Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha ilyen sok vallás van,...

Hogyha ilyen sok vallás van, miért nem egyértelmű az embereknek, hogy az összeset emberek találták ki?

Figyelt kérdés

2020. jún. 12. 09:54
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
84%

"Na ja, amit 50-60 évvel ezelőtt még áltudományos baromságnak tekintettek, az ma már bizonyított dolog: analitikus és gestalt pszichológia, a hipnózis, a kibernetika stb.. és a telepátia is folyamatban van... Ennyit a tudományról."


--------------


A tudománynak van egy olyan tulajdonsága, hogy megfelelő bizonyítás következtében felülírja magát. Pontosan így működik a tudomány, ezért nem ragadtunk le a Biblia szintjén, mert az új felfedezések előbbre vitték az emberiséget.


A vallások ellenben több ezer évesek, egymásnak ellentmomdanak, soha nem bizonyítototta senki az igazságukat, mégis tekintélyt követelnek maguknak.

2020. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
46%

Amit irtam abban a kutatók 50-60 éve voltak olyan nagyon magabiztosak, nem több ezer évvel ezelőtt.. Mint ahogy a vallások szent iratai keletkeztek.


Nem állítottam egyszer sem, hogy a Bibliában nincsenek tévedések. A Bibliát a többi szent irattal együtt emberek írták, nem Isten diktálta nekik. Mindenesetre a vallás bizonyos képviselői a múltban és még a jelenben is olyan dolgokra képesek, amelyeket a tudomány nem tud megmagyarázni. (lásd pl. Jézus csodatételei stb.) Ilyen esetekkel nemcsak a Bibliában találkozol, hanem modern szerzők könyvében is, akik korábban hitetlenek voltak, egész addig, míg ezeket az eseteket a saját szemükkel nem látták. (pl. Paul Brunton stb.)


Az élet a modern találmányoknak köszönhetően kényelmessé és viszonylag könnyűvé vált, a gondtalanságot kedvelő ember hajlamos egyre inkább kirekeszteni a vallást az életéből, és egyre jobban felmagasztalni a materialista civilizáció értékeit. Ám az élet eseményei mindig igazolják, hogy a tudomány pusztán objektív nézetei és módszerei megbízhatatlanok, s az ember semmivel nem lett boldogabb és a világ sem lett jobb, annak ellenére, hogy a tudomány jelentős haladást ért el.


Napjainkra a tudomány áthidalta az időt és a teret. Pár óra alatt eljuthatunk Budapestről a horvát tengerpartra, vagy akár Európából Amerikába. Ez aztán a csoda! Földünk nagyon kicsire zsugorodott össze. De vajon hozzájárult-e valójában a tudomány az ember boldogságához? A válasz határozott nem. A tudomány csak megsokszorozta az ember vágyait és fényűző kiadásait. A ma fényűzése a holnap szükséglete.


Az emberiség kemény erőfeszítések árán kiaknázta és kizsigerelte a természet rejtett kincseit és a tudomány számos csodálatos dolgot talált fel. A kutatók éjt nappallá téve munkálkodnak laboratóriumaikban, hogy még több dolgot találjanak fel. Ám a tudomány az életet csak bonyolultabbá tette. Az ember elméje egyre nyughatatlanabb miatta és nem járul hozzá a belső béke megteremtéséhez.


A rádió, a telefon, a TV, a komputer, az internet, a gépkocsi, a tengeralattjáró, a szuperszonikus vagy pilóta nélküli repülőgép, a műhold, a ballisztikus rakéta vagy az atombomba mind lélegzetelállító csodák. Ám a tudósoknak nem sikerült az emberek erkölcsi színvonalán javítaniuk.


A tudós az atomokat bombázza, az elektronok mozgását figyeli laboratóriumában, egész életét annak szenteli, hogy megértse az anyag és az energia természetét és titkait, számos dolgot feltalál, tanulmányozza a természet törvényeit, de mindezek ellenére sem képes megérteni a teremtés és a Teremtő misztériumát, sem az élet értelmét.


A tudomány tényekkel, a vallás értékekkel foglalkozik. Ahol véget ér a tudomány, ott kezdődik a vallás. A tudományos megfigyelések és felfedezések alapos tanulmányozása közelebb visz Istenhez. Honnan származik az elektronok energiája? Mi az elektronok mozgatórugója? Ki alkotta meg a természet törvényeit? Mi az az intelligencia, amely a természetet és a világegyetemet mozgatja? Ki a primum mobile? A fizikai erők és törvények tanulmányozása, a mentális erők és törvények megismerése kevés a tökéletességhez. Átfogó tudás kell, és annak a lényegnek a felismerése, amely a nevek és formák, valamint minden fizikai és mentális jelenség mögött húzódik.


A vallások felszólítanak, hogy belül vizsgálódj. A tudomány nem lehet mindennek az alfája és omegája.


A tudomány nem ismeri az élet eredetét. A legtöbb kutató elismeri, hogy nem tudják biztonsággal kijelenteni, hogy alakult ki az élet a Földön.


A nagy tudományával az emberiség csak arra képes, hogy rövid időn belül kipusztítsa önmagát. És ez már nagyon folyamatban van....

2020. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
91%

#22 anonim: "Na ja, amit 50-60 évvel ezelőtt még áltudományos baromságnak tekintettek, az ma már bizonyított dolog: analitikus és gestalt pszichológia, a hipnózis, a kibernetika stb.. és a telepátia is folyamatban van... Ennyit a tudományról"


Te egy kalap alá veszed a tudomány megalapozott, erősen igazolt állításait, amellyel modern és funkcionáló társadalmat építettünk magunk köré a tudomány MÉG KUTATOTT területeivel, amelyekre még nincsenek megbízható válaszok, és legfeljebb részeredményekről tudunk beszámolni. Nyilvánvalóan benne van a tévedés lehetősége, de a lényeg, hogy bármilyen hipotézis nem vethető fel, csak olyan, amely elméletileg sem áll ellentmondásban a már igazoltan létező és működő tételekkel.


A telepátia (gondolatolvasás, gondolat közvetítés) nagy valószínűséggel nem létezik, egyrészt eleddig sehol sem találkoztunk a jelenséggel. Ami ha létezne, akkora evolúciós előnyt jelentene, hogy a telepaták uralmuk alá hajtották vola már rég a nem telepata ember-rabszolgákat. Sok sciene-fiction szól a témáról. Van egy nagyon jó sci-fi thriller: Frank M. Robinson – Az Erő. Ajánlott olvasásra. Ebben a regényben a felsőbbrendű embernek egyetlen apró képessége van: rá tudja venni az embereket, hogy azt csinálják, amit ő akar. Tulajdonképpen telepatikus úton élő marionett-figurákat rángat dróton bele akár az öngyilkosságba, gyilkosságba is.


Egy telepata, ha elég okos, a képességét mindenképpen a saját hasznára tudná fordítani. Ha "csak" gondolatokat, vagy akár érzéseket olvasna, azzal hallatlan előnyre tenne szert az emberek között. Jut eszembe: Asimov Alapítványában az Öszvérnek pont ilyen tulajdonsága volt. Olvasott az emberek érzelmeiben, és az érzelmeket tudta átformálni. És a fél galaxist meghódította néhány év alatt. Ez is remek történet.


Visszatérve a tudományra… A hipotézisnek legalább elvben meg kellene tudni magyarázni a működési elvét. Mert olyan nincs, hogy valamit nem lehet megtapasztalni, nem látom a jeleit senkin, hogy ilyen képesség lenne, és a működési mechanizmusát se tudom megmagyarázni, de azért kutatom, mert mi van, ha mégis létezik? Ez számomra afféle istenkeresésnek tűnik. Fizikán túli, természetfeletti erők kutatásának. Amelyeknek sehol semmi nyoma.


Ez legalább olyan értelmetlen, mintha azt vetnénk fel, hogy lehetséges-e, hogy az emberek képesek repülni (gép nékül), és azt kutatjuk, hogy ezt a rejtett képességet (ami olyan rejtett, hogy még soha egyetlen embert sem láttunk repülni) hogyan lehet kibontakoztatni, miközben meg a hipotézis ellentmond a fizika törvényeinek, hiszen repülni csak úgy lehet, ha felhajtóerőt létrehozó formánk van, és az embernek nincsenek szárnyai, de még a repülő mókusokhoz hasonló sikló testfelületei se. Ez hipotézisnek se jó. Ugyanezen okok miatt a levitáció se jöhet szóba. Mert az meg a gravitáció törvényét sérti.


Szóval nem lehet akármit kutatni, de ami még kutatás alatt áll, abból még ne vonjunk le messzemenő következtetéseket!

2020. jún. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
67%

#22 anonim: "A Bibliát a többi szent irattal együtt emberek írták, nem Isten diktálta nekik. Mindenesetre a vallás bizonyos képviselői a múltban és még a jelenben is olyan dolgokra képesek, amelyeket a tudomány nem tud megmagyarázni. (lásd pl. Jézus csodatételei stb.)"


Ezt a két mondatok képes vagy egymás után leírni? Emberek írták, akik bármit írhatnak, messziről jött ember azt mond, amit akar, és erre Jézus bibliai csodatételeit képes vagy készpénznek venni? Másodkézből származó, ELLENŐRIZHETETLEN információ!

2020. jún. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
73%

#22 anonim: "Ám az élet eseményei mindig igazolják, hogy a tudomány pusztán objektív nézetei és módszerei megbízhatatlanok…"


Ez színtiszta hazugság. Az objektív módszer a legislegjobban igazolt, az egyetlen mód a valóság megismerésére. Eddig nem találtunk az empirikus tapasztalaton alapuló módszernél hatékonyabbat. Ez abból is látható, hogy MŰKÖDIK! Nem írhatod le egy internetes portálra számítógépen vagy okostelefonon, hogy a tudomány megbízhatatlan.


A tudomány több tíz tudományág több ezer képviselőjének több százezer vizsgálata, megfigyelése, kísérletes tapasztalata alapján leírt működő modellek összessége, amelyek egymásra épülnek és koherens egységet alkotnak, és mind ugyanabba az irányba konvergálnak. Ha egy hipotézis nem illik bele, vagy ellentmond a már igazolt tételeknek, az valószínűleg tévesnek bizonyul. Ma már nincs olyan elmélet, amely a tudomány alapjait forgatná fel. Ahhoz már túlságosan sokat tudunk. Newton mozgástörvényei a mi világunk méreteiben és sebességével ma is ugyanolyan jól működnek, mint amikor leírta őket. Einstein relativitáselmélete nem DÖNTÖTTE MEG Newton törvényeit, hanem kiegészítette őket a fény sebességén történő változásokkal. Csiszolni-finomítani mindig lehet az elméleteket (ha lehetséges).


A másik dolog, hogy te egyfolytában szubjektív kérdések megválaszolását kéred számon a tudományon, amelyekre nincs és nem is lehet igen/nem, igaz/hamis válasz. Ezért ezekre a kérdésekre a tudomány soha nem fog neked választ adni. A "boldogság" és a "jóság", vagy az "erkölcs" mind relatív fogalmak. Csak te magadnak adhatsz rá választ, mennyire vagy boldog, vagy mit tartasz jónak, erkölcsösnek/erkölcstelennek. És persze nem élheted át a rég elhunyt emberek boldogságát, nem tudod összehasonlítani a tiéddel, mert ezt nem lehet megtapasztalni. "Az élet értelme" is egy szubjektív kérdés. Senki nem tud neked rá választ adni soha. Lehetetlen.


Erre jön a szokásos halandzsa, hogy bezzeg a vallás ezekre a kérdésekre tud válaszolni. Ez egy óriási blöff! Ha objektívan nem eldönthető egy kérdés, akkor a vallás mitől tudna jobban vagy egyáltalán választ adni ezekre? Nem tud, vagy ha azt állítja, hogy igen, akkor hazudik.


"A tudomány tényekkel, a vallás értékekkel foglalkozik. Ahol véget ér a tudomány, ott kezdődik a vallás."


Ez tévedés, vagy hazugság. Leírtam, miért. A tudomány nem csak tényekkel, hanem okokkal is foglalkozik. Például Newton szivárvány-elmélete választ ad a hogyanra és a miértre is. Miért látunk szivárványt? Mert az esőcseppek megtörik a Nap fehér fényét. És hogyan teszik ezt? Fénybontással. Legtöbbször a tudomány a hogyanra is választ ad, nem csak a miértre.


A vallás nem kezdődik ott, ahol a tudomány véget ér. Mivel ez a kijelentés azt jelentené, hogy a vallás mindarra alapoz, abból indul ki, amit a tudomány már felfedezett, megállapított. Akkor a vallás ezek szerint a tudományos módszertant alkalmazza, csak SOKKAL HATÉKONYABBAN, mint maga a tudomány. Azért jár előrébb. :D Miközben az összes vallás egymásnak homlokegyenest ellentmondó állításokat tesz, amelyek így automatikusan hamisak lesznek. A vallás kizárólag szubjektív kérdésekkel foglalkozik, és azt HAZUDJA, hogy ezekre létezik objektíven adható válasz, miközben az objektív kérdésekben rendszerint téved, ami nem is csoda, hiszen semmiféle módszertana nem létezik arra, hogy a kijelentései igazságtartalmát vizsgálja. Ezért inkább olyan dolgokba üti az orrát, mint az erkölcs, etika, az emberi psziché, a tudat (átnevezve léleknek), a természetfölötti (transzcendens), a fizikán, anyagi világon túli (metafizika) álkérdések megfogalmazásával és megválaszolásával, amiben nem lehet tetten érni, hogy téved. De soha a büdös életbe az emberiség boldogságáért semmit sem tett, ellenkezőleg, elfojtotta az egészséges ösztönöket, elfojtotta a gondolkodást, és a tudományt tűzzel-vassal irtotta, üldözte. (Annak ellenére, hogy voltak szerezetes-tudósok is.)


"A tudomány nem lehet mindennek az alfája és omegája."


Ne is akarj MINDENT! A tudomány soha nem állította, hogy mindentudó. Bezzeg a vallás igen!


"A tudomány nem ismeri az élet eredetét. A legtöbb kutató elismeri, hogy nem tudják biztonsággal kijelenteni, hogy alakult ki az élet a Földön."


Bezzeg a vallás ismeri. :D


"A nagy tudományával az emberiség csak arra képes, hogy rövid időn belül kipusztítsa önmagát."


Nem szükségszerű, hogy ez megtörténik. De ha mégis, abból nem következik semmi, csak eggyel több faj pusztul ki. Eddig is kipusztultak fajok milliói, ezután is ki fognak. Legkésőbb akkor, amikor a Nap elpusztul, és elnyeli a Földet. De lehetséges, hogy addigra az emberi faj már feltalálja a túlélés titkát. Mert ez a végső cél, amit sóvárogva kutatunk. A halhatatlanság.

2020. jún. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
62%

"A vallások felszólítanak, hogy belül vizsgálódj. A tudomány nem lehet mindennek az alfája és omegája"


A vallások konkrétan egy vödört szart sem érnek. Egy rakás meseszerű elemmel egymásnak ellentmondó maszlag az egész, amivel főleg az életben megkeseredett embereket írányítják.

2020. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
32%

A telepátia igenis létezik.

[link]

[link]

Jézus csodatételei valóságosak voltak. Én magam is mágiával foglalkozok, szóval innentől kezdve ezen a téren csak szobatudósként próbálsz meggyőzni hogy ezek a dolgok nem léteznek. Nem fogok neked okkult dolgokat mutatni, de figyelmedbe ajánlom Paul Brunton (India titkai, Egyiptom titkai), Szvámi Ráma (Élet a Himalája mestereivel) vagy akár Alexandra David-Néel (Mágusok között Tibetben) könyveket.

2020. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 Mojjo ***** válasza:
100%
Ha valaki esetleg nem szeretne belekattintani, a #27-ben linkelt hír természetesen nem arról szól, amit a varázsló úr szeretett volna bizonyítani. Mesterségesen összekapcsolt agyak közötti információátvitelről van szó ott.
2020. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
82%

#27


Te nagyon hülye, most tényleg elhitted, hogy létezik telepátia? :D Veled ellentétben Mojjo legalább tud szöveget értelmezni. A telepátia áltudomány, amelyet a kvantummechanikára próbálnak alapozni.


Jézus csodaiban csak kb. az ilyen értelmi szinten lévő emberek hisznek, mint amilyen te vagy.

2020. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

#27: "A telepátia igenis létezik." – Legfeljebb a vágyaidban. Soha senkinek sem sikerült demonstrálnia, de még kimutatnia se.



"Én magam is mágiával foglalkozok," – Üdvözlünk a James Randi alapítványnál, ahol ha ellenőrzött körülmények között képes vagy demonstrálni a természetfeletti képességeidet, akkor megnyered az egymillió dolláros kihívást. Vedd fel velük a kapcsolatod, és mutasd meg, mit tudsz. 1964 óta egyetlenegy embernek sem sikerült ezt a díjat elvinni. Érdekes módon a természetfeletti képességek ellenőrzött körülmények között mindig cserben hagyják a "mágust". Ne legyenek illúzióid: voltak "telepaták" is a jelentkezők között.

2020. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!