Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő vagyok. Vajon ezt "szabad"?

Hívő vagyok. Vajon ezt "szabad"?

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok.

Nemrég egy kisebb hitvitákba keveredtem egy barátommal.

A lényeg, hogy holnap lesz a falunkban egy táncház. Népzene lesz. Megjegyzem, normális emberekkel, tánc/zenekedvelő emberekkel..

A barátom szerint aki szintén hívő (nem katolikus) ez amolyan rossz pont, mert (gondolom én) nem erkölcsös hely?

Merthogy idézem: "A katolikusok csak úgy eljarkalnak mindenfelé ha olyan kedvük van,mert mért ne,aztán ha valami van esetleg a lelkiismeretén azt "legyónja" idézet vége.


Én értem, hogy ő mire gondolt, mert hívő ember nem járkál világi helyekre, de én is meggondolom, hogy milyen helyre menjek.

Egy drogos, cigis disco és egy nyugodt táncház között azért van különbség, nem?


Most ez picit felzaklatott, hogy valóban bűn lenne-e, ha kimegyek a táncházba.


Múlt héten is volt táncház, előtte szentmise, és valahogy szoba került a plébánossal a táncház téma, és idézem " A vallásod nem tiltja, hogy ki menj"


Ezért is nem értem.


Véleményekre, tanácsolta lennék kíváncsi.


Köszönöm a válaszokat. Jóéjszakátot!! :)



2021. aug. 4. 23:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem akarsz rossz dolgokat elkövetni ott akkor nincs vele semmi baja az egyháznak. 🤷‍♂️
2021. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jap. Nem áll szándékomban. Nem is lesznek olyan sokan, csak picit most ez így késő este megrendített, hogy tényleg nagyon erkölcstelen, világi hely lenne?.. .
2021. aug. 4. 23:47
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem. A barátod törzse viszont valószínűleg gyülöli a katolikusokat és más boldogságát. Vagy csak félti a "tulajdonát".
2021. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Akitakarsz ***** válasza:
89%

Nem járkál világi helyekre??

Nem mentél még pl boltba vagy mi?

A világi az ami nem egyházi.

De válaszolva a kérdésre: szabad

2021. aug. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az említett táncház nem olyan hely, ahol istenkáromló szövegű dalok hangoznak el.

Emiatt aztán nem tiltott és meggyónni való az, ha elmész.

.

Hitvitába csak azzal tudsz keveredni, aki ismeri vallásod és nem a tieddel egyező véleményen van. Viták érveket követelnek meg.

2021. aug. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Isten elvárja hogy örömmel és másokhoz való kapcsolodasban eld az ajándékba kapott életed. Nem tudom mi lehetne bűnös egy táncházban. De szerintem beszélgess erről a barátoddal, mert szerintem valami keserűség érte. Lehet hogy visszautasították valahol? Inkább el kellene hivnod magaddal kedvesen!

Persze ha ő ehhelyett a másokért való elmélyül imádságban találja meg a lelki nyugalmat, akkor az az ő útja, de ha csak masokra mutogat ujjal hogy bűnt kovet el ő meg tétlenül ül otthon akkor segíteni kell neki.

2021. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész "világi" helyekre, hitetlen emberek közé, akkor mégis hogyan fogod hirdetni Isten szavát? Most nem arra gondolok, hogy elmarsz egy mikrofont a népzenészektől és felolvasod a napi evangéliumot, hanem hogy nem hívők között vagy és keresztényként viselkedsz, vagyis szeretettel fordulsz feléjük. Mulasztással is lehet bűnt elkövetni, és aki elzárkózik a világtól, hogy nehogy "beszennyeződjön", az elég könnyen el is követi így.
2021. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a hozzáállásod alapján nekem úgy tűnik, hogy elmehetsz nyugodtan. Nem úgy néz ki, mint aki a bűnre vágyik, hanem csak egy kis szórakozásra. Nézz bele a szívedbe és ha tiszta a lelkiismereted, tényleg nem akarsz semmi rosszat, akkor ne kárhoztasd magad
2021. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A barátod valami szekta tagja lehet, jellemzően hitgyülisek, jehovások ilyenek. Semmi rosszat nem követsz el azzal, ha ilyen helyre mész. Sőt azzal se követnél, ha discoba mennél, ezek nem bűnök önmagukban. Ha ezeken a helyeken részegeskednél, drogoznál, az már bűn lenne.

Tehát e miatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod!


Azt mondod, hogy katolikus vagy. Kérdezd meg a papot, hogy ezek helytelen dolgok-e, ne a tévelygő barátodra hallgass.

2021. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Sokat segítettek. A kedves barátom nem katolikus, ő Nazarénus..

Úgy döntöttem kimegyek a táncházba,szimplán jól érezni magam.

Köszönöm a segítségeket! :)

2021. aug. 5. 13:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!