Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon aki csak a római katolik...

Vajon aki csak a római katolikus egyház tanításában hisz, az megfog menekülni?

Figyelt kérdés

[link]


Én szoktam gyónni, de csak Istenhez és Jézus nevében, nincs egy Mária Tisztelet sem nálam, ahogy József tisztelet sem. Nincs purgatorium és szent hit sem, mert nálam ezek nem Biblikusak.


2021. aug. 7. 09:05
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

[link]


Nem hinném. A reformációra szükség volt. Ráadásul nem akarok bálványimádó lenni :( katolikus egyház szerint Mária megérti... Nézzétek meg az egyik kritika videót.

2021. aug. 7. 17:14
 22/44 anonim ***** válasza:
Miért kéne megnézni? Nagyjából annyira hiteles, mint a Blikk vagy éppen te. Semennyire.
2021. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 Prókátor ***** válasza:
60%
Valóban szükség volt a katolikus egyház reformációjára, ami lassan meg is történt. Csak éppen akik habzó szájjal az egyházat akarták megreformálni, mind csak egyházszakadást csináltak. Akik viszont magukon kezdték a változtatást, azok megreformáták az egyházat, és az egyház ma szentekként és egyháztanítókként tekint rájuk.
2021. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Jah, annyira hiteles mint azt, hogy tisztelni kell Máriát, vagy a purgatorium, vagy a Gyónás...
2021. aug. 7. 18:48
 25/44 anonim ***** válasza:
Hol írja a Biblia, hogy ne tiszteld Máriát?
2021. aug. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
2021. aug. 7. 18:57
 27/44 anonim ***** válasza:

Sikerült elolvasni a kérdésem? Mert megérteni már biztos nem. Megpróbálom újra feltenni, hátha most...

"Hol írja a Biblia, hogy ne tiszteld Máriát?"

2021. aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Én, az ÚR vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptom földjéről, a szolgaság házából.3Ne legyen más istened rajtam kívül! 4Ne csinálj magadnak semmiféle bálványszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön vagy a föld alatt a vízben vannak. 5Ne imádd és ne TISZTELD azokat, mert én, az ÚR, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok!” (5Móz 20,2-5)


Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus” (1 Tim 2,5)


10 Aztán leborultam a lába elé, hogy imádjam őt, de ő azt mondta nekem: „Ezt nem szabad tenned! Szolgatársam vagyok veled és testvéreiddel, akik ragaszkodnak Jézus bizonyságához. Imádd Istent. ” Mert Jézus bizonyságtétele a prófécia szelleme.


11 A tied, Uram , a nagyság és a hatalom, a dicsőség és a győzelem és a fenség, mert minden, ami az egekben és a földön van, a tied. A tiéd a királyság, Uram , és te mindenek felett fejként felmagasztaltál.


18 Aki lázad a te parancsolatod ellen, és nem engedelmeskedik a te beszédeidnek, bármit parancsolsz is neki, azt meg kell halni. Csak légy erős és bátor. ”


Ezért ő az új szövetség közbenjárója, hogy azok, akiket elhívnak, megkapják a megígért örök örökséget, mivel olyan halál történt, amely megváltja őket az első szövetségben elkövetett vétkektől.


Remélem megértetted, ha nem, akkor sajnállak téged és este imádkozok értetek :(

2021. aug. 7. 19:41
 29/44 anonim ***** válasza:
Senki se tisztel szobrokat. Hol írja a Biblia, hogy Máriát nem lehet tisztelni? Jézus se tisztelte édesanyját? Mert a Biblia írja, hogy szüleidet tiszteld.
2021. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Máriát csak tisztelni lehet esnek Imádni meg Istennokent tekinteni rámegy csókolgatni a szobrát
2021. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!