Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nekem miért nincs hitbeli...

Nekem miért nincs hitbeli meggyőződésem? Másoknak honnan vagy, hogy alakul ki?

Figyelt kérdés
Sokan már eleve hitben nevelkednek, ebben nekem nem lehetett részem. Vannak akik elolvassák a Bibliát és megtérnek, rám ez sem volt hatással. Miért?
2020. szept. 25. 13:13
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
91%

Ha valaki Istenhez beszél, az ima, ha valakihez Isten szól, az őrült. Ha valakinek van egy képzeletbeli barátja, az szintén őrült, de ha sok embernek ugyanaz a képzeletbeli barátja, az vallás.


Gondolom leesett, hogy ateista vagyok. Szerintem foglalkozz ennél értelmesebb dolgokkal/kérdésekkel.

2020. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként volt hitem, aztán katolikus suliban vesztettem el.

Nem szeretném részletezni, de annyi a lényeg hogy elegem lett a képmutató emberekből. A katolikusnál kétszínűbb vallás nincs.

2020. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Az ismeret az amiből a hit fejlődik, és táplálkozik, erősödik.

Ahogy az izmot edzéssel tartjuk karban, a hitet is az ismeret erősiti.


Én sem úgy nevelkedtem, húszon éves koromban kezdtem ezzel komolyabban foglalkozni. A Rendszeres Biblia olvasása, tanulmányozása, és az azon való elmélkedés által alakult ki a hitem. Rendszeresen eljárok gyülekezetebe. Majd változtattam az életemen, és megkeresztelkedtem, és azóta is rendszeresen olvasom, gyülekezetben járok.

És segitek azoknak akik szeretnének megiserkedni Isten szavával, és változtatni az életükön.

2020. szept. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Kedves pszichoszociopata ateista!


"foglalkozz ennél értelmesebb dolgokkal/kérdésekkel"

peldaul mikkel?

mik azok a dolgok, amelyekkel csak az ateistak foglalkoznak, Istenben hivok / hinni akarok nem?

2020. szept. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Ez mindenkinel maskepp van - mindenkinek kicsit mas szinten van a hite, mas jellegu a hite es kicsit mas uton alakult ki.

Engem nem neveltek vallasosan egyaltalan, megis mindig hittem Istenben. (Maga a vallás, es az egyház mar mas dolog!)


Egyaltalan nem csodalkozom, hogy a Biblia hatasara nem alakult ki hited. Van, akinel igy van, de a Biblia nagyon bonyolult, nehezen ertheto, komplex mufaj, magyarazat nelkul sok helyen csak okori "szósaláta". Maga a kereszteny megvaltas-tortenet sem egyszeru, plane ha olyanok hivatkoznak ra es magyarazzak, akik ebben nottek fel.


Szerintem beszelgess minel tobb istenhivovel, kerdezd meg oket errol (ahogy itt is teszed). Valaki majd remelhetoleg megihlet.

A Bibliat akar felre is teheted. Vagy csak az egyik evangeliumot olvasd, de azt is ugy, hogy kis darabokban es mindig magyarazza valaki , pl. a neten valami jo forras. Lukacs evengeliumaval kezdheted, de modern forditasban.


Vagy elmehetsz pl. egy katolikus misere - nem kell resztvenned, csak ulj le es figyelj. Nem kell ertened, mi tortenik (valoszinuleg nem is fogod, nem baj). Csak engedd at magadon az erzest, a hangulatot, a zenet, hatha megerzed Isten jelenletet masokban es az esemenyben. Nyugodtan szakadj el az egyhaz tanitasatol, azt raersz megerteni. A hit egy erzes, egy miszterium, amit neha csak egy-egy pillanatra tapasztal az ember.


Vagy probalj meg Istenhez imadkozni - mondd el neki azt, amit itt leirtal, es kerd, hogy adjon neked hitet, vagy mutassa meg, hol keresd ot. Lehet, hogy hulyen fogod magad erezni, de utana lehet, hogy megvaltozik benned valami. Hitet igazabol csak Isten adhat, nem a Biblia es nem a vallas szabalyai. Es o azt igeri, hogy senkit nem kuld el, aki hozza fordul.


Ha mar keresed Istent, akkor valoszinuleg nem vagy messze tole.

2020. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ja, 5-os vagyok nem romai katolikus vagyok, hanem protestans, mielott valaki ram akarna orditani, hogy katolikus misere kuldom a kerdezot. Mehet reformatus vagy evangelikus templomba is, csak az nem akkora lelki elmeny - bar ki tudja.


En a 2-est is megertem, hogy a katolikus egyhaz elvette a hitet, el birom kepzelni. (Mondjuk o peldaul atslisszolhatna az evangelikusokhoz, ha van kedve, mindjart szabadabbnak fogja erezni magat...)

2020. szept. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
4-es: Nem az a kérdés, hogy a vallásnál mi az értelmesebb, hanem mi nem.
2020. szept. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

7-es

de te azt irtad neki, hogy foglalkozzon ennel ertelmesebb dolgokkal/ kerdesekkel


gondolom, csak le tudsz egy-ket dolgot roviden irni, hogy mik ezek

2020. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A vallásnál például értelmesebb, ha a vallás célját érti meg, mégpedig hogy hogyan legyen a legjobb közösségi személy. Nem kell minden este, és minden étkezésnél imádkozni, templomba járni, és a f*szba se fogok vasárnap hátradőlni, mert "az Úr azt mondta". Helyette segiteni a rászorulókon, önfejleszteni, családdal foglalkozni. Ezeket a témákat érinti is a vallás, de a sok inominepátre meg borostyánkővel berakott aranykabát mellett elvesznek.
2020. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Helyette segiteni a rászorulókon, önfejleszteni, családdal foglalkozni."


Tehát ezeket nem csinálja az, aki hisz Istenben?

Viccelsz?


Amúgy sem a hitnek, sem a vallásnak nem az a "célja", hogy "hogyan legyen a legjobb közösségi személy".

2020. szept. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!