Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon aki csak a római katolik...

Vajon aki csak a római katolikus egyház tanításában hisz, az megfog menekülni?

Figyelt kérdés

[link]


Én szoktam gyónni, de csak Istenhez és Jézus nevében, nincs egy Mária Tisztelet sem nálam, ahogy József tisztelet sem. Nincs purgatorium és szent hit sem, mert nálam ezek nem Biblikusak.


2021. aug. 7. 09:05
1 2 3 4 5
 11/44 szp72 ***** válasza:
77%
Rettenetesen félek.
2021. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
2021. aug. 7. 14:04
 13/44 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező:

először szedd össze magad, tanulj, és tisztázd magadban a dolgokat.

Amit írtál, azt alig lehet érteni. Külföldi vagy?

Amúgy annak volt igaza, aki azt írta, hogy a szeretet a lényeg. Ez nem nagyon látszik benned, de még változhatsz.

Ehhez tartozik például az is, hogy nem arra összpontosítunk, hogy ki kerül a pokolra, hanem arra, hogy hogyan éljünk szeretetben.

2021. aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
17%

Dehogy menekül meg. A katolikusok csak egyet tudnak: a hitüket másra kényszeríteni. Gondoljunk 1671 és 1681 közötti időre amikor a protenstans papokat arra kényszerítették hogy áldozatának és a bálványaikat megcsókolják meg letérdeljenek. Meg hogy keresztet vessenek de mondjuk azt nem értem kényszerítő erejűnek mert nem tartom bünnek, én is tudok római és ortodox módon is kereszrt vetni 9 éves korom óta.

Az ilyenek átkozottul Isten előtt akik a reformátusokat üldözték és a hugenottákkal is megölték Franciaországban.

2021. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

én földi ember vagyok ahogy te is. ha a szeretet a lényeg, akkor az egyház miért öli a melegeket?!


[link]


hol a szeretet ilyenkor?

2021. aug. 7. 15:24
 16/44 anonim ***** válasza:
De a református papok is hülyék voltak. Engem semmivel se lehetne kényszeríteni, inkább meghalnék.
2021. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Mindennek megvan a maga ideje, és kijelölt ideje van minden dolognak. Ideje van a lerombolásnak, Ideje van az ölelésnek, ideje az öleléstől való tartózkodásnak.

ideje a szólásnak.

8 Ideje van a szeretetnek,

ideje a gyűlöletnek.

Ideje van a háborúnak,

ideje a békének.


Miért tilos szeretni ha szeretni kell? Nem értem most már...

2021. aug. 7. 15:28
 18/44 anonim ***** válasza:
18%

A homosexualitas bűn. Jól mondta az ortodox pap hogy az olyanok rosszabbul járnak mint Sodoma és Gomora lakói.

Elgondolkoztam hogy vissza kéne csinálni az irolszági Magdolna nővérek otthonait. Minden ország minden megyéjében legalább 3- at és oda bwlezárni a homokosokat, leányanyákat meg akik nem egész keresztények. Ott módjának vagy dolgoznának és a Kedves nővérek felugyelnenek rájuk. Addig maradnának ott míg meg nem ígérik hogy lemondanak a bűneiről és még nem bánják, leanyanyak esetében volna egy oenitencia

2021. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Értem, kössz. De ha azt mondanám egy srácnak, hogy " Szeretlek " akkor ez miért bűn? Ráadásul napjainkban már mást jelent ez a szó, mint Jézus idejében. És miért kell megölni a melegeket? Nem kellene inkább téríteni őket?
2021. aug. 7. 15:40
 20/44 anonim ***** válasza:
82%
A katolikusokat nem kell féltened kérdező, mert nem ők tévelyegnek, hanem te. A katolikusok és ortodoxok ugyanazt a hitet vallják, amit 2000 éve az apostolok, ezért is apostoli egyházak. Gondolod végig, hogy az apostoli egyházak Krisztus által lettek alapítva, a tiéd pontosan mikor és ki által? Én inkább érted imádkozom, hogy egyszer te is megtérj, téged is hívjon Isten és meghalld hívó szavát, mert jelenleg a sátán uralma alatt állsz.
2021. aug. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!