Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha erős kísértést érzek az...

Ha erős kísértést érzek az iránt, hogy maszturbáljak és eljátszom a gondolattal, hogy de jó lenne megtenni, de végül mégsem teszem meg az úgy bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Komoly kérdés. Már leszokóban vagyok kb 1 hónapja nem csináltam, de olykor olykor elkap a kísértés. És hát ezt így eléggé úgy érzem, hogy bűn, mert bár nem tettem meg,de teret engedtem a kísértésnek, nem mondtam neki egyből ellent. Szóval úgy érzem ezzel vétkeztem. Az ilyen mennyire számít súlyos bűnnek? Illetve az ehez hasonló úgymond gondolatban elkövetett bűnök? Félreértés ne essék, én kifejezettem nem szeretem rangsorolni a bűnöket, hanem igyekszem megszabadulni minden olyantól, ami úgy érzem elválaszt Isten szeretetétől, csupán csak érdekelne a véleményetek.

Légyszi akik szerint az önkielégítés nem bűn görgessenek tovább nyugodtan. Nem az ő tanácsukra van szükségem jelen esetben.



2021. dec. 30. 23:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%

már valláskárosult vagy kérdező

engedd ezt el hogy minden bűn, még a gondolat is

Isten úgy szeret téged ahogy vagy

nyugodtan maszturbálj. Isten azért adta a szerveid, hogy használd, azért adta az orgazmust, hogy átéld

ne a papok hazugságaival foglalkozz

2021. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Az elfojtás is bűn csak magaddal szemben. Ha leszoksz valamiről nem kell elfojtani, mert akkor csak absztinens függő vagy.
2021. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanígy ha valaki pedofil vagy meleg, az nem bűn az egyházban, csak ha gyakorolja az illető, amit mondjuk egy Katolikus papnak heteroként se lehetne kérdés mert cölibátus van, egy papnak meg már csak be kéne tartani a hitét, vagy akkor egy hívőtől mit várunk?
2021. dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
76%
még akkor sem bűn ha gyakorolja, ezért nem is büntették meg azokat a papokat aki isteni kegyelemben részesítették a ministráns kisfiúkat. társadalmi nyomás kellett, hogy egyáltalán tegyenek valamit.
2021. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Saját magadat kísérted, nem kerülöd a bűnre vezető alkalmat, hanem éppen odafordulsz.
2021. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
24. De bűn attól, hogy nem kompetens emberek is vannak benne, régen is voltak szerzetes rendek néhány szigeten, ahol a hárem okés volt 1 szerzetesnek, mindaddig még erre rá nem jöttek máshol.
2021. dec. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Nyilván bűn, az a baj, ha leírod hogy ne ölj a legszentebb könyvedbe és a követőid ölnek, akkor a te hited ilyen rossz hogy ölnek, holott az ellentétjét tanítod de te vagy a hibás, ilyen logikával élnek sokan.
2021. dec. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
85%

Gondolatbűn, Jezus Maria!


Sehol nincs a Bibliaban, hogy a maszturbalas bun lenne - csak a katolikus EGYHAZ tanitasa. Ahol colibatusban elo ferfiak hozzak a szabalyokat a tanitohivatalban, es biztos elvezik, hogy masoknak sincs szexualis eletuk.


A Bibliaban egy Onan nevu ferfinak megparancsolta Isten, hogy ejtse teherbe a fiutestvere ozvegyet. O azonban nem akarta, mert akkor az ozvegytol szuletett fiu a batyja gyereke lett volna, es szet kellett volna osztani az orokseget a batyja egyelore nem letezo gyerekei kozott. Ezert azt talalta ki, hogy kozosul a sogornovel, de megszakitja, hogy ne foganjon gyerek. Erre Isten megharagudott es megbuntette. Es mi lett a tortenet tanulsaga a katolikus egyhaz szerint?

Hogy fekudj le a batyad ozvegyevel?

Hogy ne szakits meg kozosulest?

Hogy ne legyel moho, adj masnak is a penzedbol?

Nem - hanem hogy ne maszturbalj!!

Zsenialis.


Kerdezo, ha ennyire komolyan veszed a katolikusok szexualis elkepzeleseit, elarulom, hogy soha nem lesz egeszseges szexualis eleted.

Mondjuk 30 eves korodig csinalod ezt, hogy meg a maszturbalas gondolatat is elfojtod, kialakul benned egy neurotikus buntudat a szexualitassal szemben (hiszen az ember a gondolatait nem tudja befolyasolni). Akkor megismerkedsz valakivel, meg nehezebb lesz megallni mindent. Es aztan mikor osszehazasodtok, azt hiszed, a sok elfojtas miatt kialakult negativ kognitiv reflexek hirtelen megszunnek es harmonikus, egeszseges szexualis kapcsolatotok lesz? Mitol lenne? Hiszen eddig a szexre gondolni sem lehetett.

Mivel vedekezni sem lehet, sot a nem teljes kozosulesre sem kerulhet sor (pl. petting), hamarabb terhes lesz a feleseged, mielott rajonnetek, hogyan kell jol csinalni. Es ha megszuletik a gyerek, akkor sem lehet vedekezni, tehat megint csak az elfojtas meg megtartoztatas marad, ha nem akartok a gyerek 2 honapos koraban ujabb terhesseget.

Soha nem lesz gondtalan, felszabadult szexualis eleted, es valahol ugyis meg kell huzni a hatart, sajat magadtol. Ne akkor dobbenj ra, mikor a feleseged a negyedik gyerekkel teherbeesik es idegosszeroppanast kap (vagy meghal, mert a gyereket nem lehet elvetetni akkor sem, ha az anya eletet veszelyezteti a terhesseg).


A napokban irt ide egy anya, akinek van egy kisbabaja, ujra terhes lett, elvetelte. Az orvos es az anya edesanyja szerint varni kellene az ujabb terhesseggel, hogy felepuljon a szulesbol es a vetelesbol. Ferj: mi katolikusok nem vedekezhetunk. Igazi, szereto ferj es apa. Ilyen akarsz lenni?


De ha finn vagy sved evangelikusnak szuletsz, mar reg elmondtak volna a lelkeszek az iskolaban, hogy a maszturbalas szukseges es jot tesz, es az egeszseges pszichoszexualis fejlodes resze.

A szakmailag hozzaertok is pont ezt mondjak.

2021. dec. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

28-as

Szerintem te is tisztában vagy vele, hogy az esetek többségében nem szokott bejönni, ha egy hívő próbálja megmagyarázni egy nem hívőnek, hogy miért az ő álláspontja a helyes, akármilyen érvekkel is támasztja alá. És ez fordított esetben is igaz. Én a Biblia szemszögéből tudnám megközelíteni a dolgot, s ez nem azt jelenti, hogy emiatt a mondjuk tudományosan bizonyított dolgokat elvetem. Hiszen az is Istennek köszönhető, mert ő teremtett mindent. Viszont az hogy a maszturbálás nem bűn, azzal nem tudok egyetérteni. Igaz, hogy nem tudok ezzel kapcsolatos konkrét igerésszel előrukkolni a Bibliából, de az tény hogy Isten a szexualitást házasságon belülre teremtette. Persze amiről mi beszélünk az még nem számít szexnek. Viszont felsem tudom sorolni mennyi rossz tapasztalatom van az önkielégítéssel kapcsolatban. Egyfelől önzővé tesz. Hisz az önkieléglítés során csak saját magadra gondolsz. Mármint csak saját élvezetedre koncentrálsz. A szex pedig(igaz még nem voltam senkivel), teljesen más mert ott ügyelned kell arra is hogy a páradnak is örömet okozz.

Emellett kegyetlenül függővé tesz az önki. Korábban volt, hogy 3x is csináltam naponta, mert egyszerűen nem bírtam magammal. De szó szerint nem bírtam. Azért nem olyan jó érzés amikor ülsz mondjuk a suliban és egész nap feláll, nem tudsz vele mit csinálni. Márpedig minél gyakrabban csinálja az ember annál nehezebb elszakadni tőle.

A legfőbb érvem pedig az, hogy mostmár eszem ágában sincs felcserélni azt a szeretetet amit Istentől kaptam, ilyen kis pillanatnyi örömökre, amit pl. a maszturbálás is nyújt számomra. Persze ezen egy nem hívő lehet, hogy nevet. Ezért nem is kell megérteni. Csak elfogadni. Egyszerűen semmi szükség a maszturbálásra. Ne gondold hogy az utóbbi egy hónap ebből a szempontból kínszenvedés volt számomra. Sőt sokkal jobban éreztem magam, hogy már nem vágyom arra, hogy magamhoz nyúljak. Az hogy most van ez a kísértés nem azt jelenti, hogy rosszul érzem magam, hogy nem csinálhatom.

Egyébként meg visszatérve a maszturbálásra. "Sehol nincs a Bibliában, hogy a maszturbálás bűn lenne."-valójában minden bűn ami elválaszt Istentől és gátolja az embert abban, hogy erősödjön hitében. Szóval de. Bűn. És kész.

Hidd el nem nállam kell okosabbnak lenned, hanem Istennél. Az pedig sajnos nem fog menni.

Egy igazhívő ember mindig azt nézi, hogyan tud közeledni Istenhez, bármi áron is de arra igyekszik hogy az Istenbe vetett hite erősödjön és a bűneit pedig letegye.

Aki kételkedik az pedig folyton-folyvást kispapukat keres. (Saját tapasztalatból mondom. Mielőtt meg tértem , állandóan azon fáradoztam, hogy hogyan játsszam ki Istent, feszegettem a határokat, kispapukat kerestem.) Viszont aki tényleg hisz, és a szívében megtapasztalta, hogy Isten szereti az bármit képes megtenni Őérte. És ez nem jár szenvedéssel. Ostobaság azt hinni, ahogy egyesek állítják, hogy földi életünk szenvednünk kell azért, hogy odaát jó sorunk legyen. Isten szolgálni kell, de nem rettegve. Hanem szeretetből.

Na a végére kissé elkanyarodtam a témától, de attól még ez az igazság. És nem az én igazságom. Nem nekem kell hinni, hanem Istennek.

További szép estét.

BUÉK!

2021. dec. 31. 20:42
 30/35 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sokáig hívő voltam. Mióta nem vagyok az, semmi nem változott az életemben. Már azon kívül, hogy nem hívőként szemlélem a világot. Ugyanolyan vagyok. Szeretnek az emberek, mert ugyanolyan vagyok, mint voltam. Csak nem istennek, hanem magamnak akarok megfelelni. Sosem foglalkoztam a túlvilággal. Ezt, itt, most kell jól csinálni. Úgy, hogy jó legyen. Saját magadat kéne szeretni, nem istentől várni, hogy szeressen. Ha magadat szereted, az pont annyira jó érzés. Ha azt gondolod, hogy csak isten szeretetével lehet jó az életed, akkor önértékelési problémád van.
2021. dec. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!