

2022. febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
78%
Attól még hogy csoda nem lesz mérnöki.
2022. febr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
41%

21 22 akkor remélem tudod hogy itt már az igazi vita tárgya hogy nem akarod elfogadni a vereséget hanem "nem akkor is én jobban tudom" szituáció áll fenn... de oké lehet ezt is csak akkor ne tudománnyal gyertek meg fizikával mikor egyértelmű hogy nem megy akárcsak a fanatikus hívőknek...

ahogy a fanatikus hívő is teológiából 1-es

úgy az ateisták is tudományból 1-es :D


nem meg sérteni akarok senkit sem... de akadémikus tudomány pártiak miért vannak egésznap a vallás szekcióban ahol egyértelmű sok a buta fanatikus ember? ja mert vitázni akartok és bizonygatni a semmit... lehet menni tudomány rovatban ja hogy ott meg nem álltok helyt? hát igen két tűz közé szorulva

2022. febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
76%

23.


Az a probléma hogy van némi közöm a mérnökséghez és amiket itt felvázoltál azok közül semminek nincs hozzá köze.


Amit felvázoltál az egy véletlen. A véletlen az nem mérnöki. A mérnöki tervez, kiszámolja a dolgokat, stb.


Lett valamennyi anyag és több lett mint anti anyag. Ez kb a kisgyerek főzési módszere. Rakjál bele valamennyi lisztet egy tálba és több legyen a liszt mint a só.

2022. febr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
42%
sotet anti energia altal
2022. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
40%

Úgy érzem az eredeti kérdéstől (ami már megválaszolásra került, és a kérdező is rámondta, hogy érti) eléggé elrugaszkodtunk!


Az, hogy valamiből több lett, véletlen (talán még magyarázható is) és nem csoda! Egyáltalán miért mérnöki csoda? Mitől mérnöki a mérnöki csoda? Soha nem hallottam még mérnöki csodáról!


Aki nagyon hangoztatja a mérnöki csodát, magyarázza már el, mitől lesz mérnöki egy mérnöki csoda! Soha nem hallottam még ilyenről!

2022. febr. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Eddig még én se csak nem rég találtam ki arra gondoltam ezzel hogy jó kezekbe került ez a kifejezés mert Isten csodákra képes
2022. febr. 20. 06:59
 28/29 anonim ***** válasza:
29%

"Az, hogy valamiből több lett, véletlen (talán még magyarázható is) és nem csoda! Egyáltalán miért mérnöki csoda? Mitől mérnöki a mérnöki csoda? Soha nem hallottam még mérnöki csodáról!

Aki nagyon hangoztatja a mérnöki csodát, magyarázza már el, mitől lesz mérnöki egy mérnöki csoda! Soha nem hallottam még ilyenről!"



Furcsa ilyenkor amikor a világ keletkezéséről beszéltek akkor mindig a véletlen kerül elő. Tizenvalahány konstans és természeti törvény van nagyon pontosan összehangolva ahhoz, hogy létezzen egyáltalán az anyag és ne a semmi legyen. Nem úgy random hasraütésszerűen léteznek a természeti törvények és a fizikai állandók, hanem össze vannak harmonizálva, hogy létezhessenek csillagok, vagy akár csak a hidrogén, vagy, hogy ne zuhanjon önmagába egy pontba vissza minden. Vajon az anyag terméke lenne? Az anyag végzett ilyen intellektuális műveleteket, hogy legyenek természeti törvények és fizikai állandók, és hogy azok a fizikai állandók pontosan akkorák legyenek, hogy egyensúlyban legyen az univerzum és mi is létezhessünk? Tud az anyag önállóan gondolkodni?


Had idézzek Einsteintől nem is hivő hanem egy ateista oldalról: "A kutatót az egyetemes érvelés érzése tartja hatalmában. Vallásos érzülete a természeti törvények harmóniájának elbűvölő csodálatában ölt formát, ami egy olyan felsőbbrendü intelligenciát tükröz, melyhez képest az emberiség módszeres gondolkodása és tettei teljesen jelentéktelenek."



Itt a gyk-n irnak mérnökök akiknek minden tiszteletem. Sokat kellett tanulniuk azért, hogy megkapják a diplomát és a felelőségük is nagyon nagy. De itt egy szakmabeli elméleti fizikus állitja a természeti törvényekről, hogy azok harmoniája elbűvölő csoda. Erről lehet gondolni azt, hogy a véletlen meg az anyag hozta össze, de sok tudós is azon az állásponton van, hogy ezek az emberinél jóval magasabb rendű intelligenciára mutatnak. Az, hogy ez nincs igy és a véletlen, stb, csak egy ateista propaganda.

2022. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

28.


A véletlen megfogalmazás valóbban lehet hogy pontatlan.


Azonban az a vita ahol ez előfordult nem arról szolt hogy valami által jött-e létre vagy véletlen.

Arról szólt hogy mérnökinek lehet-e ezt nevezni.

2022. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!