Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a teremtés bizonyítékai?

Mik a teremtés bizonyítékai?

Figyelt kérdés

2021. okt. 5. 10:04
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
83%

"Konkrétan mit kell a rendszernek elérnie, és


milyen eszközöket és eljárásokat használ a folyamatban a cél elérésére?"


Elérnie semmit nem kell, a rendszer anélkül is működik ha bárki valami tudatos célt választana neki.

Eszköz pedig bármi lehet, amíg teljesül a rendszerben a replikáció, variáció, szelekció hármasa. Mérnökök például robotokat, antennákat is fejlesztettek már evolúció segítségével.

2021. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 munyamunya ***** válasza:
67%

Kérdező,

Nem tudom, ezek mennyire számítanak "bizonyítéknak", mindenesetre ezen az oldalon (és a hozzá tartozó számos videoban) szakemberek beszélgetnek a teremtés tudományos megközelítéséről.

[link]

2021. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező, egy a lényeg, Isten megismerhető a teremtésen keresztül, és ezt minden emberre nézve befejezett múlt időbe tette Pál apostol a Róma levélben.

Úgy gondolom a megismerés nem lehet logikai hanem intuitiv, mert ha logikai lenne akkor nem cserélné fel az emberiség többsége ezt az ismeretet hazugságra, másrészt nem kéne hit. Úgyhogy ne keress bizonyitékot mert ami az egyiknek az, a másik meg rálegyint. Az intuició lényege éppen az, hogy felfogni valamit bizonyitékok nélkül. Ihletett érzékelése valaminek, belső bizonyosság valamiről. A legjobban ez a körülirás tetszik róla: "olyan folyamatok felfogása, amelyek a tudatunkon kivül történnek..." Egy dolgot elfogadhatunk tapasztalat alapján (érzékelés), bizonyitékok alapján (logikai következtetés), és annak alapján, higy aki a múltban mondott nekünk valamit azt hitelesnek fogadjuk el (hit).

Ne keverje ide senki parapszichológiát meg okkultizmust mert van elég sok példa is a Bibliában intuicióra ami az ember teremtésénél úgy néz ki az ember legfontosabb képessége:


"Az igaz az ő barmának érzését (lelkét) is ismeri (érzékeli, tudatában van) , az istentelenek szíve pedig kegyetlen."


"És formált vala az Úr Isten a földből mindenféle mezei vadat, és mindenféle égi madarat, és elvivé az emberhez, hogy lássa, minek nevezze azokat; mert amely nevet adott az ember az élő állatnak, az annak neve."


" Ő pedig bemenvén, megálla az ő ura előtt, és monda neki Elizeus: Honnét, Géházi? Felele: Nem ment a te szolgád sehová. Ő pedig monda neki: Nem ment-e el az én szívem [veled], mikor az a férfiú leszállott szekeréből elődbe? Most az ideje, hogy szerezz ezüstöt, és hogy végy ruhákat, olajfákat, szőlőket, juhokat, barmokat, szolgákat és szolgálóleányokat?!"

2021. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
0%

"Van hozzá köze. Ha a földönkívüliek egy olyan magas szintű szimulációt hoznak létre, amelyet nem lehet megkülönböztetni a valóságtól, akkor soha nem fogunk rájönni, hogy ez az egész körülöttünk csak egy program, (tudományos kísérlet) amit bármikor lekapcsolhatnak."


Ezt vágom, de te kizárólagos logikai kapcsolatként nyilatkoztál erről, ami nem igaz. Attól, mert valami szimulált, még megismerhető


"Szó sincs erről. Arról viszont szó van, hogy fogalmad sincs a természetes szelekcióról, mert nem érted a hogy "teszi a dolgát" kifejezés mit jelent ebben a szövegkörnyezetben."

ÉS valahogy mindig elfelejtitek kifejteni, azaz a kijelentés értéke önmagában nulla. A természettudomány amúgy sem ismer olyan kifejezést, hogy a "természet teszi a dolgát". Ráadásul te pont úgy értetted, ahogy írtam. Ebből látszik, hogy az evolúció ordas nagy babona


"A szavaknak pedig minden nyelvben hivatalos definicióik vannak azok jelentéséről. Én, veled ellentétben, erre építem az állításaim."

Csak épp az ellenkezőjét sikerült bemutatni. A hit hivatalos definíciója az, amit írtam :)


"Mivel evolúcióról onnantól beszélünk hogy van egy rendszered szaporodó egységekkel, nem tökéletesen másolódó örökítőanyaggal és szelekcióval, az élővilág pedig pont egy ilyen rendszer, innentől ez egy tény. És akkor is az marad ha neked ez nem tetszik, mert cáfolja a hitedet."

CSakhogy egy kijelentés nem akkor lesz tény, ha mögéírod, hanem, ha természettudományos kritériumok alapján bebizonyítod. Ez valahogy soha senkinek nem sikerült.

ÉS ez a természettudományban nem az evolúció, hanem a szaporodás kategóriája. Ebből is látszik, hogy az evolúció mekkora sarlatánság. "Ki kell dumálni valahogy". Azaz neked nem tetszik az én tudományos precizitásom, mert zavarja a hitedet. LEírod az egyedek szaporodását, majd ráfogod, hogy ez evolúció. Tehát szúnyogból szúnyog 7 törzsfejlődés. Értem:) Nincs több kérdésem. Az evolúció marad babona kategória, azon belül is a leglogikátlanabb, legtudománytalanabb besorolásban

2021. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát szúnyogból szúnyog 7 törzsfejlődés"

Tehát szúnyogból szúnyog = törzsfejlődés

2021. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
0%

"Arról viszont szó van, hogy fogalmad sincs a természetes szelekcióról, mert nem érted a hogy "teszi a dolgát" kifejezés mit jelent ebben a szövegkörnyezetben"

Ehhez még annyit, hogy a természetes szelekció a gyakorlatban pont a törzsfejlődést gátolja, azaz védi a rendszertani családok megteremtett génállományát. A mutáns kiszelektálódik, meghal. A halott pedig nehezen tudja továbbítani a genomban megváltozott információt. Szép dolog az evolúció, csak az az egy pici baja van, hogy a gyakorlatban nem működik. Ezért nem természettudományos kategória, hanem babona. ÉS tényleg nem is tudományos elvárások alapján beszéltek az evolúcióról, hanem úgy, ahogy egy babonáról szokás.

"Teszi a dolgát", "tény", "valahogy lett", "idővel valahogy kialakult", "lett", "hülye Kreatti". Marhára tudományos...

2021. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:

Hát bizony, én is kíváncsi vagyok arra, hogy lesz a "ősszúnyogból"

Réti sas!

2021. okt. 5. 16:28
 18/64 anonim ***** válasza:
100%

"Csak épp az ellenkezőjét sikerült bemutatni. A hit hivatalos definíciója az, amit írtam"

A tények nem neked adnak igazat:

[link]


"CSakhogy egy kijelentés nem akkor lesz tény, ha mögéírod, hanem, ha természettudományos kritériumok alapján bebizonyítod."

Így van. Ezért is tartjuk ténynek az evolúciót, a teremtést pedig csak hitnek.

[link]


" LEírod az egyedek szaporodását, majd ráfogod, hogy ez evolúció."

Azt írtam le, hogy a replikáció, variáció és szelekció hármasának eredménye az evolúció. Erre te azt hazudod, hogy én csak a replikációról beszélek. Mégis kit akarsz ilyen nyilvánvaló hazugsággal átverni, mikor ott van előtte a tényleges hozzászólásom, amiből egyértelműen láthatja bárki hogy jóval többről volt szó, mint amit te hamisan megpróbáltál a számba adni?

2021. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
100%

"Hát bizony, én is kíváncsi vagyok arra, hogy lesz a "ősszúnyogból"


Réti sas!"


Sehogy. Nem is állított ilyet soha egyetlen biológus sem.

2021. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
100%

Na igen.

A szúnyog egy erősen specializálódott, ráadásul repülő élőlény.

Igen ritkán szokott visszafejlődni.

Ilyen drasztikus átalakulás pedig, amit említettél, soha nincs.

Nekünk sincsen repülő ősünk.

2021. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!