Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Néha nem értem, ha van isten...

Néha nem értem, ha van isten sokak szemében az mért lenne magyarázat a halál utáni ékethez?

Figyelt kérdés
Mért ne lehetne isten, és attól neked kapufa? Vagy épp fordítva nincs isten de van élet, vagy egyik sem, vagy mindkettő. Az egyik nem következik a másikból. Ha van egy könyved sem jelenti azt hogy tudsz olvasni.
2021. jan. 26. 15:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Élethez* elírtam
2021. jan. 26. 15:51
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Vallásban keresel logikát?
2021. jan. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt úgy általános felfogásban.
2021. jan. 26. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Egy hívő azért hívő, mert a gondolkodásban, a logikában eléggé gyengén muzsikál.

Ezért lehet vele simán elfogadtatni ilyeneket is.

2021. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Az első felvetésed igaz. Hiszen a halál nem is volt Isten szándéka az emberek felé. Ezt büntetésűl kapta az ember, evvel ér véget az élet, és nincs tovább.

A második felvetésed pedig téves. Élet nincs Isten nélkül. Az életet Isten hozta létre, nem magától keletkezett, mint ahogy semmi sem jön létre csak úgy.

2021. jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

"a halál nem is volt Isten szándéka"

Ez nem igaz.

Előre tudta. Ha mást akart volna, akkor azt valósítja meg.

2021. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy van halál utáni élet de Isten nem létezik. Még azt is könnyebb elképzelni, hogy Isten létezik de halál utána élet nem. Magát a halál utáni életet, a Mennyet, a Poklot nem úgy képzelem el, ahogy a pop kultúrába van beépülve, amit sok keresztény el is (sajnos). A Pokol az egy állapot, az Istentől való végleges eltávolodás, a Menny pedig az ellenkezője, ha valaki a halála után a Mennybe az azt jelenti, hogy közel kerül Istenhez, vagy inkább Istenhez kerül. Az örökélet a feltámadás után nem olyan élet mint a földi életünk, nem fognak a biológiai testünk korlátai és szükségletei korlátozni, irányítani ahogy most.
2021. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De mi értelme lenne a halál utáni életnek Isten nélkül? Vagy milyen erő tartaná fenn a halál utáni életet? Az anyagi világ, amiben most vagyunk, képes teremteni egy szellemi világot? És miért csak két fajta világ van, az anyagi világ most és a halál utáni. Több nincs? Én mondjuk azt nem értem, hogy test nélkül mit csinálnánk halál után? Amikor már nem ehetsz, ihatsz, nincsenek érzékszerveid? Ezért csak azért létezik a halál utáni élet, hogy Istenhez tartozzunk. Ha nincs, akkor csak értelmetlenül bolyonganánk a semmiben, mint az űrben.
2021. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pontosan a könyv hasonlat nagyon jó. Miért lenne Isten (a könyv) csak úgy, ha nem hinnénk benne. A hitet gyakorolni és fejleszteni kell. Csak lenne az Isten és nem lenne a hit és utána való vágyódás, akkor épp olyan értelmetlen lenne a könyv a kanibálok között, akik soha nem akarnának olvasni. Most pont egy hitetlen/istentagadó olyan mint egy őslakos, aki nem veszi észre a könyvet és nem akar olvasni.
2021. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!