Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha erős kísértést érzek az...

Ha erős kísértést érzek az iránt, hogy maszturbáljak és eljátszom a gondolattal, hogy de jó lenne megtenni, de végül mégsem teszem meg az úgy bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Komoly kérdés. Már leszokóban vagyok kb 1 hónapja nem csináltam, de olykor olykor elkap a kísértés. És hát ezt így eléggé úgy érzem, hogy bűn, mert bár nem tettem meg,de teret engedtem a kísértésnek, nem mondtam neki egyből ellent. Szóval úgy érzem ezzel vétkeztem. Az ilyen mennyire számít súlyos bűnnek? Illetve az ehez hasonló úgymond gondolatban elkövetett bűnök? Félreértés ne essék, én kifejezettem nem szeretem rangsorolni a bűnöket, hanem igyekszem megszabadulni minden olyantól, ami úgy érzem elválaszt Isten szeretetétől, csupán csak érdekelne a véleményetek.

Légyszi akik szerint az önkielégítés nem bűn görgessenek tovább nyugodtan. Nem az ő tanácsukra van szükségem jelen esetben.



2021. dec. 30. 23:09
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

30-as

Hát valójában lehet jó nélküle is az életem. Látszatra. Vagy rövid ideig.

De a legjobb csak is vele lehet.

2021. dec. 31. 21:35
 32/35 anonim ***** válasza:
és ezt honnan tudod?
2021. dec. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
81%

Kerdezo, 28-as vagyok


Eloszor is, felreertettel, mert en istenhivo vagyok. Csak nem romai katolikus.

Az en egyhazam nem tilt ilyeneket, hogy maszturbalas, maszturbalasra gondolas, fogamzasgatlas stb.


Istenhivo vagyok, csak szerintem kicsit idosebb, mint te, es ateltem sok mindent es sokat lattam. Valamint tobbet ertek a pszichologiahoz.


Az ember nem tudja megakadalyozni, hogy valamire gondoljon. Minel jobban probalsz nem ra gondolni, annal nehezebb ("Ulj le, 5 percig barmire gondolhatsz, csak a kek elefantra nem - ha a kek elefantra gondolsz, borzalmas nagy baj lesz." Semmi masra nem fogsz tudni gondolni, csak a kek elefantra, es minel jobban probalsz nem ra gondolni, annal jobban jon a kek elefant-gondolat, es annal rosszabbul fogod magad erezni. Igy mukodik az emberi elme.)


Ha felre is tesszuk a maszturbalast, te mar a "gondolatbunnel" tartasz, 1 honap utan. En nem mondhatom neked azt, hogy az egyhazad téved es ne hallgass ra. De fenntartom azt, hogy az egeszseges pszichoszexualis fejlodesben, tudomanyosan bizonyitott, hogy az onmegtartoztatas altalaban veve, hosszu tavon, nem idealis megoldas.


Es azert aggodom erted, mert szerintem azt, amit a kerdesben leirtal, az egyhazad sem tartana bunnek.

2021. dec. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Látom itt többen keverték az önkielégítést a levegővétellel és az evéssel.Namost az első nélkül elvan az ember,a másik kettő pedig létszükséglet.

Jézus azt mondta,hogy aki gonosz kívánsággal tekint egy asszonyra,az már paráználkodott vele az ő szívében.Ennek fényében gondold át a kérdésed.

2022. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
0%

34


Ezt egy olyan kulturaban es korban mondta, mikor egy nore egy nem csaladtag ferfinak nem szabadott ranezni, mert az mar szexualis csabitasnak vagy eroszakoskodasnak szamitott. Igen, a sziveben mar azzal is megcsalta a feleségét.

2022. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!