Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükség istenre?...

Miért van szükség istenre? Miért hisztek istenben? Miért gondoljátok hogy a jó vallást választottátok és nem egy hamis istenre pocsékoljátok az életeteket? Miért lettetek valásosak?

Figyelt kérdés

2020. nov. 6. 20:38
 41/92 A kérdező kommentje:

40.


Azt nem válaszoltad meg hogy miért kell keresnie.


Szóval a te vallásod a megfélemlítésre alapul. Értem. Az istened biztosan nagyon rendes ha folyamatosan félelemben tartja az embereket. A hívői is nagyon rendesek lehetnek ha félelem kell ahhoz hogy normálisabban viselkedjenek.

2020. nov. 14. 15:04
 42/92 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

De megvalaszoltam

az amit te "kifurkeszhetetlennek" tartasz, ha ettol nyugodtabb vagy


de hatha megerted: nem azert keres mert kell neki hanem mert Ö akar


ugy ahogyan akarja azt hogy te is keresd Öt


nem a megfelemlitesre alapul, hanem Isten Tanitasara a Jora, nincs jo/rossz relativ stb. Igy tartod/tartjatok de van es van abszulut meghatarozott jo

Mi ismerjuk a Tanitas alapjan mit kell tennunk es mit kell elhagynunk


Isten nem "Dolores Jane Umbridge"


nem hatalommanias mivel ove a hatalom, viszont annyira josagos hogy szabadsagot ad napjainkban meghozza teljest mint lathatod, szabadon gyilkolaszhatnak, betegeskedhetnek es lehet sorolni


annyira josagos hogy megbocsatja is a buneink csak hinnunk kell benne


szamunkra ez meeghatarozott, mi nem lephetunk onellentmondasba

ha hiszunk Benne Jot es Jol is cselekszunk


Itelet Napjan majd meglatod, sorban fogunk allni egy nagy "katedra" elott es integetunk egymasnak majd szepen besorolnak merre menyjunk tovabb ket nagy utvonal lesz a Karhozat es az Udvozules


Udvozules nem azt jelenti hogy kis rabszolga leszel orokke hanem orokkevalo boldog eletet ami Jo lesz nem olyan mint a Foldi elet(ed)

2020. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
57%

Okoskodnak az ateisták

kiforgassák a hívők véleményét elenának,kritikusok,okoskodók magas szintű gondolkodók de veszély esetén vagy háború esetén életveszélyben

robbanások közepette a nagy ateisták akik békeidőben

nagy hangerővel

hangoztatják hogy ők mennyire nem hisznek Istenben a hívőknek pedig kigúnyolják mennyire nem ér semmit amivel ti foglalkoztok szóval ha ilyen helyzetbe kerülnek akkor a történelmi tapasztalat azt mutatja hogy pontosan ők azok akik hirtelen megváltoznak és elkezdik hangosan félelemmel telve kiabálni

hogy :


-Isten segíts

-Isten segíts

-Isten segíts

2020. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 A kérdező kommentje:

Te írtad hogy ha nem teszek jót akkor meg fog büntetni. Tehát féljek a büntetéstől és legyek vallásos. Ez megfélemlítés.

Az hogy legyél vallásos vagy pokolra kerülsz és öröké szenvedni fogsz az is.


Valószínűleg az emberek nagy része köszöni hogy olyan jóságos hogy hagyja a rokonait értelmetlenül betegségben meg halni, vagy hagyja hogy meggyilkolja valami őrült, vagy hagyja hogy megcsonkuljanak stb.


Meg bocsátja a bűneimet? Miért érdekelne engem az ő megbocsátása?

Nincsenek bűneim alapból tehát nincs mit megbocsátania. Se neki

se senki másnak.

Na látod a vallásosok folyton mennek gyoni mert vétkeztek. Akik meg nem vallásosak azok meg nem vétkeznek(én legalábbis nem).

Tehát a nem vallásosak jobbak.


Én se léptem önellentmondásba soha vallás nélkül se. Tudom mi a jó és mi nem az. Ehhez nem kell vallás.

Egyébként de minden csak néző pont kérdése. A jó is. Koronként és helyenként is változik hogy mit tekintenek jónak.

Sokan elítélik azt mikor Dániában az öbölben tömegszámra mészárolják a delfineket ott vannak kibelezve folyik mindenfelé a vér és ott játszanak mellettük és velük a kisgyerekek is. Szörnyű az ami ott zajlik mégis számukra ez teljesen hétköznapi mert ebben nőttek fel.



Mi alapján sorolják be az embereket?

Lehet hogy sok olyan ember van aki addig bűnös életet éltek de lehet hogy ha pár nappal később jön el az ítélet napja akkor már gyontak volna és vallásosak is lennének.

Vagy fordítva is akár. Akkor így rengeteg jó ember kerülne pokolra és rossz menybe.


Én baromi jól érzem magam a földi életemben is.

Neked nem azért kell a vallás mert szar az életed és így tudsz reménykedni hogy majd talán akkor jó lesz?


Egyébként azt mondtad megbocsátó.

Akkor élem az életem ahogy akarom majd az ítélet napján megbánom a bűneimet és akkor menybe kerülök.

De ugyan ilyen módon a pokolba kerülteknek miért nem bocsát meg?

Elvileg a pokolba aki bekerült az nem kerülhet ki. De ha már meg bánta bűneit akkor miért nem bocsát meg neki isten?

Hiszen megbocsátó.

Azért mert akkor nem lenne olyan jó a megfélemlítés.



Következtetés:

Vagy megfélemlítésen alapuló kamu ez a vallás.

Vagy élhet az életem ahogy akarom mert majd max a pokolban megbocsát isten és feldob a mennybe. (télen persze megint bűnözni kell majd kicsit mert lent melegebb van lehet mert ott a kazán)

2020. nov. 14. 18:42
 45/92 A kérdező kommentje:

43

Sok vallásos pedig pont hogy elveszti a hittét mert rájön hogy akármennyire is rimánkodik akkor se változik semmi.


Mert ha leveszed a vallási elvakultság szemüvegét akkor kicsit másképpen látod a dolgokat.

Például az hogy a kecske felmegy a hegyre az nem bizonyítja azt hogy isten létezik. (csak hasonlat arra hogy milyen dolgokkal szoktatok érvelni)

2020. nov. 14. 18:46
 46/92 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

miert nem? Milyen szepen rimel is

Isten hegyeket tud mozgatni

kecskeket ne tudna?


ha felsz, feljel, de nem ugy latszik akkor nem tudom mit papolsz megfelemlitesrol


ami egy alap dolog es nem tudom te vagy e mindeg vagy sem, de sokan lehetnek hasonloak, sajnos, bankodom is miatatok

meg magad is irod itt hogy "de relativ" persze neked, te igy tartod de ez mellekes


szoval hogy nem tudsz kulonbseg tetelt alkotni, nincs lelkiismereted, onertekelesed, lehetne sorolni, persze hinni hiszel benne hogy "van", elhiteted magaddal es buszke vagy ra es relativ eppen helyesnek is tartod


viszont nem tudod mi az oszinteseg, kepmutatas, megbanas

sajat eltorzult relativ fogalmakat alkottal es ennyi


"megbanom majd es kesz" elek az eletben es kesz" "mindegy minden ugyis" "lesz ami lesz"

"persze azert addig filozofalgatok ertelmetlensegeken mert unalomuzesnek az is jo"


igen a Mennyben majd szabadon garazdalkodhatsz bunozhetsz, de onan a pokolba mar nem kerulhetsz ez lesz Isten bosszuja, legalabbis te igy fogod szenvedesnek megelni az orokeletet

2020. nov. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 A kérdező kommentje:

46

Nem értetted meg. A delfineket mészárló vallásos emberek szerint azzal nincsen semmi baj az egy jó dolog hogy ők halomra ölik ott a delfineket. Másik vallásos ember szerint azonban ez szörnyű dolog.

Tehát a vallás nem fogja pontosítani hogy mi a rossz és mi a jó minden esetben.

Magyaráznak valamit azt mindenki maga értelmezi valahogy aztán az alapján alkotok valamilyen érték rendet.


De erre az ember akkor is képes ha nincs vallása. A vallás nem egy ilyen szuper erő amivel képesek lesztek olyanra amire mások nem. Inkább egy mankó amire támaszkodtok ha valamit nem tudtuk meg oldani. (mint ahogy mondtad a katonákat is azok is csak próbálnak menekülni és vallásba menekülnek ha még nem tapasztalták meg előtte hogy fölösleges)


Én tökéletesen különbséget tudok tenni jó és rossz között.


A megfélemlítéshez nem kell félnem. De a vallási szemüveged miatt nem látod hogy az a rendszer már pedig egy megfélemlítő rendszer.


"szoval hogy nem tudsz kulonbseg tetelt alkotni, nincs lelkiismereted, onertekelesed, lehetne sorolni, persze hinni hiszel benne hogy "van", elhiteted magaddal es buszke vagy ra es relativ eppen helyesnek is tartod"

Hiszek benne hogy van? Te nagyon el vagy tájolva. Neked komoly gondod lehet ha csak a vallás tud neked valami kis önértékelést és lelkiismeretet adni és ha azt hiszed ezekkel csak a vallásosak rendelkeznek.


Képzeld el a nem vallásos emberek se különböznek sokban a vallásos emberektől.


"viszont nem tudod mi az oszinteseg, kepmutatas, megbanas

sajat eltorzult relativ fogalmakat alkottal es ennyi"

MI VAN??????????

Miért ne tudnám hogy mik ezek? Miért lennének eltorzultak?


"igen a Mennyben majd szabadon garazdalkodhatsz bunozhetsz, de onan a pokolba mar nem kerulhetsz ez lesz Isten bosszuja, legalabbis te igy fogod szenvedesnek megelni az orokeletet"

A pokolba csak a téli hideg ellen akartam vissza menni de tavasszal megint újra bűnbánó lennék és akkor isten megbocsátana és újra mennybe kerülnék.


Te egyébként miért hiszed azt hogy a vallás valami szuper képességekkel ruház fel?


Arra az ellent mondásra sem mondtál semmit hogy a pokolból elvileg nem lehet kijutni vallásod szerint de közben isten megbocsátó és akkor a pokolbélieknek is meg kéne bocsátania és a mennybe engednie őket.

2020. nov. 14. 19:56
 48/92 anonim ***** válasza:
100%

"kiforgassák"

kiforgatják


"a hívők véleményét elenának"

ki az az Elena?


"ők azok akik hirtelen megváltoznak és elkezdik hangosan félelemmel telve kiabálni"

igen? mindenki? ott voltál személyesen? azoknál is ott voltál, akik (ahogy a kérdező már meg is írta) itt jöttek rá, hogy az a sok évnyi ima a semmibe ment, mert senki sincs, se isten, se ember, aki megmenthetné őt a haláltól?

2020. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:

"Isten hegyeket tud mozgatni


kecskeket ne tudna"

ennyire tartod magad? szomorú


"meg magad is irod itt hogy "de relativ" persze neked"

nem csak neki, mindenkinek. hiszem látod, neked más mint a kérdezőnek, tehát nem lehet egyetemesen objektív

2020. nov. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#47 azt mondod nincs szuperkepesegem? keprsseguk a vallasosoknak? Miert nincs? ez igazabol irigyseg csak hiaba tagadod


de mit irigyelsz? A a vallasi szuperkepesseg keresztet jelent, vagyis szenvedest is ezen a vilagon, a hitetlenek elehedettseget hogy a hivok milyen ostobak es a hogy az ostobak okosnak hiszik maguk es a hitetleneket ostobaknak


rendben

2020. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!