Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon aki csak a római katolik...

Vajon aki csak a római katolikus egyház tanításában hisz, az megfog menekülni?

Figyelt kérdés

[link]


Én szoktam gyónni, de csak Istenhez és Jézus nevében, nincs egy Mária Tisztelet sem nálam, ahogy József tisztelet sem. Nincs purgatorium és szent hit sem, mert nálam ezek nem Biblikusak.


2021. aug. 7. 09:05
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

A katolikusok meg az ortodoxok nem tudják de bűn csókolgatni a szobrokat és az ikonokat és az is bűn hogy Isten anyaként tekintenek Máriát és istenuknek tartják. Biztos hogy nem üdvözülnek. És a kérdező gondolkodik normálisan nem a katolikusok, ortodoxok.

A kérdező el kivitték vagyunk, mink biztos hogy nem vetkeznenk Isten ellen hogy szobrokat csokolunk meg rózsafüzérezünk.

2021. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Aki pedig mindent megtehet sokkal bőségesebben, mint ahogy mi kérjük vagy gondoljuk, a bennünk munkálkodó erő szerint: azé a dicsőség az egyházban Krisztus Jézus által nemzedékről nemzedékre, örökkön-örökké. Ámen." Efezus 3:20-21


"Az örökkévalóság királyának pedig, a halhatatlan, láthatatlan, egyetlen Istennek TISZTELET és dicsőség örökkön-örökké. Ámen." 1Timótheus 1:17


Itt nem Máriát, Józsefet, Pált kell tisztelni, hanem Isten érdemli meg a tiszteletet és az imádatot! Pált sem szabad tisztelni, hanem szeretni. De a tisztelet és szeretni más!

2021. aug. 7. 20:35
 33/44 anonim ***** válasza:

Ig van. Egyedül Istent kell imádni és senki mást. Meg Jézust meg a Szentlelket sem csak tisztelni mert ők csak eszközök és az Atyától erednek. Vagyis a Fiú az Atyától és a Szentlélek mindkettőnk de inkább az Atyától. Egy isten van és nem 3.

Sok ember pogány meg éreznek és nem érti meg a Bibliat. Fiút és Szentlelket tisztelni kell.

2021. aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Akkor itt a Biblia téved?

"Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú ideig élhess azon a földön, amelyet Istened, az ÚR ad neked!"

Ezek szerint Mózes rosszul tudta, amikor leírta?

2021. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Akkor apádat anyádat se tiszteld?


"Az örökkévalóság királyának pedig, a halhatatlan, láthatatlan, egyetlen Istennek TISZTELET és dicsőség örökkön-örökké. Ámen." 1Timótheus 1:17


Ez nem zárja ki hogy tiszelj valakit mint jó példát. Sőt jó ha valakinek olyan példa képe van mint pl Pál.


Persze más a szobrok tisztelete, és kegytargyak tisztelete, valóban nem gondolom én sem helyesnek, de mielőtt követ dobálnál másra gondolj bele, mennyi időt töltesz az okostelefonod nyomkodásával? (Kérdezem én az okostelefonom nyomkodva) Isten köti le egy nap többet a gondolataidat, vagy az internet? A telefonodhoz nyúlsz először ébredés után, vagy a kezed kulcsolod imára? Ezek a súlyosabb dolgok szerintem. És ebben én ugyanúgy vétkes vagyok, mint szerintem az emberiség zöme aki függővé vált modern bálványától a telefonjától.

2021. aug. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

[link]


Itt azt írja, hogy a zsidóké. Nos, én nem vagyok zsidó. A tízparancsolat olyan mint a szombat szerintem. Jézus két parancsolatot adott nekünk.

1. Szeress mindenkit mint magadat

2. Imádjad Istent.


Szerintem a Tanúknak igazuk van néha.

2021. aug. 7. 21:15
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszerű kérdező. Csakhogy. Ha szereted az Istent akkor nem vétessz ellene, szintúgy ha szereted a felebarátaidat akkor ellenük sem vétessz. Ezért a szeretetből kovezkezik a 10 parancsolat.
2021. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
76%

#36

Hiszen te magad is idézted a Tízparancsot, ritka a nálad képmutatóbb, álszent ember. Hogy van ez, hogy ha te idézed, akkor helyénvaló, ha én, akkor már helytelen?

Amúgy gondolod, hogy Isten parancsba adott olyat a zsidóknak, ami helytelen dolog? Nem csak álszent, de istenkáromló is vagy.


Az pedig szomorú, hogy nem tiszteled saját szüleidet se, különben nem lennél ennyire ellene.

2021. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

[link]


Itt szépen leírja. Te szerinted a szombatot is kell tartani, ha a tíz parancsolatot is. Jézus is mondta, hogy új törvényt adok nektek. Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. De azt nem, hogy Máriát kell követni, és benne kell hinni... És igen, nem mindig sikerül a szeretet, mert te is tökéletlen bűnös vagy.


A keresztényeknek is be kell tartaniuk?

Nem. Isten a törvényt, köztük a tízparancsolatot, az ókori izraelitáknak adta (5Mózes 5:2, 3; Zsoltárok 147:19, 20). A keresztényeknek nem kell betartaniuk a mózesi törvényt, és már a zsidó keresztények is „[kikerültek] a törvény alól” (Róma 7:6). * A mózesi törvényt felváltotta Krisztusnak a törvénye, mely magában foglalja mindazt, amire Jézus utasítást adott a követőinek (Galácia 6:2; Máté 28:19, 20).


Te szerinted Istenkáromló vagyok, én szerintem pedig a katolikusok pedig bálványimádók. Sakk matt.

2021. aug. 7. 21:52
 40/44 A kérdező kommentje:

Ja és az kimaradt, hogy én igen tisztelem a szüleimet szeretettel.


Újszövetség: Efezus 6:1 Ti gyermekek szót fogadjatok a ti szüleiteknek az Úrban; mert ez az igaz.


Efezus 6:2 Tiszteljed a te atyádat és a te anyádat (a mi az első parancsolat ígérettel).

2021. aug. 7. 21:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!