Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet igazolni, hogy...

Hogy lehet igazolni, hogy nincs semmilyen vallása?

Figyelt kérdés

Párom kint dolgozik Németországban,mikor kiment segítettek német nyelv hiányában a papírok kitöltésében.Az egyik ilyen papíron kérdezték mi a vallása,ő mondta nincs neki semmi mert nincs megkeresztelve,bérmálkozva...ezt akkor ő nem tudta,h van egy olyan is,h beikszelheti a nincs vallása ezért aki segített neki megjelölte a római katolikus vallást.Nem lenne baj ha nem vonnák évente a fizetéséből adót ami nem is olyan kevés majdnem 300euró.Itt azt mondták neki csak akkor tudják megváltoztatni a nem létező vallását ha hoz egy igazolást az katolikus egyháztól hogy nem tartozik hozzájuk.Na itt a gond!!!Az egyház nem ad ki ilyet mert bárhol meglehet bérmálkozni nem lakóhelyhez kötött,meg mit igazoljon ha tul.kép nincs is ott náluk!?!?

Szóval a kérdésem honnan szerezzünk be egy olyan papírt amiben benne van hogy sehol nem bérmálkozott és egyáltalán nincs semmilyen vallása?

Bocs,a hosszú kommentért remélem azért érthető voltam.


2010. aug. 21. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azért vonnak le 300 eurót mert római katolikus? Ezt így nem lehet. Ha az egyháznak fizeti be talán. De azt se a munkahely vonja le. De keresztelkedjen meg a párod, és akkor nyugodt lehet a lelkiismerete.
2010. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azért vonnak mert akármilyen vallású is lehetne akkor másik egyháznak fizetné ki ezt az összeget.Sajnos itt nem úgy megy,h majd befizetem.Nem akar semmilyen vallást és ami jelenleg nincs abból nem vonnának semmit sem.Csak ezt kell valahogy bizonyítani.
2010. aug. 21. 15:38
 3/16 anonim ***** válasza:
szerintem is hülyeség, ez valami más lesz.. itthon is ha egyháznak akarsz adományozni, azt neked kell adóbevalláskor jelezned.. először valami "írástudóval" nézessétek meg a bérjegyzékét
2010. aug. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Németben egy ilyen diktatórikus eljárás azért kiverné a biztosítékot!

Furcsa lenne, ha így menne.

2010. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Már pedig igaz, Németországban automatikusan szedik be az egyházadót az általad megadott egyháznak.


A kérdéshez csak tipp, de szerintem egyszerűbb lesz kilépni az adott egyházból, mint azt bizonygatni, hogy soha nem is volt tagja (olvastam cikket, ami az egyházakból kilépő németekről szólt, hogy a többség pont a túl magas egyházadó miatt lépett ki, tehát lehetséges kilépni, és felteszem nem is lehet olyan bonyolult).

2010. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Oké a kilépés, de ha nem is volt semmilyen egyháznak a tagja akkor mi a teendő????Hogy bizonyítsuk be hogy egyik egyház tagja sem?

Mert csak úgy kidobni az ablakon 270valahány eurót ami igazából nem is járna nekik!!Ezt elkölthetnénk a gyerekre is.

Valaki valami segítséget tudna adni,hova forduljunk?

Vagy írjunk mi egy valamiféle igazolást?De hogy és mit?

2010. aug. 21. 21:15
 7/16 A kérdező kommentje:
Vagy hogy megy ez a kilépés?Odamegy és mondja,h ő ki szeretne lépni és adnak egy papírt?Nem néznek utána,h egyáltalán a "bárányuk" volt-e??
2010. aug. 21. 21:19
 8/16 anonim válasza:
Ügyvéd!!! Ha nem volt tagja semmilyen egyháznak sem, akkor nincs honnan kilépni, hogy adjon igazolást bármelyik egyház? Micsoda kifacsart logika ez? Ez egy saját hibátokból elkövetett félreértés, ezen az úton járjatok a végére.
2010. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy megy a kilépés, de felteszem van ennek egy hivatalos menete, aminek nem sok köze van az egyházhoz, bemész a megfelelő hatósági helyre, bejelented, hogy szeretnél kilépni az egyházból (nem szeretnél nekik többet adót fizetni), és néhány papírt aláírsz. Kb. így mehet a dolog logikusan, mint minden egyéb ügyintézés, lakcím változás bejelentése, stb. esetén.


A párod van kint, ő tud ennek a legegyszerűbben utánanézni, vagy megkérdezi valamelyik helyi német ismerősét, vagy szimplán bemegy valami helyi önkormányzatba, és ott érdeklődik, mi ilyenkor a pontos teendő.

2010. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Németben a katolikusak jelölték meg? Hát ott pedig (ha jól tudom) a protestánsok többen vannak. Lehet, hogy lényegesen kevesebbet kellene fizetni. Sőt, ha olyan kisegyházat jelöltek volna meg, akkor szinte semmit! Vagy mindenkinek egyformán szívják a vérét?


De a probléma ott van, hogy nem fog tudni kilépni, ha benne sincs. Itt szerintem az illetékes hivatalban kellene utánajárni, hogy lehessen módosítást kérni, ennyi!

2010. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!