Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mi a véleményete...

Keresztények! Mi a véleményetek a buddhizmusról? Miben tér el a keresztény vallástól? Mit gondoltok egy buddhista emberről?

Figyelt kérdés

2018. jún. 3. 23:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Lényegében a legalapvetőbb dolgokban is eltér. Például, hogy van-e Isten. Míg a kereszténység szerint van, a buddhizmus szerint nincs. A túlvilágról is alapvetően más képet alkot.

Nincs külön véleményem egy buddhista emberről sem, náluk is vannak ilyenek és olyanok is. Mi általában békés vallás képviselőinek látjuk őket nyugatról, de érdemes lenne megkérdezni egyetértenek-e vele a rohingják (rohingya).

2018. jún. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%

Kérlek, ne értsd félre; nem kötekedésből kérdezem, de tulajdonképpen mit számít az, hogy egy kereszténynek mi a véleménye a buddhizmusról? A keresztények túlnyomó többségének nagy valószínűséggel nem sok fogalma van a buddhizmus (vagy akár bármely más nem judeo-keresztény vallás) legalapvetőbb fogalmairól sem – és vice-verza –, ergo a véleményük nem megalapozott, vagy legfeljebb olyan felületes, kétséges, és nem ritkán hiteltelen forrásokból származik, melyek így a legkevésbé sem tekinthetők reprezentatívnak.

A kivételt természetesen tisztelet illeti! Az ő véleményükre esetleg magam is kíváncsi lennék, de – ha már egyoldalú a „vita” – csakis és kizárólag objektív és kulturált (értsd: nem okoskodó/beszólogatós) stílusban.

Hozzátenném, hogy jómagam egyik táborhoz sem tartozom, bár szimpatizálok a buddhizmus bizonyos aspektusaival.

2018. jún. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5%

Na, tessék! Erre gondoltam. Mindössze 3 hozzászólásból meg is érkeztünk...

Ez itt a színvonal. Esküszöm, mintha forgatókönyv szerint menne! Pláne efféle témákban.


- Kaptál választ a kérdésedre? - Nem.

- Volt értelme a válasznak? - Nem.

- Megtörtént a szokásos "kötelező, értelmetlen, szubjektív beszólás"? - Igen.

- Valaki ettől elégedettebb/boldogabb lett? - Őszintén remélem.


#2 voltam, és ezennel kiszálltam.

2018. jún. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező.


A Buddhizmusnak többféle ága van. De lényegében vannak alapvető elemek amiben egyeznek, PL


A buddhizmus nem ismer el semmilyen függetlenül létező Istent, sem egy Teremtőt mint személyt. Ennek ellenére Ezt a személyt ábrázoló szobrokat képeket, ereklyéket imádnak.

A Kereszténységben is sajnos sok tanítás van, de általánosságban, viszont elfogadja, hogy az életnek a létnek van egy alkotója, tervezője.


Gautama Sziddhártát, aki a Buddha címet kapta, arra buzdított másokat, hogy emberi szempontok szerint az emberi lényeget kutatva nyerjenek megvilágosodást, és az értelem feletti uralom révén gyökerestül távolítsák el a szenvedést, elfojtva minden földi vágyat. Azt tanította, hogy ezen az úton érhető el a nirvána, az újjászületések láncolatából való megszabadulás.

Ellenben a Teremtő, nem úgy teremtette meg az embert, hogy saját magától lesz valaki felvilágosult bizonyos erkölcsi elvekben, törvényekben, hanem ebben csak is Isten tud helyes vezetést nyújtani, Ő tudja hogy mi jó és mi rossz az embernek. S ezt csak is Ő tudja és neki van joga meghatározni.


A buddhisták az őseiket imádják, mivel az életük forrásának tekintik őket.

Ám az ember a halála után, nem létezik tovább, az életük forrása Isten, és nem az Ősök, akik épen "alszanak" és a feltámadásra várnak. Ők nem tudnak sem jót, sem rosszat tenni. Az életbe semmilyen módon nem tudnak beleavatkozni.


Mit gondolok?

Ő is csak egy ember, akinek meg kell tudnia az igazat erről a témáról. Ezért el kell mondani neki. Biztos vagyok benne, hogy valahol jót szeretne, az életében helyesen szeretne létezni, csak sajnos nem a pontos, és helyes ismeret alapján.

2018. jún. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%

Talán annyit még, az emberi felvilágosulásról:


Az ember jelenleg nem ok nélkül szenved, és ebből nem tud kilépni, csak Isten segítségével, hiszen az első ember miatt tart itt az emberiség. Az tény, hogy egy ember valamilyen belső békét tud teremteni magának, de a világban levő bajokat, betegséget és a halált nem kerülheti el, pontosan, az első ember lázadása miatt.


Isten pedig örök élere teremtette az embert, nem volt a halál a tervben. Ezért, hogy ez vissza álljon az eredeti szándékra, egy megváltásról gondoskodott, ami az Ő szavukkal élve: "Nirvána" lesz.

Jézus azért halt meg, hogy Isten eredeti szándéka megvalósuljon az emberek érdekében, Ezt az úgy nevezett "nirvánát" vagy más szóval tökéletes állapotot, csak Isten tudja megadni, és elhozni, ide a Földre.


Ekkor megszűnik a halál, a betegség, és minden ami most beárnyékolja az ember életét. Akik meghaltak, azok pedig vissza kapják Istentől az életüket, és itt találkozhatnak a Földön a szeretteikkel.

2018. jún. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

"Az utolsó válaszolótól kérdezem,keresztény vagy?"


Ő nem keresztény, az ilyeneket nevezik álkereszténynek. Rendszeresen rágalmazza, lehülyézi, gyűlölködik a katolikusokon is. Egyszerű szektás troll, szerintem hitgyülis lehet. Sokszor a hazugságtól sem riad vissza, szóval kedves kérdező, ő nem keresztény.

2018. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Elismerem,hogy a kérdés szubjektív volt!
2018. jún. 4. 07:46
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 4. 07:53
 9/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#3 nem erteted meg olvasgad meg el parszor a torteneteit
2018. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%

A legalapvetőbb eltérés a következő (amit én nyilván keresztyén szemszögből írok, tehát elfogult vagyok):


A buddhizmus szerint az egész élet egy nagy szenvedés, aminek az oka hogy vágyakozol dolgok iránt. Ha ezt abbahagyod (és kb. úgy élsz mint egy buddhista szerzetes, aki nem hagyja magát kizökkenteni semmi által), akkor "beküzdöd" magad a Nirvanába. Máskülönben halálod után újjászületsz (akár a Földön, akár valamelyik szellemi világban).


(Érdekesség: A keresztyénségben is érdekes módon megjelenik ez a szenvedés motívum, amikor Isten kiűzte Ádámot és Évát a Paradicsomból, megígérte nekik hogy mostantól lesz szenvedés és halál.)


A keresztyénség egy teremtő Istenben hisz, és hogy az embert a saját képmására teremtette (olyan értelemben hogy ismeri "Isten törvényeit", lelkiismerete mélyén tudja mi a jó és mi a rossz). Ez felelősséggel is jár, mivel a "rossz" választása elválaszt Istentől. A szenvedés és a halál forrása pedig valójában az Isten nélküli lét következménye. Viszont sajnos minden ember vétkezik, és nem is keveset...

Isten kijelentette magát emberkémnt (Jézusban), és élt egy olyan életet, ahol nem vétkezett. Így nem érdemelt volna halált, mégis megölték. Ezáltal magára vállalta a büntetést helyetted, hogy te üdvözülhess. Te bánd meg a bűneidet, és bízz Jézusban.


A keresztyénség épp abban különbözik más vallásoktól hogy itt nem te küzdöd be magad a Mennybe / Nirvanába / akárhova, mert saját magad képtelen lennél erre, hanem Isten kegyelméből kerülsz oda!

2018. jún. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!