Ha átgondoljuk, akkor a világvallások közül melyek a leghitelesebbnek mondhatók Isten létezésére, melyek amik igazak lehetnek, melyek azok amik igazak lehetnek és csakis igazságon alapulnak?
Bizonyíték?
A Bibliát számtalanszor cáfolni akarták, aztán mindig kerültek elő ásatásokon, vagy kutatások során hiteles információk.
8
Igaz,a judeokeresztények onnan is nyúlták és alakították át kedvükre,de ettöl még ősibb pár évezreddel mint a többi vallás,gyökerei már az óegyiptomi sumér és babilóniai eredetűek a jézus vélt élete elött 4-5 ezer évvel.Ők pedig az őket megelöző őspogány természetímádoktól vették át.Körülnézve és a történelmet megfigyelve nem vitás ki az úr,a keresztények meg a muszlimok csak sovány vigaszt nyújt ellene.
#12 Nonprofit
Attól, hogy találtak városokat, amik akár megfelelhetnek némely biblia városnak még nem jelenti, hogy maga a történet is igaz. Ha én írok egy történetet, ami Szegeden játszódik, még nem jelenti, hogy a történet igaz, csak mert a helyszín egy valódi város.
A zsidók egyiptomi jelenlétére és onnan való kivonulásukra például semmilyen bizonyítékot nem találtak, a történészek túlnyomó többsége azt valószínűsíti, hogy soha sem történt meg. Mózes alakját és az egyiptomi fogságot a babiloniai fogság idején találták ki, ezzel öntve lelket az ottani zsidó közösségbe, hogy majd jön egy szabadító, aki Isten segítségével kivezeti Babilonból a zsidókat, ahogyan Egyiptomból is kivezette.
13
Kedves Barátom. nem városokra gondoltam, hanem olyan nevekre, vagy dolgokra, amit sokáig nem fogadtak el.
Pl, volt, hogy Belsazár nevű uralkodó nem létezett sokak szerint. aztán találtak egy agyagtekercset, amin az uralkodó neve írva volt.
Ez csak egy a sok közül.
#15 Nonprofit
És ez mit változtat azon, amit leírtam? Attól, hogy volt egy Belsazár nevű uralkodó, még nem jelenti, hogy a róla szóló bibliai történet is igaz.
Attól, hogy volt egy tekercs a nevével, még nem biztos, hogy ő létezett, vagy uralkodó volt.
Ha mégis, akkor sem biztos a történet.
Kedves kérdező, ahogy ez előző válaszoló is utalt rá, hiba van a mátrixban. Ha a kérdésedben kritérium, hogy a "hiteles vallás" az ábrahámita isten alakot írja le hitelesen, elég szegényes lessz a választék, és az egész a zsidó, az iszlám és a keresztény vallásra fog korlátozódni, amik kozmológia és spiritualitás terén gyakorlatilag ugyan azt vallják,pusztán triviális, vagy részlet beli különbségekkel.
Ha arra vagy kiváncsi melyik vallás tudná legjobban alá támasztani a SAJÁT istenét/isteneit, akkor nyilván megkérdőjelezhetetlen bizonyítéka egyiknek sincs.
Talán azt mondanám a japán Shinto, a tibeti Bön, a mongol Tengri hit, illetve a hasonló animista vallások istenei a leg hitelesebbek, mivel szemmel látható és kézzel fogható dolgokon keresztül "vannak jelen a fizikai világban". Pl. Hegyek, folyók, égbolt, szél, nap, stb.
Illetve az ezekre alapozott spirituális filozófiák pl. Taoizmus, a Mahajána buddhizmus bizonyos formái is úgymond nehezebben "cáfolhatók" mivel nincsennek annyira kanonizálva, illetve több teret engednek az egyén saját spirituális kiteljesedésének. Illetve nem állítják hogy tudják a választ mindenre, pusztán azt hogy tudják, az egyén hogyan keresheti meg a választ.
"Iszlám.
Meggyőződésem hogy a Kegyes Koràn írja le a legjobban a "vilàg működését". Nincsenek benne ellentmondàsok..."
De vannak: https://www.youtube.com/watch?v=fV7XQ4Lxeo4
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!