Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nekem miért nincs hitbeli...

Nekem miért nincs hitbeli meggyőződésem? Másoknak honnan vagy, hogy alakul ki?

Figyelt kérdés
Sokan már eleve hitben nevelkednek, ebben nekem nem lehetett részem. Vannak akik elolvassák a Bibliát és megtérnek, rám ez sem volt hatással. Miért?
2020. szept. 25. 13:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Kérdező: „Vannak akik elolvassák a Bibliát és megtérnek, rám ez sem volt hatással. Miért?”


Lehet azért mert az Ószövetséggel kezdted, ami egy nehéz olvasmány, és az életkedved is elment mire eljutottál volna a főszereplő megismeréséhez, Jézushoz.


Tehát, olvasd először az Újszövetség írásait.

Néhány hitébresztő írás:

A vak hiten túl

[link]


Vajon létezik Isten? Mit mond erről a DNS-ünk?

[link]


Isten nem vakhitet kíván, adott nekünk értelmet és használnunk is kell. Ha keresed az igazságot, meg fogod találni. Kellő bizonyosságot szerezhetsz a kereszténység igazságáról.

A hit nem hiszékenység, nem érzelem.


Néhány bevezető könyv:


Tom Short - 5 döntő kérdés a keresztyénségről

John Maisel: Isten-e Jézus?


Ha tényleg érdekel az igazság, és nyitott szívvel keresel, olvasd el ezt is:

Dér Katalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz Kiadó)


„És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem.” Jer. 29,13


„És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.” Ján. 8,32

2020. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

(10-es vagyok


Akkor szerintem pszichoszociopataval es Appledrinkkel lezarhato a vita azzal, hogy nem tudtak olyat mondani, ami ertelmesebb dolog / kerdes lenne. Nem hiszem, hogy igazsagtalan kerdes lett volna az utan, hogy pszichoszociopata elso valaszolokent ugy kigunyolta es kioktatta a kerdezot.)

2020. szept. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Buddha, Lao Ce, Szókratész, Mohamed, Konfu Ce, stb. nem állították, hogy ők maguk lennének az igazság. Nem léptek fel isteni igénnyel.

Ellentétben Jézussal.

"Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet, senki se mehet az Atyához, csak általamm".


Jézus mondta a fenti idézetet is:

„És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.” Ján. 8,32


Meg iz bizonyította, hogy ő több mint ember, kiemelkedő szellemiséggel, megfogni sose tudták, bűntelen élettel, csodákal, feltámadással, próféciák beteljesítésével.


Ján. 15,24


„Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.”


"udakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek RÓLAM"

2020. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ha valaki lelkiismeretesen utánanyomoz a beteljesült próféciáknak és ószövetségi szimbólumoknak, maga is meggyőződhet, hogy a Jézus meghalt a bűneinkért történet igaz.

Szépen összefoglalja például a fent ajánlott Dér K. könyv.


Balise Pascal fizikus, matematikus

"Kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban? Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert akárki mondhatja, kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról."

[link]

2020. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Appledrink (en NEM a 11-es vagyok)


"Az igazság az, hogy se te, sem a kérdező, sőt SEM ÉN nem tudjuk hogy van e másvilág, felsőbb hatalom. Csak én ezt el tudom fogadni, hogy nem tudok valamit, te meg kitalálsz mindenfélét, követed a másikat, mert sokan vannak, meg régi a hitük, meg a vallás."


Valoban igy van: nem tudjuk, van-e masvilag, felsobb hatalom.

Es nalad mit jelent az, hogy te "ezt el tudod fogadni"?

Mi a vilagnezeted? Ami alapjan az eletedet eled?

2020. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A világnézetem? Az a gyenge emberek eszköze arra, hogy ugyanazt a dolgot csinálják, mint tegnap. Nem vagyunk kiválasztottak senki szemében, és nem küzd értünk senki. A kommentem törlésre került, szerintetek ez Isten akarata? Elhallgattatni azt, aki másképp vélekedik, nem pedig megtéríteni? Nincs isten akarata, csak a törlés gomb a szerveren
2020. szept. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Hát látod:


"Nem vagyunk kiválasztottak senki szemében, és nem küzd értünk senki."


Tehát te az alapján éled az életedet, hogy nem kuzd értunk senki. Ez teljesen rendben van, én pl. tiszteletben tartom.


De a te felfogasodra sincs bizonyitek, te magad irtad, hogy nem tudhatjuk. Tehat te sem hivatkozhatsz arra, hogy te "elfogadod", hogy nem tudhatjuk, hiszen te is csak eldontotted, hogy nincs ilyen.


(Szerintem azert torolték a kommentedet, mert trágár volt.

Ird le még egyszer rendesen, és sztem marad.)

2020. szept. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Na nézzük. Ádám és Éva. Nyilván hülyeség ugyanis az evolúció bizonyított. Kapásból hoztam neked egy bizonyítékot.
2020. szept. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Igy van.

Ezert nem is nagyon vannak olyan keresztenyek, akik szo szerint veszik a teremtestortenetet, meg Adam es Evat.


De az evolucio azt nem bizonyitotta be, hogy nincs a folyamat mogott termeszetfeletti teremto ero. Ez mar vilagnezet kerdese.


Hiszen te irtad:


"Az igazság az, hogy se te, sem a kérdező, sőt SEM ÉN nem tudjuk hogy van e másvilág, felsőbb hatalom. Csak én ezt el tudom fogadni, hogy nem tudok valamit, te meg kitalálsz mindenfélét, követed a másikat, mert sokan vannak, meg régi a hitük, meg a vallás."


En nem a vallasra akarlak rabeszelni (gondolom, vilagos), csak az az ervem, hogy ezek a dolgok bizonyitatlanok, ezert a vilagnezetunk szemelyes dontes kerdese, az ateistak szamara is.


Ez ugy kapcsolodik ide, hogy az 1-es valaszolo kigunyolta a kerdezot, es azt mondta, foglalkozzon "ertelmesebb" dolgokkal, ne akarjon hinni.


En meg erre azt mondom, hogy ugyanolyan ervenyes szemlelet mindketto, az istenhit es az ateizmus is, minek igy nekiesni a masiknak - ennyit akartam mondani.

2020. szept. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Tehát bizonyíték arra már van, hogy nem szavahihető a te szent könyved. Amikor belőle idézel, és olyan példabeszédeket hozol nekem ami abban van, akkor én ignorálom. Megtehetem, semmi nem fog történni. A te szegénységi bizonyítványod, hogy nem tudsz egyszerű magyar mondatokat értelmezni, mert annyira meg akarsz sértődni. Higgyen nyugodtan, a foglalkozzon értelmesebb dolgokkal arra utalt, hogy időt, energiát ebbe nem érdemes belefektetni hogy istent keresed, mert ugyse találod meg. Ha viszont orvos leszel, akkor segíthetsz másokon.

Az evolució, a föld geoid mivolta nem azt bizonyitotta be, hogy nincs természetfölötti folyamat, hanem hogy a magadfélék ignorálhatóak. A te hited egy könyvből jön, amit nap mint nap megdöntenek. Nem találkoztál jézussal, nem találkoztál olyannal aki találkozott jézussal, vagy történt vele isteni csoda. Még szerinted sem. Te sem érzékeled a saját valóságodat, bármi amit az ellen hozol fel, hogy nem úgy van, ahogy én hiszem, vagyis hogy a mi világunkban ez nem létezik, azt közvetlenül te sem hiszed el. Egy nagy sacc az egész. Igen, baromi nehéz lehet elhinni, hogy tényleg nem hiszek semmiben, de igy van. Nem érdekel, úgyse tudhatom meg. Ez a mátrixos piros vagy kék tabletta esete, ébredj fel a kis vallásos kézösszetevős valóságodból a realitásba. Azok a dogmák, a szokások, a rituálék, a keresztelések amik le vannak irva egy dohos poros könyvbe kb a 16-ik században érvényüket vesztették. Lehet hitbeli meggyőződésed, igen, meg az is az, hogy nincs isten, de vallásod már ne legyen. Mert egyszerüen ilyen ignoráns neandervölgyi valaki leszel, mint a 19-es, aki 8-adikos korában már úgy döntött bölcsész lesz, és osztogatja a maréknyi tudásával a bölcseleteket.

2020. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!