Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhista-, és egyéb ázsiai/...

A buddhista-, és egyéb ázsiai/távol-keleti vallások működőképes alternatívát jelenthetnek a Nyugaton egyre csak hanyatló-, visszaszoruló kereszténységnek?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki ismeri ezt az igazán kirívó példát (ami nem épp "aktuális" fejlemény, már 10. évébe lépett): [link]


Tökéletes szemléltetése a kereszténység egyre nagyobb területeken (így kis hazánkban is) való lassú elgyengülésének. A kérdés már csak az, hogy a lelki igényeket képesek lesznek-e a jelenleg Ázsiában virágzó vallások-kultuszok-filozófiák a (nem is olyan távoli) jövőben kielégíteni a nyugati embereknek az ilyetén irányú szükségleteit?



2021. jún. 4. 12:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
20 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
A vallás alapból nem alternatíva semmire. Még ami jó benne, azt is csak közvetetten tudják nyújtani, míg a tudomány és egyéb hasznos közösségek közvetlenül járulnak hozzá az élet jobbátételéhez.
2021. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

A kereszténység valahogy sokkal kiterjedtebb sokkal kezenfoghatóbb szabályokkal és gondolatrendszerekkel.

Azoknak akiknek van szüksége egy valamilyen vallási rendszerre ami nem a kereszténység annak teljesen át kell formálnia az Istenről és a vallásról alakított véleményét ha buddhizmus útjára lép.

Még a muszlim vallás is közelebb van ahhoz, amit Európában Istennek neveznek, nem véletlenül van a nagy mozgás a kereszténység és az iszlám között. Nézd meg mennyi közel-keleti muszlimot sikerül megszolitani az Evangéliumokkal annak ellenére, hogy ők az egzisztenciajukkal a szabadságukat sok helyen az életükkel játszanak. És Európában is sok keresztény hatterű muszlim van akiket még az ISIS is el tud érni

Buddhisták esetleg olyanok körében terjed akik nem vallásos nevelést kaptak vagy ennek ellenére se lettek vallásos keresztények.


Szóval a kereszténység nem a keleti spiritualitás miatt hanyatlik, hanem a hitelhagyas az ateista materializmus ami jobban terjed és ez a gondja az európai kereszténységnek.

De az aki Istenhívő és Istenre úgy gondol, hogy Jelen van az életében nem fogja kielegiteni ezt a Buddhizmus.

2021. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

A keleti filozófiáknak volt egy felfutása a 60-as években világméretekben, a hippimozgalommal együtt, akkor mindent értéknek gondoltak, ami keletről jött, szerencsére mára már lecsengett ez a folyamat.


Én inkább a fiatalokat is megszólító karizmatikus kereszténység térhódítását a rituális kereszténység rovására tartom a jövőben megvalósuló eseménynek.

2021. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ...Laci ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!


Úgy látom, a kereszténység gyengülése együtt járt az erkölcstelenség terjedésével. Nyugaton már a család értékeiről nyilvánosan beszélni nem olyan trendi. Inkább jönnek helyette a különböző "gender-elképzelések", faji ideológiák. A nyugati kényelmes életmód szintén nem segíti elő az Isten felé fordulást. Irónikus, hogy a marxizmus, amely a kommunizmus előszele volt, Ny-Európából indult hódító útjára.


A kereszténység gyengülése (Amerikában is) a II. világháború után fokozatosan jelent meg, de ez nem a távol-keleti vallásokat vonzotta nyugatra, hanem a céltalan hippi-mozgalmat hívta életre és az érdektelenséget.


Valójában az igazság új kifejezésére volna nagy szükség. Vannak elévülhetetlen értékei a nyugati kereszténységnek és a keleti vallásoknak is. Egy globális élettérben fel kell ezt ismerni. Ez az új szemléletmód nem jöhet a politikusoktól. A vallások is inkább a fragmentálódás irányába haladnak, nem az egység felé. Tehát valószínűleg nem egyik-másik vallás fogja az igazi egységet kezdeményezni.


Teológusok különböző vallásokból kimutatták, hogy a világvallások tanításának kb. 70%-a azonos, a többi egyéni sajátosság. Ebből született pl. egy összehasonlító antológia is.


De véleményem szerint a vallások egyesítésének feladatát csak a visszatérő Messiás tudja megtenni, aki az egész emberiséghez jön el.

Jn 16:25 "Ezeket képekben mondtam el nektek. De elérkezik az óra, amikor már nem beszélek képekben, hanem nyíltan hirdetem nektek az Atyát."


Hát, kissé lehet, hogy túllőttem a kérdés keretein, bocs érte, de van benne egy válasz, úgy érzem.

2021. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!