Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet igazolni, hogy...

Hogy lehet igazolni, hogy nincs semmilyen vallása?

Figyelt kérdés

Párom kint dolgozik Németországban,mikor kiment segítettek német nyelv hiányában a papírok kitöltésében.Az egyik ilyen papíron kérdezték mi a vallása,ő mondta nincs neki semmi mert nincs megkeresztelve,bérmálkozva...ezt akkor ő nem tudta,h van egy olyan is,h beikszelheti a nincs vallása ezért aki segített neki megjelölte a római katolikus vallást.Nem lenne baj ha nem vonnák évente a fizetéséből adót ami nem is olyan kevés majdnem 300euró.Itt azt mondták neki csak akkor tudják megváltoztatni a nem létező vallását ha hoz egy igazolást az katolikus egyháztól hogy nem tartozik hozzájuk.Na itt a gond!!!Az egyház nem ad ki ilyet mert bárhol meglehet bérmálkozni nem lakóhelyhez kötött,meg mit igazoljon ha tul.kép nincs is ott náluk!?!?

Szóval a kérdésem honnan szerezzünk be egy olyan papírt amiben benne van hogy sehol nem bérmálkozott és egyáltalán nincs semmilyen vallása?

Bocs,a hosszú kommentért remélem azért érthető voltam.


2010. aug. 21. 15:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha a hivatal meg igazolást kér, akkor a katolikusoknak kutya kötelességük adni arról, hogy NEM TARTOZIK KÖZÉJÜK!
2010. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szóval, a férjem volt bent a hivatalba itt kint Németországban és ők mondták hozzon otthonról egy igazolást miszerint nem tartozik a kat.egyházhoz.Mi most voltunk otthon és voltunk bent az egyháznál ahol a férjem lakott,ott azt mondták nem tudnak adni igazolást mert 1.nincs mit igazolni=nem tartozik oda

2.meg bárhol lehet bérmálkozni ez nem helyhez kötött,és ezt a pap nem tudja ,h esetleg történt-e másik városba ilyen.

Az első ponttal teljesen egyetértek,miért adjon igazolást ha nincs is ott a gyülekezetnél.

De mi csak Magyaro.-ról tudnánk kérni ilyet esetleg,csak az a kérdés,hogy honnan kellene amiben benne van az hogy egyáltalán nincs semmilyen vallása?????

2010. aug. 23. 14:00
 13/16 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, hogy a katolikusok ezt így kezelik! Mintha nem érdekelnék őket, hogy valaki csak véletlenül és kényszerből fizet nekik adót, vagy saját elhatározásából, szívből!!!!


Ez az eljárás gyomorforgató! Az a mai számítógépes világban pedig igen gyenge érv, hogy a helyi pap nem tudja megmondani, hogy x y-nak van-é valami köze a "dicsőséges" egyházukhoz, vagy sem.


Ezt az egyházzal kellene pedig tisztáznotok, mert az ő érdekük is, hogy ne lopják el tisztességtelenül az emberek pénzét ilyen szerencsétlen félreértések miatt! Mert ez lopás, ha nem akarnak intézkedni az ügyben, hogy ne kapjanak olyanoktól is pénzt, akiknek ez egyáltalán nem állt szándékukban.


Én nem ilyen körülmények között, de kijelentkeztem ebből az egyházból, töröltettem magam, mert nem értettem egyet vele sok mindenben. Ez esetben nem volt nehéz dolgom, mert engem annak kereszteltek, tehát papíron tagja voltam. Bár sok olyanról hallottam már, akiknek még ez is hosszú és bonyodalmas utánajárásba került, mert ugye a "nem akaromság" és a bürokrácia bizony még ott is működik rendesen.


Szerintem erélyesebben kellene fellépni a tisztelt pápistánál, mert amíg nem értik meg, hogy a hatóságot is bevonjátok, ha kell, addig lehet, nem tesznek semmit.


Mindenesetre jól jellemzi őket ez is!

2010. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem is beszélve még arról, hogy jelenleg én is egy világméretekben is jelen lévő egyházhoz tartozok, de érdekes, hogy nálunk nemzetközi szinten, akár külföldön is rendelkezésre áll az a lista, hogy ki tartozik ahhoz az egyházhoz. Ez egy igen logikus eljárás, mert a kereszténységnek nem nemzeti, nacionalista egyházakból kell állnia, hanem mindenhol egységesen működő szervezetként működni.

Nagy különbség!


Ebben az esetben szerintem mégis csak az lenne a logikus eljárás, ha adnának egy igazolást arról, hogy tévesen lett velük azonosítva a férjed.

2010. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha annyira ragaszkodnak az Írásellenes csecsemőkereszteléshez, akkor arra már nem képesek, hogy nyilván tartsák kik vannak közöttük?

Nem hiszem, hogy legalább országosan nincs ez nyilvántartva.

2010. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen,mi is azon gondolkozzunk,h hihetetlen az a mai világban,h nincs nyilvántartva,hogy ki tartozik közéjük.

Mondjuk nem tudom milyen papírt kellett volna neki írnia amit itt elfogadnak!Mert gondolom az,hogy ír egy pár sort,hogy X Y nem tartozik az egyházhoz lehet nem felelt volna meg..Vagy egy kijelentkezéskor van valami "formanyomtatvány"?

Hááát nem tudom!!!

Itt még teszünk egy próbát hátha,ha meg nem jön össze akkor marad a jövő évi próbálkozás mert sajnos karácsonyig nem megyünk haza.:(:(

2010. aug. 23. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!