Miért hülyeség a biblia szerint elni?
Akkor nem hülyeség, ha tudsz értelmesen válogatni.
Például ne legyen rabszolgád, ne verd a gyereked, ne fegyelmezd a feleséged.
Viselhetsz kétféle anyagból készült ruhát, és lehet szakállad is.
Dolgozhatsz szombaton is: sajnos a főnököd nem fogja elfogadni a Bibliát.
Ha pedig netán félrelépnél, az nem jó dolog, de nem kell miatta meghalnod.
3#
A Biblia pont azt írja, hogy verni kell a gyermeket, persze azt is írja máshol, hogy neveld az ő útjának módja szerint.. akkor?
Ezért mondom, hogy okosan kell válogatni.
Vagyis van egy magasabb rendű erkölcs, amelyik felülírja a Biblia szavait.
"Ezért mondom, hogy okosan kell válogatni. Vagyis van egy magasabb rendű erkölcs, amelyik felülírja a Biblia szavait."
Na de nem az a Biblia lényege, hogy az Isten szava és az ad neked erkölcsi útmutatást, hogy mi helyes és mi nem? Nem istenkáromlás felülbírálni a szentírást és csak azt kimazsolázni belőle, ami neked tetszik?
Hát... ezt döntsd el te.
Amúgy itt nincs mazsolázás. A mai erkölcsöt kell követned. Ahol szerencséd van, ott a Biblia is ezt mondja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!