Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha erős kísértést érzek az...

Ha erős kísértést érzek az iránt, hogy maszturbáljak és eljátszom a gondolattal, hogy de jó lenne megtenni, de végül mégsem teszem meg az úgy bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Komoly kérdés. Már leszokóban vagyok kb 1 hónapja nem csináltam, de olykor olykor elkap a kísértés. És hát ezt így eléggé úgy érzem, hogy bűn, mert bár nem tettem meg,de teret engedtem a kísértésnek, nem mondtam neki egyből ellent. Szóval úgy érzem ezzel vétkeztem. Az ilyen mennyire számít súlyos bűnnek? Illetve az ehez hasonló úgymond gondolatban elkövetett bűnök? Félreértés ne essék, én kifejezettem nem szeretem rangsorolni a bűnöket, hanem igyekszem megszabadulni minden olyantól, ami úgy érzem elválaszt Isten szeretetétől, csupán csak érdekelne a véleményetek.

Légyszi akik szerint az önkielégítés nem bűn görgessenek tovább nyugodtan. Nem az ő tanácsukra van szükségem jelen esetben.



2021. dec. 30. 23:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%

Hogyha magadtól gondolsz erre, akkor igen bűn, de ha tegyük fel nem bírsz másra gondolni akartod ellenére sem, akkor szerintem nem az. Sajnos ezek nehéz dolgok. De itt egy Bibliai idézet ezzel a dologgal kapcsolatban:,,Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele." Mt 5:28


De a gondolatbeli dolgok nem csak a szexuális bűnökre vonatkoznak. Az se jópont, hogyha mondjuk haragszol valakire, szándékosan sokat gondolsz arra, hogy szívesen megölnéd vagy bántanád, még akkor se, ha jogosan gondolod ezt. Nem könnyű, de meg kell próbálni ezeket a gondolatokat elhessegetni.


Az, hogy súlyos bűn, vagy nem súlyos bűn nem lehet kijelenteni. A bűn az bűn, de én úgy gondolom, hogy amíg csak gondolatban nyilvánulnak meg a dolgok az egy fokkal jobb, de a legjobb az, hogyha gondolatban se.

2021. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
63%
a vágyat nem az isten teremtette? gondold végig. simán álmodban is lehet orgazmusod. mitől lenne az bűn? természetes emberi állapot.
2021. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

1-es

23:35

A házasságtörésre jelenleg képtelen vagyok, mivel nem élek házasságban. Szóval az Hálistennek nem lehetséges.

Egyébként én hibám, nem írtam le, de a bűn nagyságát illetően arra gondoltam, hogy járulhatok-e ilyen bűnnel szentáldozáshoz. Szóval ha gondolatban, úgymond paráználkodtam akkor áldozhatok-e?

2021. dec. 30. 23:43
 4/35 anonim ***** válasza:
91%

1es vagyok.


2# Ilyen jogalapon bármit lehet csinálni, ha nekem mondjuk ahhoz van vágyam, hogy megöljek mindenkit, aki nem szimpi, akkor Istennek azt elkéne fogadnia, mert az is vágy.


3# Erre nemtok választ adni, mert nem is nagyon tudom milyen felekezethez tartozol, de ha tudnám se nagyon tudnék erre választ adni.

2021. dec. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

4-es

Római katolikus vagyok egyébként. De nem gond. Hátha ide téved valaki, aki jobban vágja a témát,mint mi.😅

2021. dec. 30. 23:48
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
ez elég hülye példa. kinek ártasz ezzel? az öléssel azzal igen, de ezzel?
2021. dec. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
64%
6# A bálványimádással meg a halottidézéssel se ártasz senkinek mégse szabad.
2021. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

6-os

"Kinek ártasz ezzel?"


Magamnak. Mert ezáltal, hogy nem tudok parancsolni testi vágyaimnak, azt bizonyítom, hogy jobban szeretem magamat,mint Istent. És ez nem oké. Persze ez valakinek nehezen emészthető. De attól még így van.

2021. dec. 30. 23:54
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
de nem is tudsz bálványtimádni, meg halottat idézni, csak szándékosan. a testi vágy meg ha nem akarod, akkor is feléledhet benned.
2021. dec. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
77%
akkor ne is egyél, az éhség is testi vágy, nem?
2021. dec. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!