Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudom igazolni, hogy nem...

Hogy tudom igazolni, hogy nem vagyok katolikus vallású? Ki tud nekem ilyen igazolást adni?

Figyelt kérdés

Németországban dolgozom,nem vagyok megkeresztelve és nem vagyok tag,viszont egy félreértés miatt az lett ikszelve a bejelentkezési lapomon hogy katolikus vagyok.

Ezért ki szeretnék lépni,de igazolás nélkül nem tudnak semmit sem csinálni.


2010. nov. 25. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy igazolás nélkül? A vallásszabadság szerint olyan vallású vagy, amilyennek vallod magad. Még az is mindegy, ha meg vagy keresztelve, az csak a vallás szemszögéből elköteleződés, nem a tiédből.
2010. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

HONNAN szeretnél kilépni???...

Miért, ahhoz kellett igazolás, hogy katolikusnak valld magad?!

2010. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A probléma az hogy otthon a pap nem ír olyan igazolást,h nem vagyok tag mert ha nem is vagyok belépve akkor nincs is miről írnia.De itt meg nem tudok kilépni mert anno azt nyilatkoztam hogy katolikus vagyok.Sajnos akkor nem tudtam hogy van olyan is hogy nincs vallása.Igen ez az én hülyeségem volt.És itt ugye kemény pénzeket vonnak a fizuból az egyház javára,na ez miatt kellene kilépnem.

Mert ha még tényleg lenne vallásom akkor megértené az ember.

Nem tudom honnan kérjek ilyet vagy van esetleg valami nyilvántartás ahol megvan az hogy nem vagyok tag?

2010. nov. 25. 15:54
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem kellet igazolás hogy katolikusnak valljam magam!Csak most kell ha kiszeretnék lépni az egyháztól mert itt az ügyintéző azt mondta csak úgy tudja módosítani ha hozok egy ilyet!!

De hát honnan?

2010. nov. 25. 15:56
 5/11 A kérdező kommentje:

De a papot is meg lehet érteni mit igazoljon ha nincs mit.Meg azt is mondta hogy ez nem helyhez kötött mármint a keresztelés és attól hogy az állandó lakcímemen nem történt keresztelés attól még más városban lehet hogy történt.

Tehát ezért nem ad.

2010. nov. 25. 16:03
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Na ezért mondja a Biblia: Ne hazudj! Annak idején mondtál volna igazat. De ilyen az ember. Ha hazudik és haszna van belőle, az rendben van. És ha kára származik belőle, akkor sem azt bánja, hogy hazudott, csak a negatív következményektől szabadulna.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy fórumon ezt találtam:

"Szia!


Baden-Würtenbergben élünk,és mi is elkövettük azt a "hibát"hogy római katolikusnak vallottuk magunkat.Pár hét mulva világosított fel egy kedves német ismerős,mivel jár ez...Ekkor bementem a Stadtbüróba ahol a lakcímet jelentettem be annak idején,és szó nélkül,igaz mosolyogva,de aláírattak velem egy nyilatkozatot,hogy mégsem tartozunk semmiféle egyházhoz.Nem kértek semmi igazolást!Azt mondták,ezzel le is van rendezve a dolog.Remélem."


valamint:


"Szia!

Nagykorú személy bármikor kiléphet az egyházbòl, teljesen függetlenül attól, hogy elötte mennnyi ideig volt annak tagja. A kilépés módja tartmànyonkènt változó (mint Németországban minden). Próbálj innen elindulni:

[link]


Ha férjed kilépett, az nagyon fontos, hogy ezt a tényt az adókártyáján is tüntessék fel!"



ma 17:34:

Miért kell szegény katolikusokat olyan "válasszal" lejáratni, ami a testvéri szeretet és a jóhiszeműség tökéletes hiányáról árulkodik?


Ha már nem olvasod el a kérdező kommentjeit (vagy nem tudod őket értelmezni), akkor legalább egy alapvető jóhiszeműség legyen benned, hogy nem bunkó, csaló, hazudozó gazember az illető...


"Sajnos akkor nem tudtam hogy van olyan is hogy nincs vallása.Igen ez az én hülyeségem volt."

2010. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
* Előző vagyok... bocs 17:34 egy szóval sem írtad, hogy katolikus vagy... ettől még a véleményem persze áll...
2010. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 18:22-es!!

Megnézem a linket hátha jutok valamerre ez ügyben.

2010. nov. 25. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:

19.17.


A válaszod nagyon korrekt, sejtem miért vagy 97%-os. Viszont én abból élek, hogy az emberek úgy írnak alá papírokat, hogy fogalmuk sincs, mit írtak alá. És jó lenne már megtanulni az ateistáknak is, hogy minden cselekedetünknek következménye van. Lám, egy ilyen ártatlannak tűnő dolog, hogy azt X-elem hogy vallásos vagyok, mikor pedig nem is, és aztán kiderül, hogy bizony komoly következményekkel jár, ha valaki katolikusnak vallja magát. Persze, ha valami haszna lett volna belőle, akkor, most büszke lenne magára. És vagyok olyan jó emberismerő, a kérdező pontosan látta mit X-el be, ha van egy kérdés, hogy vallásos-e, és X-elni kell, akkor van egy igen, meg egy nem rublika. Egy németországi munka meg van olyan fontos, hogy az ember odafigyel, hogy mit X-el. Én nem tudom, mire gondolt a kérdező amikor az igenre X-elt, de biztos nem ok nélkül tette, csak nem jött be neki. Én meg hívő vagyok nem hülye. A szeretet nem tesz naivvá.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!