Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tízparancsolat parancsai...

A Tízparancsolat parancsai közül melyiket tartod be a legkevésbé?

Figyelt kérdés
Ami ellen a legtöbbet vétesz.

2022. febr. 16. 22:44
A kérdező szavazást indított:
1: Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj!
2: Isten nevét hiába ne vedd!
3: Az Úr napját szenteld meg!
4: Apádat és anyádat tiszteld!
5: Ne ölj!
6: Ne paráználkodj!
7: Ne lopj!
8: Ne hazudj, mások becsületében kárt ne tégy!
9: Felebarátod házastársát ne kívánd!
10: Mások tulajdonát ne kívánd!
22 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

a földi parancsolatokat próbálom mindig de ebben a világban nehéz... nem vallás miatt hanem mert ez az erkölcs

az a baj ha én bukok akkor én bukok... konkrét gyakorlati példákat láttam ahogy az emberek lecsúsztak (nem vallásilag) pl dolgozó ember volt vagy normális aztán egyszer csak drogok aztán már a krokodil miatt a bőre mállott le meg teljesen elvette az eszét és olyan is volt aki öngyilkos lett a fű miatt... meg olyant is láttam hogy konkrét tisztességes szűz lányok durván 18-19 évesen nem csinált még semmit sem mert valós kapcsolatot akart aztán egyszer csak már heti szinten más fiúkkal volt...

ha nem tartod az erkölcsi kodexet akkor sajnos nagyon hamar lecsúszhatsz!

2022. febr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3,6,9 😔
2022. febr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 a hazudozást behúzhatod.
2022. febr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Ne kívánd parancsolat miatt mindenkit átok alá helyezett a Mózes ezen törvénye, még Pál apostolt is, egyedül csak Jézus tudta megtartani. És mivel a H.N. Adventisták 20 milliós táborában mindenkinek a szívébe írta a tízparancsolatot E.G. White, a hamis prófétanő, ez az összes adventista elkárhozását okozza, mert nem kiestek a Krisztus kegyelméből, de ezzel a tanítással soha nem is voltak benne. El van törölve az összes 613 törvény: Ef 2:15 (H Karoli rev 2011) A tételes parancsolatokból álló törvényt eltörölte,
2022. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!