Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van szükség istenre?...

Miért van szükség istenre? Miért hisztek istenben? Miért gondoljátok hogy a jó vallást választottátok és nem egy hamis istenre pocsékoljátok az életeteket? Miért lettetek valásosak?

Figyelt kérdés

2020. nov. 6. 20:38
 31/92 anonim ***** válasza:
38%
kedves nemhívő Istentagadók-ti a nincsből a nincsbe mentek-nagyon jó....
2020. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:

Szia!



K Miért van szükség istenre?


K-V Miért van szüksége Istennek az emberre?



K Miért hisztek istenben?


V Azért mert Isten megkeresett és kinyilatkoztatta magát nekem

már gyerekkoromban.


Róm 8:28

28 Azt pedig tudjuk, hogy minden összedolgozik azok hasznára, akik szeretik az Istent, s akik az Ő döntése folytán elhívottak.

29 Akikről ugyanis már előre így döntött, azokat előre ki is jelölte arra, hogy saját Fia képmásához váljanak hasonlóvá, azért, hogy Ő legyen az elsőszülött a sok testvér között;

30 s akiket előre kijelölt, azokat el is hívta; akiket elhívott, azokat igazakká is tette; s akiket igazakká tett, azokat meg is dicsőítette.

31 Mit is akarunk mondani tehát minderről? Ha az Isten velünk, ki van ellenünk?



K Miért gondoljátok hogy a jó vallást választottátok és nem egy hamis istenre pocsékoljátok az életeteket?


V Ján 15:16

Nem ti választottatok ki engem magatoknak, hanem én választottalak ki titeket magamnak, és én rendeltelek arra, hogy elmenjetek, gyümölcsöt teremjetek, s a gyümölcsötök megmaradjon - azért, hogy amire csak megkéritek az Atyát a nevemben, megadja nektek.



K Miért lettetek valásosak?


V 2Tim 1:9 Aki megtartott minket és hívott szent hívással, nem a mi cselekedeteink szerint, hanem az ő saját végezése és kegyelme szerint, mely adatott nekünk Krisztus Jézusban örök időknek előtte


V Kol 1:26-27

26 a titkot, amely korszakokon és nemzedékeken át rejtve volt az emberek elől - most pedig láthatóvá vált az Ő szentjei számára,

27 akiknek az Isten tudtára akarta adni, hogy milyen bőséges a nemzetek között e titok dicsősége: amely a Krisztus bennetek, a dicsőség reménysége,

2020. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
31-es: és aki hívő annak mi a bizonyítéka arra hogy a nincsből valami természetfeletti csodába tart amire nincs semmilyen kézzelfogható magyarázat?
2020. nov. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
48%

33-mas!



Bizonyíték???


Az Isten szavának a prófétai kinyilatkoztatások beteljesedése a történelem során valamint korunkban és a jövőben való megvalósulása.

Ezen kívül még ott van a hívők életében Isten természetfeletti megnyilvánulásai, és királyi uralmának eljövetele az egyéni hívő életben valamint eljövetele a jövőben a világmindenségben is.



Zsid 12:1 Azért mi is, akiket a bizonyságok ily nagy fellege vesz körül, félretéve minden akadályt és a megkörnyékező bűnt, kitartással fussuk meg az előttünk levő küzdőteret.

Zsid 12:2 Nézzünk a hit elkezdőjére és bevégzőjére, Jézusra, aki az előtte levő öröm helyett – a gyalázattal nem törődve – elszenvedte a keresztet, és Isten trónjának a jobbjára ült

2020. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:

"Az Isten szavának a prófétai kinyilatkoztatások beteljesedése a történelem során valamint korunkban és a jövőben való megvalósulása."

és mi van azokkal a jövendölésekkel, amik nem jöttek be?


"Ezen kívül még ott van a hívők életében Isten természetfeletti megnyilvánulásai, és királyi uralmának eljövetele az egyéni hívő életben valamint eljövetele a jövőben a világmindenségben is."

bocsi, de személyes élmények, amik sokszor csak a hívők fejében játszódnak le, nem bizonyítékok.

2020. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan prófécia, amelyik i.sz. 200 és 2000 között teljesült volna be, és világos, egyértelmű.
2020. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
34-es basszus nem tudtam hogy a vallások és a különféle szekták amellett hogy spirituális túszként tartják a tagjaikat, még agyhalált is okoznak
2020. nov. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 A kérdező kommentje:

31.

Ha az isten tagadók oda mennek akkor te is mert ha ők oda mennek az azt jelenti hogy igazuk volt és az istenhívők meg akkor mondhatnak akármit.

Amúgy nem. Nem megyek a nincsből a nincsbe. Nincs lélek ami menjen akárhova. Én meg max megyek és csinálom a dolgom.


32


"Azért mert Isten megkeresett és kinyilatkoztatta magát nekem már gyerekkoromban."

Ezt feltétlen meséld el légyszíves.



"V Ján 15:16


Nem ti választottatok ki engem magatoknak, hanem én választottalak ki titeket magamnak, és én rendeltelek arra, hogy elmenjetek, gyümölcsöt teremjetek, s a gyümölcsötök megmaradjon - azért, hogy amire csak megkéritek az Atyát a nevemben, megadja nektek."

A kereszténység egyik főbb momentuma nem az hogy szabad akarat van? Csak mert ezzel meghá**a lényegében a szabad akaratot.


Válaszaid alapján valaki letöltötte beléd ezeket a könyveket és ha megkérdeznek a gyors kajáldában hogy mit kérsz akkor az a válasz hogy Máté evangéliuma ......


Én is idézhetek rengeteg könyvből attól még nem lesz valóság. A hívők elhiszem hogy nagyon szeretitek a könyveiteket de attól még hogy sokat idézitek nem lesz igaz és nem is lesz semmi bizonyíték benne.


34.


"Az Isten szavának a prófétai kinyilatkoztatások beteljesedése a történelem során valamint korunkban és a jövőben való megvalósulása."

Ez ügyes. Akkor nézzük.

Isten szavának? Honnan tudod hogy az övé?


Ű"beteljesedése a történelem során"

Ott voltál? Milyen bizonyítékod van arra hogy beteljesült? Kérnék konkrét próféciát és bizonyítékokat hogy az tényleg úgy volt és hogy a próféciát előtte írták még mielőtt meg történt és bizonyítékot hogy nem azért rendezték úgy ahogy történt mert hogy olvasták a próféciát.


"korunkban"

Korunkban milyen prófécia teljesült be?


"és a jövőben való megvalósulása."

Elnézésedet kérem nem tudtam hogy jövőbe is látsz.


"Ezen kívül még ott van a hívők életében Isten természetfeletti megnyilvánulásai, "

Milyen megnyilvánulásra gondolsz? Megjelent előtted? Bár az se lenne feltétlen bizonyíték. Vannak akik lila sárkányokat is láttak már még se léteznek sajnos.


"és királyi uralmának eljövetele az egyéni hívő életben"

Egészségedre.


" valamint eljövetele a jövőben a világmindenségben is."

Megint látomásaid vannak a jövőről?

(Nem tanítottak meg hogy ne egyél meg bármilyen gombát ami találsz?)



Amúgy miért írjátok ezeket a random idézetek?

Én is ki próbálom.


"De a kik az Úrban bíznak, erejök megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyűk, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el!"


"A lelkében megosztott ember nem tart ki semmiben sem."


"5Móz

32,2


Esőként szitáljon tanításom , harmatként hulljon mondásom, mint permet a zsenge fűre, záporeső a pázsitra."


"2Móz

20,20


Mózes azonban így felelt a népnek: Ne féljetek , mert azért jött Isten, hogy próbára tegyen benneteket, és hogy őt féljétek mindig, és ne vétkezzetek !"

2020. nov. 13. 19:22
 39/92 anonim ***** válasza:
#36 a Mezopotámiára vonatkozó jóslatokból se jött be egy se, pedig azok sokkal korábbi történések, mint a biblia megírása
2020. nov. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

27/39 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 22:54


epp azert azt teszi amit Ö akar es nem amit te kigondolsz, elvarsz, logikusnak tartasz


hiaba nem akarod es panaszkodsz embernek vagy embereknek (birosag, ugyved)

tapizni fog azt tesz veled amit akar


de Isten Jo ezert ha te is jo vagy nem bant, ha rossz vagy akkor bant vagy bantani fog

2020. nov. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!