Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha erős kísértést érzek az...

Ha erős kísértést érzek az iránt, hogy maszturbáljak és eljátszom a gondolattal, hogy de jó lenne megtenni, de végül mégsem teszem meg az úgy bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Komoly kérdés. Már leszokóban vagyok kb 1 hónapja nem csináltam, de olykor olykor elkap a kísértés. És hát ezt így eléggé úgy érzem, hogy bűn, mert bár nem tettem meg,de teret engedtem a kísértésnek, nem mondtam neki egyből ellent. Szóval úgy érzem ezzel vétkeztem. Az ilyen mennyire számít súlyos bűnnek? Illetve az ehez hasonló úgymond gondolatban elkövetett bűnök? Félreértés ne essék, én kifejezettem nem szeretem rangsorolni a bűnöket, hanem igyekszem megszabadulni minden olyantól, ami úgy érzem elválaszt Isten szeretetétől, csupán csak érdekelne a véleményetek.

Légyszi akik szerint az önkielégítés nem bűn görgessenek tovább nyugodtan. Nem az ő tanácsukra van szükségem jelen esetben.



2021. dec. 30. 23:09
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

10-es

Ja.☺

Végülis akkor levegőt se vegyünk. Mert az is testi vágy. Vágyok az iránt, hogy ne haljak meg.☺

2021. dec. 30. 23:59
 12/35 anonim ***** válasza:
97%
9# Lehet félreértettük egymást. Én arra értettem, hogy bűn, hogyha valaki szándékosan ilyen dolgokra gondol. Hogyha valakinek ez jár az agyában akarta ellenére az szerintem nem bűn. Viszont az ilyen parázna vágyak nem Istentől vannak. Nyilván az esti magömlés se bűn, mert az olyan alapon működik, mint a női menstruáció, nem te kontrollálod.
2021. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Jó ez elég gagyi példa😅

De nyilván jobb kiforgatni a szavaimat, mint utánna olvasni a dolgoknak. Ha pedig nem ért egyet az illető, a Biblia által is bűnnek titulált tevékenység káros hatásaival, akkor meg jobb hanyagolni a véleménynyilvánítást. Köfi.

2021. dec. 31. 00:02
 14/35 anonim ***** válasza:
72%

Hát, kérdező... hogy ez mennyire bűn, az egy dolog.

De ha elfojtod magadban, abból nagyon súlyos lelki sérülések lehetnek, akár maradandóak is.

Ja, és remélem, fiú vagy. Mert ha lány, akkor még testi betegséget is kaphatsz attól, ha semmiféle szex nincs az életedben.

Én azt javasolom, hogy ha ez ekkora probléma neked, hogy szemmel láthatóan nem tudod magad megoldani, akkor keress meg vele pszichológust.

2021. dec. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
86%

Haver... ha már a gondolataidat is kontollálni akarod és bűnnek fogod tartani, akkor a pszichiátrián fogsz kikötni.


Az egy dolog, hogy ne szólaljon meg, aki szerint ez nem bűn, de látod: 1 hónapja nem csinálod, és már kezdesz becsavarodni.


"nem mondtam neki egyből ellent"

2021. dec. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
48%
Gondolatbűn, tehát bocsánatos, szóval a mise eleji bűnbánati imában feloldozásra kerül. 3 éve nem maszturbálok, és nem is hiányzik. Tényleg, pont tegnap volt 3 éve, 1 órával lemaradtam az évfordulóról!
2021. dec. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
#16, fiú vagy?
2021. dec. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
76%
látjuk milyen sikeres dolog az önmegtartóztatás a papoknál is...
2021. dec. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 MTamas2 válasza:
87%
Ez mindenképpen bűn. Méghozzá gondolatbűn. Hamarosan megy a gondolatrendőrség.
2021. dec. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

16.


Sok különböző helyzet van.

Egy 30-40 körüli stresszes ember lehet nem is fog érezni nemi vágyat hosszú ideig. Így könnyedén lehet 3 évig is akár megállni. De ugyan ilyen módon lehet akár az is hogy már rég házas vagy és rendszeresen kitudod élni a vágyaidat.


Ellenben lehet hogy a kérdező még tinédzser, pár nélkül. (bár tudtommal a házasság előtti szex is bűn így ha lenne barátja/barátnője az se lenne megoldás)


Az hogy te neked valamilyen körülmények között elvileg sikerült az így nem jelent sokat.

2021. dec. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!